Gönderen Konu: CH-47 CHINOOK  (Okunma sayısı 26724 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
AgustaWestland Montajı İlk ICH-47F Havalandı
« Yanıtla #10 : 02 Temmuz 2013, 01:40:39 »
AgustaWestland Montajı İlk ICH-47F Havalandı

İtalyan Ordusu için Ortak Sanayi Anlaşması kapsamında Boeing Rotorcraft Systems tarafından Pensilvanya'daki Boeing tesislerinde üretilen ICH-47F helikopterinin ilkinin İtalya'daki montajı AgustaWestland tarafından gerçekleştirilmişti. Bu helikopter geçtiğimiz günlerde ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

Anlaşma gereği toplan 16 helikopter bu şekilde üretilecek. Anlaşmada 4 adetlik bir opsiyon da bulunuyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Güney Kore'nin CH-47D İhtiyacı
« Yanıtla #11 : 10 Aralık 2013, 07:04:44 »
Güney Kore'nin CH-47D İhtiyacı

Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı 3 Aralık 2013 tarihinde ABD Kongresine Güney Kore'ye Ch-47D helikopteri ve ilgili ekipmanı satışıyla ilgili bir önerge sundu.

Bu olası satın alma gereksinime neden olan Güney Kore'nin talebi şunları içeriyor: 14 adet CH-47D Chinook helikopteri, beşi yedek olmak üzere 33 adet T55-GA-714A motoru, 16 adet AN/ARC-220 HF Telsiz, 32 adet AN/ARC-186 VHF AM/FM Radyo, 16 adet AN/ARN 123 VOR ILS Marker Fenerleri, 14 adet AN/ARN-154(V) Taktik Hava Seyrüsefer (TACAN) Sistemi, 16 adet AN/ARC-201D veya AN/ARC-201E VHF FM Homing Radyolar, 16 adet AN/APN-209D Radar altimetre, 16 adetAN/ASN-43 Gyro - manyetik pusula.

Ayrıca görev ekipmanları, iletişim ve navigasyon ekipmanları, yer destek ekipmanları, özel araçlar ve test cihazları, yedek parça, yayınlar, Bakım Çalışması Siparişler / Mühendislik Değişikliği Önerileri (MWO/ECP) , teknik destek ve eğitimin dahil olduğu satış önerisinin tahmini değeri 151.000.000 $.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD Özel Kuvvetleri İlk Yeni MH-47G Helikopterine Kavuştu
« Yanıtla #12 : 30 Eylül 2014, 20:23:51 »
ABD Özel Kuvvetleri İlk Yeni MH-47G Helikopterine Kavuştu

ABD Özel Operasyonlar Komutanlığı, Boeing CH-47 Chinook ağır yük kaldırma helikopterin son derece gelişmiş versiyonu olan ilk MH-47G helikopterini 29 Eylül'de teslim aldı.

MH-47G, önceki CH-47C, D ve E modellerine göre daha fazla güçlendirilmiş yekpare gövdeye sahip. Titreşim, yorgunluk ve sonrasındaki bakım gereksimlerini en aza indirecek şekilde tasarlanmış. Yakıt kapasitesi de genişletilmiş yakıt tankları sayesinde iki katına yakın menzil sağlayacak seviyeye artırılmış. Dijital gelişmiş uçuş kontrol sistemi (DAFCS) ve kapsamlı sensör paketi ve elektronik harp yetenekleri ile donatılmış. Helikopterin motorları gelişmiş kızıl ötesi bastırıcılar ile donatılmışlar. Ayrıca araziyi tarayarak uçuş sağlayan bir pod radara da sahip.

