Gönderen Konu: HÜRJET Jet Eğitim Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 198834 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
Ynt: HÜRJET Jet Eğitim Uçağı Projesi
« Yanıtla #1370 : 08 Haziran 2023, 21:45:47 »
Özgür projesi F16 ları teslim edilmeye başlanmamış olsaydı silahlı Hürjet için yerli modern mühimmatları tam verimle kullanma için Kaan gelene kadar Hürjet silahlı modeli alternatifsiz olabilirdi ama artık Özgür F16 ları var bunun için.
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2023, 21:46:34 Gönderen: re »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1371 : 08 Haziran 2023, 22:14:26 »
Yok arkadaşlar ;

muharebe amaçlı bir hürjet için gerekli komponentleri yurtdışından temin edemeyebiliriz

Fakat

Muharebe özellikli ve savaşta kullanmıyacağımız bir hafif jet uçağı için gerekli izin ve komponentleri
Alabilir temininde zorluk çekmeyiz diye düşünüyorum...

Amacım pilot eğitim kalitesini arttırmak...

Fetö muhabettinden baya hasar aldı denilmekte personel kalitesi için..

Amaç bu azalan kaliteyi arttırmak...

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #1372 : 08 Haziran 2023, 23:12:38 »
Her şeye silah takmayı bırakın. Onu savaş çıkacağı zaman düşünürüz.
Benim merak ettiğim bu uçak madem harp nitelikli değil; acaba sivil kullanıcılara da eğitim verilir mi? Parası olup da bu keyfi yaşamak isteyen veya çocukluk saplantısı olan binlerce insan var.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1373 : 08 Haziran 2023, 23:16:30 »
Sn ACE

Yani pilotlarımız mühimmat atmayı Kaan ve F16 damı öğrencek..

Silahlandırma gayesi muharebe kullanımı için değil...

Sivil kullanım için ise Rusya mig29 lar ile sivil kullanıcılara böyle deneyim yaşatıyor biz F16 d versiyonu ile yapabiliriz dediğinizi

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #1374 : 09 Haziran 2023, 00:30:46 »
Sn ACE

Sivil kullanım için ise Rusya mig29 lar ile sivil kullanıcılara böyle deneyim yaşatıyor biz F16 d versiyonu ile yapabiliriz dediğinizi

Ben daha çok çatışmada kullanmaya yönelik taleplerden dolayı öyle dedim çünkü kaç ton mühimmat taşır top eklenir mi vs bir sürü kafa yoran var.
Eğitim için evet haklısınız.
Eğer salandan atılan şey patlayıcı içermiyorsa bu o uçağı silahlı kılar mı? Eğitim mühimmatı denen patlayıcısız ve tek amacı hedefe değmek olan bir şeyi hedefe atsak işin içinden sıyrılabiliriz belki.
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2023, 00:50:34 Gönderen: ACE »

Çevrimdışı inca

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1375 : 09 Haziran 2023, 00:46:33 »
Sn ACE

« Son Düzenleme: 09 Haziran 2023, 00:47:26 Gönderen: inca »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1376 : 09 Haziran 2023, 01:57:29 »
Eğitim uçakları temel eğitim ve manevralar içindir. Silahlı muharebe eğitimleri, eğitim değil, acemi pilotun kullanacağı savaş uçağında harbe hazırlık eğitimi olarak verilir. Hürjetin silahlı versiyonunun kullanıldığı filolar olursa, Hürjet harp filolarının harbe hazırlık eğitimleri de silahlı Hürjetlerde verilir doğal olarak.

Ancak bunun yanısıra Hürjet'te sanal emergeny vs eğitimleri dışında sanal muharebe eğitimleri de görev bilgisayarına eklenebilecektir. Bu halde sırf eğitim modelinde de bir kısım muharebe eğitimleri verilmesi imkanı da olabilecektir ki, bu durumda da Çiğli Üssünün eğitim planlaması ve süreleri de değişebilecektir.     

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1377 : 09 Haziran 2023, 02:09:47 »
Sn ACE

Ben daha çok çatışmada kullanmaya yönelik taleplerden dolayı öyle dedim çünkü kaç ton mühimmat taşır top eklenir mi vs bir sürü kafa yoran var.
Eğitim için evet haklısınız.
Eğer salandan atılan şey patlayıcı içermiyorsa bu o uçağı silahlı kılar mı? Eğitim mühimmatı denen patlayıcısız ve tek amacı hedefe değmek olan bir şeyi hedefe atsak işin içinden sıyrılabiliriz belki.
+1

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1378 : 09 Haziran 2023, 02:10:26 »
Eğitim uçakları temel eğitim ve manevralar içindir. Silahlı muharebe eğitimleri, eğitim değil, acemi pilotun kullanacağı savaş uçağında harbe hazırlık eğitimi olarak verilir. Hürjetin silahlı versiyonunun kullanıldığı filolar olursa, Hürjet harp filolarının harbe hazırlık eğitimleri de silahlı Hürjetlerde verilir doğal olarak.

Ancak bunun yanısıra Hürjet'te sanal emergeny vs eğitimleri dışında sanal muharebe eğitimleri de görev bilgisayarına eklenebilecektir. Bu halde sırf eğitim modelinde de bir kısım muharebe eğitimleri verilmesi imkanı da olabilecektir ki, bu durumda da Çiğli Üssünün eğitim planlaması ve süreleri de değişebilecektir.   
+1

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1379 : 09 Haziran 2023, 02:15:09 »
Amerika silahlı modele motor gönderir ama ihracatına engel olabilir. ATAK ın Pakistan a ihracatı engellendi bu kontrolü var ABD nin bu yüzden eli rahat.