Gönderen Konu: HÜRJET Jet Eğitim Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 193889 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 127
  • DefenceTurk.com
Ynt: HÜRJET
« Yanıtla #1200 : 29 Mart 2023, 09:31:03 »
Japonların pasifikte bir tane dostu yoktur , ama önüne gelenle ağız dalaşına girildiği görülmüş mü, üstelik birçok şeyi istedikleri an kendileri üretebilme kabiliyetleri olduğu halde. Bazen susmak da bir erdemdir.

Japonların Doğu Asya Pasifikte gerçek anlamda tecavüz etmediği toplum kalmamıştır. Yine kendilerine durmadan laf sokanlar, birlik, bütünlüğünü devamlı tehdit eden müttefikleri mi vardır ki ?

Dediğim gibi devamlı efendi olmak yol yapar, karşındaki ahlaksız bile kendine hak zanneder tavır, söylemini.

İhtiyaç olan sevgi değil hakkına hukukuna saygıdır.
« Son Düzenleme: 29 Mart 2023, 09:36:37 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1201 : 29 Mart 2023, 13:15:53 »
Ben Hürjet'ten de ileride farklı versiyonlar bekliyorum. Hem kendi ihtiyaçlarımız ve hem de olası satışlar için. Zaten uçak aslı itibariyle ileri eğitim maksatlı. Açıklanan 40 kadar üretim bu maksatlıdır. Uçağın deniz versiyonu (başarılı olursa tabi) 16-32 adeti bulabilir. Biz bu uçaktan illaki hafif taarruz veriyonu çıkarırız. Bizim ihtiyacımız yok demeyin. Mesela 2 filo uçak pekala Adana'da konuçlandırılabilir.
Bu uçak hafif taarruz versiyonuyla geliri düşük ülkelerin Mig-21'i olabilir. G. Kore TA-50'yi mis gibi satıyor. Biz niye satmayalım?

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1202 : 29 Mart 2023, 18:55:12 »
Olay konuşup konuşmamak da değil..yapıp yapamamakta..

Bize yamuk yapanın alnını karışlarımin diplomatik versiyonun söyleyip anasından doğduğuna pişman edebiliyorsan, sorun yok..edemeyip caydiriciligini tehlikeye sokuyorsan o zaman büyük sorun, konuşmamak daha iyi..

İşin doruk noktası da karşı tarafı "bunu yaparsam beni fena yaparlar, ben en iyisi hiç bu işe girmeyeyim" diyecek hale getirebilmektir...Yani rakibi fiilen size karşı bir hamle yapmayı aklından bile getirmeyecek duruma sokmak
« Son Düzenleme: 29 Mart 2023, 18:56:21 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 127
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1203 : 30 Mart 2023, 00:07:47 »
Olay konuşup konuşmamak da değil..yapıp yapamamakta..

Bize yamuk yapanın alnını karışlarımin diplomatik versiyonun söyleyip anasından doğduğuna pişman edebiliyorsan, sorun yok..edemeyip caydiriciligini tehlikeye sokuyorsan o zaman büyük sorun, konuşmamak daha iyi..

İşin doruk noktası da karşı tarafı "bunu yaparsam beni fena yaparlar, ben en iyisi hiç bu işe girmeyeyim" diyecek hale getirebilmektir...Yani rakibi fiilen size karşı bir hamle yapmayı aklından bile getirmeyecek duruma sokmak

Mesele konuşup, konuşup yapmamak değil, mesele konuşturmayıp, yaptırmamak.

Çok önemli bir statüko, duruşa dair algı farkı var galiba. Yorum yapmak itham etmek için önce konuşan kim, yapan kim, cevap veren kim bunları sağlıklı ortaya koymak olan biten ne farkında olmak gerekiyor.   

Konuşan biz değiliz, konuşan onlar, biz cevap veren konumundayız. Adam gelmiş, resmi heyetler , resmi görüşmelerde herşey tartışılmış, sıra basın toplantısına gelmiş, kadın/adam bilerek aşağılıyor, çakıyor, dayatıyor. Eeee, siz geçin orada yutun, yatın üzerine, . Adam gelmiş gözlerinizin içine bakarak yapacağım veya yapacaksınız diyor. 

