Gönderen Konu: HÜRJET Jet Eğitim Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 199087 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
Ynt: HÜRJET
« Yanıtla #880 : 18 Aralık 2022, 15:45:48 »
Cümleten selamlar,
İmkan, zaman dahilinde, aralıklarla da olsa tekrar burada olmak güzel. Bu zaman zarfında düşüncelerini ve samimi temennilerini esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkürler.

Bombanın pimini çekeyim o zaman. Hürjet'in ilk prototipini görme şansım oldu. Yukardaki dizaynla pek alakası yok... Önden burun çap ve yapısı, örme işçiliği, görünüşü vs. çok iyi... Özellikle önden F-16'ya baktığınızı sanıyorsunuz. Çok kaliteli bir kuş olmuş...
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2022, 15:47:24 Gönderen: DoganTuran »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #881 : 18 Aralık 2022, 15:53:37 »
Cümleten selamlar,
İmkan, zaman dahilinde, aralıklarla da olsa tekrar burada olmak güzel. Bu zaman zarfında düşüncelerini ve samimi temennilerini esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkürler.

Şükür kavuşturana. Çok sevindim tekrar görmekten. :D
Şöyle yolunuzu bekliyoruk:  :o :o
Buna en çok sevinecek kişiyi biliyorum. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #882 : 18 Aralık 2022, 19:30:31 »
Cümleten selamlar,

Bombanın pimini çekeyim o zaman. Hürjet'in ilk prototipini görme şansım oldu. Yukardaki dizaynla pek alakası yok... Önden burun çap ve yapısı, örme işçiliği, görünüşü vs. çok iyi... Özellikle önden F-16'ya baktığınızı sanıyorsunuz. Çok kaliteli bir kuş olmuş...
Çok şükür sizi tekrar aramızda görüyoruz.
Güzel yazılarınızı özledik Sn Doğan Turan.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #883 : 18 Aralık 2022, 20:59:32 »
Bomba daha da merak uyandırıcı oldu şimdi

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #884 : 18 Aralık 2022, 21:04:27 »
Cümleten selamlar,

hoş geldiniz,güzel haberler için tşk ederim..

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #885 : 18 Aralık 2022, 21:47:53 »
Cümleten selamlar,

Güzel bilgi için teşekkürler 1 beğeni ateşledim

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #886 : 18 Aralık 2022, 22:09:59 »
Cümleten selamlar,

Hoşgeldiniz üstadım...Bir müjdeyle döndünüz...Peki siz gördünüz de biz ne zaman görebileceğiz Hürjet'i?

Bir de benzettiğiniz bir uçak var mı Hürjetimizi?

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #887 : 18 Aralık 2022, 23:50:26 »
Hürjet acayip bir uçak oluyor. Bunlarla T-38'leri değiştirebiliriz. Türk Yıldızlarına bunları verebiliriz. Deniz Kuvvetleri versiyonu olur.  Hafif taarruz versiyonu ile F-16'ya yakın performans elde edebiliriz. Hatta düşman uçak rolünü bile üstlenebilirler. Sadece bu görevleri dikkate alırsak 150 civarı br sayı ortaya çıkabilir. Muhtemel düşük fiyatı ile de ciddi satış başarıları elde edebiliriz.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #888 : 19 Aralık 2022, 02:28:43 »
TFX 2030 lara takvimleniyor ise ve F16 da ABD paketleri ile modernize olur ise o zaman bizim için Hürjet oldukça uzun bir süre yerli aviyonik ve silahlar için çok özel bir uçak olacaktır. F16 Özgür projesi uygulanan Blok lar olur ise bu bir nebze onlarla da karşılanabilecek bir ihtiyaç olur ama oda olmaz ise Hürjet elimiz ayağımız olacaktır bizim. TFX imiz yok çünkü ve 2030 lar gibi olacak en erken. Hürjet e burun kıvıranları senelerdir iknaya çalışıyorum bu uçak fakirin F16 sıdır bu uçakla vatan bile korunur diyorum çok alaya alındığımda uçak ortaya çıkınca o zaman görüşelim bir daha dedim. Şimdi yavaş yavaş dediğime geliyor camia. Kore benzer uçağı deli gibi rakamlarda adeta fakirin F16 sı gibi pazarlıyor kendi de kullanıyor.

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #889 : 19 Aralık 2022, 19:29:02 »

Hoşgeldiniz üstadım...Bir müjdeyle döndünüz...Peki siz gördünüz de biz ne zaman görebileceğiz Hürjet'i?

Bir de benzettiğiniz bir uçak var mı Hürjetimizi?

Hoş gördük Serkan, Sağolasın.
İniş takımlarının açısı, burun çap ve yapısında F-16 türevi olmuş vede örme işçiliği çok iyi, çok kaliteli duruyordu. Şimdi muadili olarak düşününce, aklıma Boeing'in T-7 Red Hawk'ının tek dikmeli versiyonu olabilir. TAİ F-16 tecrübesini konuşturmuş, özellikle burun ve kokpit dizaynında F-16 isterleri (HKK) hedeflenmiş gibi.
1-2 hafta içinde tanıtımı yapılır.
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2022, 19:33:17 Gönderen: DoganTuran »