Tasarımına 2011 yılında başlanılan helikopterden 8 adet sipariş edilmişti. İlk helikopter 29 Eylül'de Night Stalkers olarak da bilinen 160. Özel Harekat Havacılık Alayı'na Boeing'in Ridley Park tesisinde teslim edildi. İlk helikopter bu alayda 25 Ağustos 2015 tarihine kadar planan süreç içerisinde zorlanma, titreşim ve uçuş testlerinden geçecek. Bu değerlendirmeler sonrası tespit edilebilecek aksaklıkların giderilmesi ve çözümlerin yeni helikopterlere de uygulanması nedeniyle üretilecek diğer 7 helikopter herhangi bir testten geçirilmeden servise alınacak.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İtalyanlar İlk İki ICH-47F Helikopterlerini Aldılar
« Yanıtla #13 : 03 Ekim 2014, 00:01:16 »
İtalyanlar İlk İki ICH-47F Helikopterlerini Aldılar

AgustaWestland Vergiate tesiside bugün düzenlenen resmi bir törenle İtalyan Ordusu'n  ilk iki ICH-47F Chinook helikopterleri teslim etti. Törene İtalyan Ordusu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Claudio Graziano, Esposito Müdürü ARMAEREO Tuğgeneral Domenico ve sanayi temsilcileri katıldı.

ICH-47F programı 16 birim için verien siparişe dayanmaktadır. Sözleşme aynı zamanda beş yıllık bir lojistik destek hizmeti içerir. Tüm ICH-47Fs helikopterleri  İtalyan Ordusunun Viterbo merkezli Havacılık 1. Alayı "Antares" tarafından işletilecek ve 1973 yılından beri hizmette bulunan eski CH-47C Chinook helikopterlerinin yerini alacaktır. Teslimatlar  2017 yılında tamamlanacaktır.

ICH-47F; güvenli bir iletişim sistemi, kendini koruma sistemi ve gelişmiş veri hattı sistemine sahiptir. Bu yeni ICH-47F Chinook varyantı 23 ton azami kalkış ağırlığını sağlayan, iki adet Honeywell T55-GA-714A motorları ile donatılmıştır. Bu motorlarsıcak ortamlarda ve yüksek irtifalarda güvenle çalışmayı sağlarlar. Helikopter ayrıca her türlü hava şartında uçabilir.

ICH-47F helikopterlerinin birincil görevi ekimpan ve askerler için hava ulaşımını sağlamaktır. İçten ve dıştan kanca sistemi ile uçakları taşıyabilir. Uzun menzili ve yüksek seyir hızı ile ek özel destek fonksiyonları, afet yardımı ve hatta itfaiye görevleri gerçekleştirilebilir.

AgustaWestland bir Ortak Sanayi Anlaşma kapsamında Boeing ile birlikte İtalyan Ordusu için sistem entegrasyonu, nihai montaj ve uçak teslimatı için İtalyan ICH-47F programı ana yüklenicisidir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD Ordusu 300. CH-47F Helikopterini Aldı
« Yanıtla #14 : 29 Ekim 2014, 00:02:39 »
ABD Ordusu 300. CH-47F Helikopterini Aldı

Boeing, ABD Ordusu için ürettiği 300. F model CH-47 helikopterini teslim etti. 2006 yılından beri üretine F model CH-47 helikopleri ABD ordusu ve Milli Muhafızlarn 18 biriminde nakliye helikopteri olarak görev yapıyor.

Boeing2de görevli bir yetkili,helikopterin planandan 75 gün önce hazır olduğunu ve teslim edildiğini bildirdi.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Yunanistan Chinook Alıyor
« Yanıtla #15 : 13 Aralık 2014, 01:40:13 »
Yunanistan Chinook Alıyor

ABD Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı (DSCA) 11 Aralık tarihinde Boeing'in Yunanistan'a 10 CH-47D Chinook helikopteri satma isteğinin onaylandığını duyurdu. ABD Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın talebi olan 10 CH-47D Chinook ve destek ekipmanlarıyla birlikte toplam 150 milyon ABD Doları değerindeki satışı onayladı. Helikopterler ABD ordusu tarafından yerini CH-47F helikopterlerine bırakarak depolanan CH-47D helikopterlerinden sağlanacak.

