Gönderen Konu: HÜRJET Jet Eğitim Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 197685 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: HÜRJET
« Yanıtla #80 : 17 Temmuz 2018, 17:54:43 »
ya bu ucaga yandan bakinca iki tane vampir disi varmis. Hurjet'in adi "F1 Vampir" olsun  ;D

Anten değil mi onlar. Bir tane de sırtında var.  :P
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #81 : 17 Temmuz 2018, 18:56:14 »
Saka maka Korelilerin tum ucaklarini neredeyse bire bir kopyaladik

KT-1 -> Hurkus
T-50 -> Hurjet
KFx -> TFx
Altay ve fırtına obusude Kore'den :)) geçen dizide bir hatun vardı onuda devsirdik mi olay tamamdır. Zirvede bırakırız :D
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #82 : 17 Temmuz 2018, 21:59:39 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #83 : 17 Temmuz 2018, 22:39:06 »
Specificasyonlarda santim farklarla neredeyse bire bir T-50 ile ortusuyor, motor ayni ama yuk kapasitesi yaridan daha az ??

Sanirim buna "playing safe" deniliyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #84 : 23 Temmuz 2018, 08:18:55 »

Savunma Sanayii Başkanlığı ve Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı arasında Jet eğitim uçağı ihtiyacının karşılanması için Hürjet Protokolü imzalandı.

İki konfigürasyonda üretilecek olan uçaklardan biri tamamen eğitim uçağı odaklı, ikincisi ise aynı uçağın silahlı varyantı olacak.

« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2018, 08:24:43 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #85 : 23 Temmuz 2018, 11:33:54 »
Tamamdır! Üsten görünüşüde gördük... Bence T-50 den daha güzel olacak... Hadi hayırlısı... Hürkuşla beraber yakın hava desteği işi bayağı bir oturur diye düşünüyorum... Merak ettiğim Husus Hür jet , özellikle deniz koruma görevleri için hava hava mühimmatı, ek yakıt tankı ile birlikte 2 adet SOM'u /Atmaca'yı kaldırabilecekmi? Bu ayrıntı ciddi bir caydırıcılık potansiyeli getirir...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #86 : 09 Aralık 2018, 16:36:20 »

Çevrimdışı fatihvskamil

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #87 : 09 Aralık 2018, 17:21:55 »
Arkadaşlar hürjet için fırlatma koltuğu geliştirildiğine dair çalışma var mı? yani fırlatma koltuğu olmaması saçma olur diye düşünüyorum.

Ayrıca faydalı yük kap. 2700 kg civarında yani atmaca nın 800~ kg, som a nın 600~ kg,  ve 2000 librelik 900~ kg serbest düsüm mühimmatlarla bile ( ikişer tane) hava-hava füzeleri için yeterince yer var.(göktüğ füzelerinin 150~ kg diye tahmin ediyorum.) Yani aslında biraz daha  zorlasak  jf-17 hatta F-16 klasmaında bir uçak yapılabilirdi(mi?).

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #88 : 09 Aralık 2018, 19:33:15 »
Arkadaşlar hürjet için fırlatma koltuğu geliştirildiğine dair çalışma var mı? yani fırlatma koltuğu olmaması saçma olur diye düşünüyorum.

Ayrıca faydalı yük kap. 2700 kg civarında yani atmaca nın 800~ kg, som a nın 600~ kg,  ve 2000 librelik 900~ kg serbest düsüm mühimmatlarla bile ( ikişer tane) hava-hava füzeleri için yeterince yer var.(göktüğ füzelerinin 150~ kg diye tahmin ediyorum.) Yani aslında biraz daha  zorlasak  jf-17 hatta F-16 klasmaında bir uçak yapılabilirdi(mi?).
F16 ların görev yükünü azaltmak için tasarlanıyor hava yer görevleri için kullanılıcak hava hava için çok gerekli olmadıkça yer almaz F16 performansında olması için tasarlanmıyor
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #89 : 09 Aralık 2018, 20:07:03 »
Gururlanmak hakkımız... Emeği geçen herkes'ten ALLAH razı olsun,
İNŞALLAH envantere girdiği günleride göstersin.