Gönderen Konu: HÜRJET Jet Eğitim Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 197199 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
Ynt: HÜRJET
« Yanıtla #1180 : 26 Mart 2023, 23:21:44 »

Çağrılan araç drona çevrilmiş Atak olmaz, çift motorlu Kızılelma olur. Veya TB2 olur, fark etmez. Bu kadar basittir bu. Daha bunun lazer işaretlemesi var, ondan bahsetmedim bile.

Bu imkana sahip olduğumuz için, "Silahlı Hürjet'e gerek yoktur." diyebiliyorum.

Katılıyorum; hafif saldırı uçağına ihtiyacımız vardı ama bundan 10 sene önce. Sihalar hem köken olarak keşif amaçlı hem de üretim kabiliyetimizle artık bir nevi cephe katırı olmak üzere. Ayrıca pilot kaybı söz konusu olmadığı için riske girmek çok daha kolay.

Bu yüzden çok sıkışmadıkça Hürjetten bir muharip görev beklemek gereksiz. MMU öncesi iyi bir eğitim aracı olacaktır.

Ayrıca Sayın Re’nin de vurguladığı gibi tanktan obüse uçağa her dalda aynı rotadayız ama Güney Kore'nin bir adım gerisinden geliyoruz.

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1181 : 26 Mart 2023, 23:25:08 »
Kore savunma sanayisi şahlanıyor resmen.Birkaç seneye savunma sanayisinde Amerika ve Çin’den sonra en fazla satış yapan ülke olacaklar.En büyük avantajları diplomatik olarak neredeyse herkesle araları iyi olması ve Koreliler’in ticaretten çok iyi anlamları.Çok fazla esnekler Avrupalılara göre bizde öyleyiz ama onlar daha fazla, Polonya’ya bir anda kendi tanklarını verip siz bunla eğitime başlayın biz devamını vereceğiz dediler, platformu size göre düzenliyorlar, ödeme imkanları çok geniş ve vadeli (bizim en büyük zaafımız) üretim gücü, hızı çok iyi vs. Ve de ellerinde gelecekte çok daha önemli ve oyun değiştirici  olan yarı iletken endüstrisi var. Yazılımdada çok iyiler daha ne olsun bende olsam Kore’den almak isterim.Tek eksikleri politik güçleri yok yarın silah sattıkları ülke zor durumda kalsa abisi Amerika izin vermez ise elleri kolları bağlı kalır.Tek zaafları bu.
Haa Amerika abileride destek veriyor.Mis.Tabi ne zaman nereye kadar satış ve geliştirme yaparlar onu abisi karar verir.Mesela nükleer denizaltıya ne der …
« Son Düzenleme: 26 Mart 2023, 23:28:29 Gönderen: Kaptan-I Derya »
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1182 : 26 Mart 2023, 23:34:24 »
Kore saldiri ucagini arjantine satamadi  birde buna

afrika ülkeleri  satamazlar buralar bizden sorunur

malezyayada satamayacaklar nereye satacaklar polanyaya sattilar

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1183 : 26 Mart 2023, 23:50:18 »

Çağrılan araç drona çevrilmiş Atak olmaz, çift motorlu Kızılelma olur. Veya TB2 olur, fark etmez. Bu kadar basittir bu. Daha bunun lazer işaretlemesi var, ondan bahsetmedim bile.

Bu imkana sahip olduğumuz için, "Silahlı Hürjet'e gerek yoktur." diyebiliyorum.

Katılıyorum; hafif saldırı uçağına ihtiyacımız vardı ama bundan 10 sene önce. Sihalar hem köken olarak keşif amaçlı hem de üretim kabiliyetimizle artık bir nevi cephe katırı olmak üzere. Ayrıca pilot kaybı söz konusu olmadığı için riske girmek çok daha kolay.

Bu yüzden çok sıkışmadıkça Hürjetten bir muharip görev beklemek gereksiz. MMU öncesi iyi bir eğitim aracı olacaktır.

Ayrıca Sayın Re’nin de vurguladığı gibi tanktan obüse uçağa her dalda aynı rotadayız ama Güney Kore'nin bir adım gerisinden geliyoruz.

Bu tip çift kişilik bir uçağa havadan kanat adamı kontrolü için ihtiyaç duyulabilir.

Çevrimdışı Bürküt

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1184 : 26 Mart 2023, 23:51:32 »
Arjantine satamadı çünkü İngiliz Martin Baker fırlatma koltuğu kullanıyordu ve İngiltere bu satışa izin vermedi.Bizim Arjantine satabileceğimizi size düşündüren ne olaki... Ayrıca Malezya ihalesini de aldı adamlar.

Çevrimdışı Bürküt

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1185 : 26 Mart 2023, 23:53:49 »
Kore savunma sanayisi şahlanıyor resmen.Birkaç seneye savunma sanayisinde Amerika ve Çin’den sonra en fazla satış yapan ülke olacaklar.En büyük avantajları diplomatik olarak neredeyse herkesle araları iyi olması ve Koreliler’in ticaretten çok iyi anlamları.Çok fazla esnekler Avrupalılara göre bizde öyleyiz ama onlar daha fazla, Polonya’ya bir anda kendi tanklarını verip siz bunla eğitime başlayın biz devamını vereceğiz dediler, platformu size göre düzenliyorlar, ödeme imkanları çok geniş ve vadeli (bizim en büyük zaafımız) üretim gücü, hızı çok iyi vs. Ve de ellerinde gelecekte çok daha önemli ve oyun değiştirici  olan yarı iletken endüstrisi var. Yazılımdada çok iyiler daha ne olsun bende olsam Kore’den almak isterim.Tek eksikleri politik güçleri yok yarın silah sattıkları ülke zor durumda kalsa abisi Amerika izin vermez ise elleri kolları bağlı kalır.Tek zaafları bu.
Haa Amerika abileride destek veriyor.Mis.Tabi ne zaman nereye kadar satış ve geliştirme yaparlar onu abisi karar verir.Mesela nükleer denizaltıya ne der …
Rüşvet konusunda da iyiler bildiğim kadarıyla  :)

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1186 : 27 Mart 2023, 15:25:47 »

Rüşvet konusunda da iyiler bildiğim kadarıyla  :)
[/quote]

Ticaret derken onu demiştim.Herhalde Amerikalılardan öğrenmiş olsalar gerek.Onlarda sever böyle işleri.Lockheed skandalı mesela.
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
HÜRJET
« Yanıtla #1187 : 28 Mart 2023, 19:32:11 »
Alıntı
#Ismail Demir.

Hürjet Uçması için önümüzdeki ayı bekleyelim. Geri sayıma başladık. %90 oranında yerlilikle #HÜRJET'i çıkartma hedefimiz var.

40 uçaklık HÜRJET hedefi var. Sözleşme görüşmeleri başlayan belli bir kesim var.

Çok sayıda sipariş bekliyoruz.

https://mobile.twitter.com/kimlikci_954

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1188 : 28 Mart 2023, 20:04:35 »
Nasıl oluyor da Hürjet'te %90 yerlilik oluyor yaw? Motoru yabancı bir defa. Motor yüzde 10'u mu uçağın?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1189 : 28 Mart 2023, 20:56:02 »
Nasıl oluyor da Hürjet'te %90 yerlilik oluyor yaw? Motoru yabancı bir defa. Motor yüzde 10'u mu uçağın?

Ben motora %50 oran veriyorum....