Gönderen Konu: HÜRJET Jet Eğitim Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 193996 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
Ynt: HÜRJET
« Yanıtla #661 : 02 Ekim 2022, 10:57:08 »
Hastasıyım bu uçağın bitse de bir görsek ne güzel olduğunu. Benim TFX im Hürjet dir 2025 e kadar

Fakirin F16 sı olacak bu uçak inşallah. Bizim abartılı modern hava mühimmatları ile bu uçağın savaşçılığını hayal edemiyorum. Uçak küçük ama mühimmatlarımızda küçük. 80 km ye seyir füzemiz var SDB bombalarımız var kanatlı kanatsız motorlu motorsuz her türlü güdümlü her türlü menzilli küçük büyük istemediğin kadar mühimmat var bizde. AESA da şahane olacak gibi görünüyor. Uçağı görenin dibi düşecek 50 milyon dolara satsak peynir ekmek gibi gider

Bu dört köşeye led aydınlatma koyacaklar F35 gibi ne kadar havalı hastasıyım detaylarının.

« Son Düzenleme: 02 Ekim 2022, 11:12:06 Gönderen: re »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #662 : 02 Ekim 2022, 11:13:34 »
O dediğin mühimmatları Hürjet'e taktığın an ;

- Alo Amerika , bizim F-404 motorları vardı ne oldu kargoya mı takıldı? Alo Amerika sesin gelmiyor. Motor diyorum motorrrr , motor işi ne oldu?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #663 : 02 Ekim 2022, 11:27:43 »
2023 seçimlerini dikkate almadan yorum yapmayın. Biz 2024 de F35 siparişi vermeyi bırak F35 projesine bile döneceğiz motor neki. ABD neden F35 e harcadığımız paraları geri vermiyor sanıyorsunuz çünkü projeden atılmadık donduruldu aslında ama biz bilmiyoruz daha şimdilik
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2022, 11:30:07 Gönderen: re »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #664 : 02 Ekim 2022, 11:35:52 »
2023 seçimlerini dikkate almadan yorum yapmayın. Biz 2024 de F35 siparişi vermeyi bırak F35 projesine bile döneceğiz motor neki. ABD neden F35 e harcadığımız paraları geri vermiyor sanıyorsunuz çünkü projeden atılmadık donduruldu aslında ama biz bilmiyoruz daha şimdilik

F-35 projesinden atılmadık mı? Bu geçen günlerde söylediğiniz " Rusya , Ukrayna'yı topyekun işgal edecek" iddiasından 10 kat ilginç bir iddia....

Bu duyumları nereden alıyorsunuz merak ettim...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #665 : 02 Ekim 2022, 11:59:34 »
Hissiyaten buluyorum. Ben yazılımcıyım içselleştirdiğim bir kabiliyetim var her şeyi ileriye dönük koşul komutlarından geçiririm yüz adım sonraya kadar "eğer öyleyse bu olur değilse şu olur"  akış diyagramından geçirebiliyorum bunu beynim bir saniyede yapıyor hayatın her şeyini analiz ederek yorumluyorum. Programcı olanlar anlar beni. Siz bir şehir düşünce Rusya yenildi diyorsunuz çünkü kabak gibi haber ortada tanklar girmiş ama ben onu geriye ileriye yüz tane sorgudan geçiriyorum sonrada bu olacak iş değil diyorum. Analitik düşünme denen şey bu işte ben icat etmedim sadece uyguluyorum. Öğrenmek için uğraşmadım yazılım ile para kazanmak zorunda kalınca zamanla mesleki deformasyon nedeniyle bunu içselleştirdim. Zararı faydasından çok onuda söyleyim
Analitik düşünme nedir ? bakınız
https://www.google.com/search?q=analitik+d%C3%BC%C5%9F%C3%BCnme+nedir&oq=analitik+d%C3%BC%C5%9F%C3%BCnme+nedir&aqs=chrome..69i57j0i512l5j0i22i30l4.5476j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2022, 12:14:55 Gönderen: re »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #666 : 02 Ekim 2022, 12:10:39 »
Hissiyaten buluyorum. Ben yazılımcıyım içselleştirdiğim bir kabiliyetim var her şeyi ileriye dönük koşul komutlarından geçiririm yüz adım sonraya kadar "eğer öyleyse bu olur değilse şu olur"  akış diyagramından geçirebiliyorum bunu beynim bir saniyede yapıyor hayatın her şeyini analiz ederek yorumluyorum. Programcı olanlar anlar beni. Siz bir şehir düşünce Rusya yenildi diyorsunuz çünkü kabak gibi haber ortada tanklar girmiş ama ben onu geriye ileriye yüz tane sorgudan geçiriyorum sonrada bu olacak iş değil diyorum

