Gönderen Konu: HÜRJET Jet Eğitim Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 196753 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
Ynt: HÜRJET Jet Eğitim Uçağı Projesi
« Yanıtla #1300 : 11 Mayıs 2023, 11:17:56 »
En önemli eksik güç sistemleri...
ABD , KAAN için F-110 vermeyi kabul etmezse 10 yıl elimiz böğrümüzde kara kara düşünürüz...

Artık F-16 dışında bir uçak tedarik seçeneği tamamen  devre dışı kalmış görünüyor.

KE,Aķıncı vs bu iş olmaz , semalar korunmaz bedelini pahalı öderiz...Millet bir İHA rüzgarına kapıldı gidiyor...

En azından F-16 alımı modernizasyon işini becermek şart...
Özgür Özgür diye konuşuyoruz da Özgür için de F-110 motor lazım...Zaten kaç yıldır bu motorlarla uçuyorlar...
Motorun da bir ömrü var...

MMU'ya motor işinde de çok rüyalardayız...F-110 gelmezse 10 yıl motor işi sürer...

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1301 : 11 Mayıs 2023, 12:13:29 »
sari kafa bekliyoruz 2024 ne kaldi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1302 : 12 Mayıs 2023, 08:11:45 »
Konuyla alakası olmayan iletiler konudan ayrılarak uygun bölüme taşınmıştır!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1303 : 12 Mayıs 2023, 08:20:38 »
Sayın Skywolf iletiler hangi başlık altına taşındı acaba?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1304 : 12 Mayıs 2023, 09:43:01 »
Sayın Skywolf iletiler hangi başlık altına taşındı acaba?

Gereksiz ve Yasaklı İletiler ve Konular bölümüne...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1305 : 12 Mayıs 2023, 09:55:46 »
Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı üzerindeki çekincelerin kaldırılması konusu sizin için gereksiz mi, yasaklı mı, yoksa nasıl bir başlığın altını hak ediyor veya aynı şekilde PKK , HDP ile Yeşil Sol Parti, terörün odağı olmaktan mevcut bir yargılama varken hülle partisi kurma mevzunu içeren yazım nerede acaba ? Gereksiz mi, yargılanan terör odağı meselese işaret etmem mi yasaklı konu? Yasaklı veya gereksiz hukmetmediyseniz benim yazım nerede?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1306 : 12 Mayıs 2023, 11:42:11 »
Yazının içeriğini tam olarak bilmiyorum. Açıkçası umurumda bile değil! Konu dışındaki bütün iletileri, özellikle de siyasi içerikli olanları konudan ayırdım. Genellikle yaptığımız gibi... Daha eskilerde belki gözden kaçanlar olmuş olabilir. Hepsini ayıklamaya zamanım yok!

Forumda siyasi tartışmalara pek izin vermediğimizi de neredeyse bütün üyelerimiz biliyor. Kurallarımızda da açık şekilde belirttiğimiz şekilde... Forum içeriğimiz savunma sanayi üzerine, siyaset değil! Açık ve net.

Konular çoğu zaman dönüp dolaşıp siyasete çıkıyor. Aranızda Savunma sanayi siyasete bağlı diyenler olabilir. Doğru da olabilir bu. Ancak bu da forumun huzurunun devamlılığı için bir kriter değil! Çünkü arkadaşlar gereksiz siyasi tartışmalara girerek konuları amacından saptırıyor, o konuya ilgi duyan diğer üyeleri de soğutuyorlar. Merak eden geliyor bakıyor, mesela bu konu Hürjetle ilgili, forum savunma sanayi üzerine bir forum. Ama bazı yorumların Hürjetle alakası bile yok! Alakası olmayan yorumlarla üyeler birbirlerini yiyorlar. Ülkemizin klasik gerçeği foruma da yansıyor. Tartışma kültüründen yoksun, sabit fikirli bireylerden oluşan bir toplumuz genel olarak. Sürekli gerilim ve kavgaya varan tartışmalar, hakaretler vs sonuçta uzaklaştırılan üyeler. Bundan rahatsız olan pek çok arkadaşımız haklı olarak bizden müdahale etmemizi talep ediyor.

O nedenle siyasi tartışmaları çok arzu ediyorsanız, aranızda özel mesajlaşma yoluyla yapabilirsiniz. Kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1307 : 12 Mayıs 2023, 12:57:58 »
Hürjet, teknoloji tartışılırken pirzola alamadığından yakınan arkadaşın ilgili mesajlarını da sildin mi, veya bulunan doğalgazın değeri özelleştirmelerin 10 katı iken özelleştirme yazılarını sildin mi?

Oysa Avrupa yerel yönetimler özerklik şartı meselesi veya HDP doğrudan güvenlik ve toprak birliği sorunu iken okumadan sildim demeyi biliyorsun.
İşte bizim sorunumuz bu ve benzeri anlayış veya anlamama istemi
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2023, 12:58:56 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #1308 : 12 Mayıs 2023, 13:03:39 »
Sildi sildi merak etme mehmet. Otoriteye saygılıyız 

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1309 : 12 Mayıs 2023, 13:19:06 »
Hayır ben forum konusu ve demokrasiye saygılı olmayı tercih ederim.