Gönderen Konu: HÜRJET Jet Eğitim Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 197724 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Hürjet prototip montaj görüntüleri.
« Yanıtla #440 : 10 Kasım 2021, 23:00:50 »
Alıntı
Hürjet prototip montaj görüntüleri.

https://mobile.twitter.com/miguyan2000

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
Ynt: JET EĞİTİM UÇAĞI PROJESİ
« Yanıtla #441 : 11 Kasım 2021, 00:21:58 »
Bugün CNN Türk kanalında yayına katılan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Malezya'ya 18 adet Hürjet ihraç edeceklerini açıklamış. İhalede iyi durumda olduklarını da eklemiş.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
JET EĞİTİM UÇAĞI prototip üretim hattı.
« Yanıtla #442 : 11 Kasım 2021, 18:31:42 »
Alıntı
Hürjet prototip üretim hattı.
youtu.be/6sG4RhyCAPk
https://mobile.twitter.com/kimlikci_954

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #443 : 11 Kasım 2021, 19:31:02 »
Bugün CNN Türk kanalında yayına katılan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Malezya'ya 18 adet Hürjet ihraç edeceklerini açıklamış. İhalede iyi durumda olduklarını da eklemiş.

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil: İnşallah Malezya'ya 18 adet HÜRJET satacağız. Adam inşallah diyor , satış-matış yok...İhale sonuçlanmadı ki...

Ayrıca bu ihalede senin rakibin olan ülkenin(ABD) motorunu kullanmayı vaat ediyorsun Malezya'ya... Sen kendi uçaklarına bile bu motoru bulacağın meçhul... ABD ile Malezya ihale için görüşürken  Boeing yetkilileri demeyecek mi ; " Kardeşim Türkiye'nin ihalenize soktuğu Hürjet uçağın motoru bizim ülkenin  malı , bu ihaleyi Türkiye'ye verirseniz bu motor için izin vermeyiz"
Ne yapacağız o zaman ? Bizim kendi uçaklarımıza bile motor vermeyen ülkeye gidip para kazanacağız , bize motor verin mi diyeceğiz....?

Diğer adaylar:

Boeing -T-7 Red Hawk,
Güney Kore KAI -FA-50,
İtalya Leonardo M-346 Master,
Hindistan HAL Tejas Hafif Savaş Uçağı veya LCA,
Çin-Pakistan PAC (JF-17 Thunder),
Çin- Hongdu L-15 Falcon,
Çek Aero Vodochody L-39NG,
Rusya'dan Yakovlev Yak-130 Mitten.

« Son Düzenleme: 11 Kasım 2021, 19:35:28 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #444 : 12 Kasım 2021, 03:21:38 »

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil: İnşallah Malezya'ya 18 adet HÜRJET satacağız. Adam inşallah diyor , satış-matış yok...İhale sonuçlanmadı ki...

Ayrıca bu ihalede senin rakibin olan ülkenin(ABD) motorunu kullanmayı vaat ediyorsun Malezya'ya... Sen kendi uçaklarına bile bu motoru bulacağın meçhul... ABD ile Malezya ihale için görüşürken  Boeing yetkilileri demeyecek mi ; " Kardeşim Türkiye'nin ihalenize soktuğu Hürjet uçağın motoru bizim ülkenin  malı , bu ihaleyi Türkiye'ye verirseniz bu motor için izin vermeyiz"
Ne yapacağız o zaman ? Bizim kendi uçaklarımıza bile motor vermeyen ülkeye gidip para kazanacağız , bize motor verin mi diyeceğiz....?

Diğer adaylar:

Boeing -T-7 Red Hawk,
Güney Kore KAI -FA-50,
İtalya Leonardo M-346 Master,
Hindistan HAL Tejas Hafif Savaş Uçağı veya LCA,
Çin-Pakistan PAC (JF-17 Thunder),
Çin- Hongdu L-15 Falcon,
Çek Aero Vodochody L-39NG,
Rusya'dan Yakovlev Yak-130 Mitten.

İyi de Rusya ve Çin uçakları hariç, diğerleri de ABD motorunu kullanıyor. :) Sorun ABD motorunda değil, Türkiye-ABD ilişkilerinde.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #445 : 12 Kasım 2021, 08:24:20 »

İyi de Rusya ve Çin uçakları hariç, diğerleri de ABD motorunu kullanıyor. :) Sorun ABD motorunda değil, Türkiye-ABD ilişkilerinde.

Aynı kapıya çıkıyor. ABD ile ilişkilerimiz iyi olmadığı için ABD motoru tedarikinde sıkıntı yaşama olasılığımız yüksek.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #446 : 12 Kasım 2021, 12:44:43 »

Aynı kapıya çıkıyor. ABD ile ilişkilerimiz iyi olmadığı için ABD motoru tedarikinde sıkıntı yaşama olasılığımız yüksek.

G.Kore ve Hindistan ile Türkiye'yi bir tutmak doğru olmaz... "Çin'i çevreleme politikası" diyorum başka da birşey demiyorum...
Soğuk savaş olsaydı ABD bize de birşey demeden motor verirdi... ABD'nin bizimle işi bitti , en azından eski önemimiz yok...
Rusya'yı biraz hareketlendirirsek ABD tekrardan bize yanaşır diyeceğim ama ABD siyasi stratejistleri Rusya'nın eski gücüne asla ulaşamayacağını , Çin'e göre 2.cil tehdit olarak kalacağını öngörüyor olabilirler...

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #447 : 12 Kasım 2021, 18:34:32 »
Benim anlamadığım konu; biz hangi akılla gidip olmayan uçakla ihaleye katılıyoruz?
Alacak olan demezmi görelim şu alacağımız malı diye?
Bu temelden girilmiş apartman dairesi değil ki görmeden alayım desinler. Onda bile yapacak müteahhitin daha önce yaptığı binaları görürsünüz. Tusaş’ın daha imal edip uçurduğu tek jet uçağı yok.
Motor işi zaten bir komedi! Evvelki akşamki TV proğramında kimse dönüp sormadı Sn Kotil’e;
1. bu Hürjet’in f404 prototip motorları elinizde mi?
2. Seri üretimi yaparken f404’de Altay MTU olayını yaşamayacağımızı nasıl çözdünüz?
diye.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
HÜRJET ve MMU'da kullanılacak motorlar için izin çıktı,
« Yanıtla #448 : 13 Kasım 2021, 19:00:33 »
Alıntı
HÜRJET ve MMU'da kullanılacak motorlar için izin çıktı, bir ülkeye daha ANKA ihracatı, TUSAŞ küreselleşiyor..
youtu.be/6sG4RhyCAPk
https://www.savunmasanayist.com/soylesi-tusas-kurumsal-pazarlama-ve-iletisim-baskani-serdar-demir/https://mobile.twitter.com/aniIsahin

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Hürjet prototip üretiminde Brezilya'dan destek.
« Yanıtla #449 : 19 Kasım 2021, 10:05:08 »
Alıntı
TAİ Hürjet'in prototipini yetiştirebilmek için Brezilya'lı Akaer Grup'tan yardım almış. Hürjet'in arka gövde sistemlerinin yapısal tasarımı, yapısal hesaplaması ve montajı, merkezi gövde parçaları için anlaşılmış. Ayrıca 2. prototip içinde çalışmalara başlanacağı söyleniyor.
youtu.be/HYaLNK84y48
https://mobile.twitter.com/kimlikci_954