Hadi Hayırlısı ... Hükümet değişirse dedikleriniz belki olabilir... Ama Rusya'nın işi bitti , galip gelse de yenilse de Rusya'nın işi bitti..
Rusya, soğuk savaş sonrası Batı'ya entegrasyon şansını yitirdi  ama Rusya'ya kızmıyorum çünkü Rus ulusunun genlerinde insan hakları,demokrasi, hümanizm vb yok... Bildiğin Rus Ayı'sı... Ancak kuvvetten anlar Rusya... Batı da bunu Ukrayna deneyimiyle anladı nihayet...
Yani bu saatten sonra Rusya her coğrafyada dayak yiyecektir...
Hürjet konusundan Rusya'ya geçivermişiz
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2022, 12:11:20 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #667 : 02 Ekim 2022, 12:23:31 »
1.5 milyonluk askeri olan yüzbinlerce profesyonel muharip askeri olan binlerce milyonlarca her çeşit modern ve geleneksel silahı olan, askeri geleneği savaşma kültürü olan kasasında yarım milyar dolar hazır parası olan Almanya dan daha fazla cari fazla veren doğal kaynakları mükemmel olan insan kalitesi mükemmel olan bir ülkeyi siz 2  yıl öncesine kadar savaş nedir bilmeyen bir Ukrayna ya yenildi diyorsunuz sonra ben olmaz öyle şey deyince garip buluyorsunuz. Neden çünkü Rusya işgal ettiği bir dünya Ukrayna toprağının minnacık kısmından geri çekilmiş ondan. Buradan hiç bir analitik düşünce çıkartıp bu işte bir saçmalık var demiyorsanız kabahati bana bulmayın bence.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 47
« Yanıtla #668 : 02 Ekim 2022, 12:35:23 »
1.5 milyonluk askeri olan yüzbinlerce profesyonel muharip askeri olan binlerce milyonlarca her çeşit modern ve geleneksel silahı olan, askeri geleneği savaşma kültürü olan kasasında yarım milyar dolar hazır parası olan Almanya dan daha fazla cari fazla veren doğal kaynakları mükemmel olan insan kalitesi mükemmel olan bir ülkeyi siz 2  yıl öncesine kadar savaş nedir bilmeyen bir Ukrayna ya yenildi diyorsunuz sonra ben olmaz öyle şey deyince garip buluyorsunuz. Neden çünkü Rusya işgal ettiği bir dünya Ukrayna toprağının minnacık kısmından geri çekilmiş ondan. Buradan hiç bir analitik düşünce çıkartıp bu işte bir saçmalık var demiyorsanız kabahati bana bulmayın bence.

Savaşmak çok hızlı öğrenilir , Ruslar kendi inanmadıkları bir savaşta en fazla bu kadar savaşırlar, 2.dünya savaşı bir mukayese olamazdı çünkü o hayat meyat meselesiydi ve yetersizliklerini milyonlarca canı feda ederek kapatmışlardı, şimdi ne öyle bir durum var ne de öyle bir istek. Buna bir de yıllar yılı kulağının üstüne yatmış yasak savma olarak harbe hazırlık yapmış rus kurmayı var sonuç da bu kadar oluyor, vatanı için canını dişine takıp savaşanın çarpım faktör her zaman karşıdan daha yüksek oluyor.
Veriyi baştan hatalı seçerseniz analiz sonucu yanlış çıkar.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #669 : 02 Ekim 2022, 12:53:39 »
Tümdengelim uygulamanız lazım sonuç ile güncel yaşanan uyumlumu mu ona bakmanız uyumlu değil ise tereddüt geliştirmeniz lazım. Bunca bilinen üstünlüğüne rağmen bir ordu yenilmez sonucunu çıkartmalısınız ondan sonra ama bir yenilgi var sorusunu sorup onu anlamaya çalışmanız lazım orada o zaman bazı sorular doğru sanılan yanlışlar örebilirsiniz. Ama onun yerine siz Tümdengelim yerine Tümevarım uygularsanız o zaman bugün savaşta Rusya yenildi acaba neden diye sebepler ararsanız Rusya'nın belki de yenilmediği gerçeğini ıskalarsınız kendinize sonucu destekleyen sebepler üretirsiniz Ruslar şımardı cıvıdı filan dersiniz bende tartışamam sizinle nasıl kanıtlayım cıvıma ile alakası olmadığını. Tümdengelim metodunu araştırın bu savaşları anlamanızı da kolaylaştırır aşk hayatınızı para hayatınızı kariyerinizi de ii yapar. Başınıza gelenleri geriye doğru takip edip anlamaya çalışmayın geriden gelerek buraya gelinen yolu çizin onu demek istedim ben. Ben yazılımcıyım bende mesleki deformasyon nedeniyle zaten her şey böyle Tümdengelim işliyor. Şüphecilk nedir Tümdengelim tümevarım nedir bunlara çalışın
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2022, 12:56:30 Gönderen: re »