<a href="http://youtu.be/DhWM4ElFN6A" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/DhWM4ElFN6A</a>

<a href="http://youtu.be/M-xOGPU8umc" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/M-xOGPU8umc</a>

Error 404 (Not Found)!!1

<a href="http://youtu.be/J1L0SZEgack" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/J1L0SZEgack</a>

« Son Düzenleme: 30 Mart 2023, 00:09:05 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
HÜRJET
« Yanıtla #1204 : 08 Nisan 2023, 10:14:11 »
Alıntı
Türk Havacılık Uzay Sanayii @TUSAS_TR

Üstün performans özelliklerini kullanarak kritik rol oynamak üzere tasarlanan HÜRJET;
✔ Harbe Hazırlığa Geçiş Eğitimi
✔ Eğitimlerde "Red Aircraft" Görevi
✔ Akrobatik Gösteri Uçağı
✔ Hafif Taarruz
✔ Hava Devriyesi
rollerini üstlenmektedir.

Çünkü #imzamızvar ✈ 🇹🇷
#HÜRJET
https://mobile.twitter.com/TUSAS_TR/status/1644584702035017730

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #1205 : 08 Nisan 2023, 13:52:59 »
Şu güzelliğe bak be. Benim TFX im bu uçak bir uçsa da şu koskoca milletin çok şükür bir jet uçağı olsa yıl olmuş 21 yy. Bu uçağı Kemalist mühendisler yaptı

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 47
« Yanıtla #1206 : 08 Nisan 2023, 16:07:07 »
Şu güzelliğe bak be. Benim TFX im bu uçak bir uçsa da şu koskoca milletin çok şükür bir jet uçağı olsa yıl olmuş 21 yy. Bu uçağı Kemalist mühendisler yaptı

Geçen sefer kavga çıkartmıştın, gene aynısını yapıyorsun. Hava çok güzel bugün, gidip deniz havası alsana

Çevrimdışı Bürküt

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1207 : 08 Nisan 2023, 16:49:34 »

Bir beğeni ateşledim

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 127
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1208 : 08 Nisan 2023, 22:28:17 »

Puttty şimdiye kadar vakıf şirketlerinin özellikle TUSAŞ ve Roketsan'ın ürünleri Atatürk'ün imzası ile çıktı takip edebildiğim kadarıyla . Umarım bundan sonra da öyle olur.

Bu ülkede kendileri farkında olsun olmasın azınlık olmayan herkes Atatürkçü, Türk ve Müslümandır. Bu, bu ülkenin sosyolojisine işlediği kadar, bireylerin benliğine, bilinç altına, RNAsına işlemiştir. Kendisi siyasi veya inanç olarak, etnik olarak inkar etse de, bu böyledir. Dışarıdan bakışla da bu böyledir. Avrupa seni Türk, Müslüman,  yok edilmesi gereken Kemalist görür. Vahabi, Taliban, İran Arap seni Türk, Müslüman ve bazen nefret ettikleri, bazen kıskandıkları Kemalist görür. Hatta bunun ötesinde hepimiz de biraz Kürt, Laz, Çerkez, Boşnak, Arnavutuz. Sosyolojik olarak paylaşımlarımız, karışan yemeklerimiz, folklörümüz, şarkılarımız, deyimlerimiz, alışkanlıklarımız, bunu getirir bize. Bunlar toplumsal özelliklerimiz dışında kişiliğimize de işler. Bunları uyumlu bir şekilde uzlaştırmak yerine, ayrıştırmak sadece sosyolojik kavgayı değil, kişiliğimizde de yaraları, parçalanmaları getirir. O yüzden ayrıştırıcı, ayrılıkları genişletici değil, ortaklaştırıcı, paylaşımcı  olmakta her zaman fayda vardır.   
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2023, 00:18:44 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1209 : 08 Nisan 2023, 22:37:31 »
Yalnız dikkat ettiniz mi "Uçak Gemisi Uyumlu" yazmış TUSAŞ...Hadi hayırlısı...