ABD Ordusu, CH-47D helikopterlerini; geliştirilmiş Honeywell T55-714A motorları, Rockwell Collins ortak aviyonik mimarisi sistemi (CAAS) kokpit ve BAE Systems'in dijital gelişmiş uçuş kontrol sistemi ile donatılmış olan CH-47F helikopterleri ile değiştiriyor. ABD Ordusu bugüe kadr pek çok D modelini F modeline yükseltti. Ancak bundan sonrasında ise sadece yeni üretim CH-47F helikopterleri alarak D modelleri ile değiştirecek. Yeni üretim F  modelleri pek çok metal birleştirmelerini ortadan kaldırarak titreşimi azaltılmış tek parça gövdelere sahip. Ancak Yunan Ordusu geliştirilmiş Ch-47F yerine esli D modellerini tercih ediyor. Yunanistan zaten şu an 15 CH-47 helikopterine sahip.

Yunanistan 10 helikopterle birlikte 20 olan 23 T55-GA-714A motorunu da içeren yedek parçaları ve destek ekipmanlarını da istiyor. Bunlara ek olarak füze ikaz sistemleri, yüksek frekanslı radyolar, yön bulma cihazları, GPS navigasyon setleri ve transponderler de Yunan talepleri arasında.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: CH-47 CHINOOK
« Yanıtla #16 : 12 Ocak 2015, 19:10:37 »
Yunanistan ne yapacak bu kadar helikopteri. Adalar arası turist mi gezdirecekler. Bu kafayla batmaya herdaim mahkumlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: CH-47 CHINOOK
« Yanıtla #17 : 12 Ocak 2015, 19:55:51 »
Yunanistan ne yapacak bu kadar helikopteri. Adalar arası turist mi gezdirecekler. Bu kafayla batmaya herdaim mahkumlar.

Bunlar ikinci el helikopterler. Fiyatları çok uygun. ;)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Hollanda Chinooklarını Yenileriyle Değiştirecek
« Yanıtla #18 : 13 Eylül 2015, 16:45:38 »
Hollanda Chinooklarını Yenileriyle Değiştirecek

Hollanda Savunma Bakanı Jeanine Hennis-Plasschaert, Alt Meclise gönderdiği mektupla Hollanda'nın 14 yeni Chinook helikopteri satın alarak mevcut filolarını modernleştireceklerini duyurdu.

Hollanda ordusunda şu an 11 eski tip  CH-47D ve 6 yeni tip  CH-47F helikopteri bulunuyor. Eski olan 11 CH-47D emekliye ayrılarak yerlerini alınacak olan 14 CH-47F helikopterlerine bırakacaklar. Böylelikle Hollanda Hava Kuvvetleri'nin elindeki Chinook sayısı 17'den 20'ye yükselmiş olacak. Teslimatların 2019 yılında başlaması bekleniyor.

Helikopterler ABD ordusunda kullanılan helikpterlerle aynı özelliklere sahip olacaklar. Kokpit ve yolcu kabininde çarpışmaya dayanıklı koltuklar, VHF Combat Net Radio bu özelliklerinden bazıları.

Satın alma anlaşmasının Aralık 2015 tarihinde imzalanması bekleniyor. Bu anlaşmanın tahmini değerinin de 838 milyon Euro olduğu belirtiliyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Avustralya Son CH-4F Helikopterini Tesli Aldı
« Yanıtla #19 : 13 Eylül 2015, 17:35:37 »
Avustralya Son CH-4F Helikopterini Tesli Aldı

Avustralya'nın 2012 yılında FMS kanalıyla aldığı 7 CH-47F helikopterinin sonuncusu 10 Ağustos 2015 tarihinde teslim edildi. Helikopterler Avustralya'nın eskimiş olan 6 CH-47D helikoptelerinin yerine alınmıştı.

DefenceTurk.com