Gönderen Konu: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON  (Okunma sayısı 117331 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Real Stryker

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com

Çevrimiçi Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
Ynt: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON
« Yanıtla #761 : 19 Mart 2024, 05:52:35 »
Vermiyorlar Almanlar  alamanlıklarını yaptıkları için.
Biz F16 ya alışmış hava kuvvetiyiz.Birazda savunma ordusu olduğumuz için uzun menzilli erişim kabiliyetinin önemi anlaşılmıyor, Libya'dan ders çıkarmadık yada terminatörleri yenilemek gibi derdimiz yok,herşey cft li F16larla F4 leri yenilemek istediklerini gösteriyor.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #762 : 19 Mart 2024, 09:50:41 »
https://www.defenceturk.net/turkiyenin-olasi-eurofighter-alimi-yerel-muhimmat-entegrasyonuna-olumlu-sinyal

Tamda bundan bahsedecektim,
Yıllar yıllar önce yalnış hatırlamıyorsam F-35 e rakip Eurofighter teklif edildiğinde; teklifte kodlara ulaşım olacağı, yerli mühimmat ve aplikasyonlarına engel olunmayacağı teklifi vardı diye hatırlıyorum.

Bence bu şartlar şu an da geçerliyse, müthiş bir yerli mühimmat test ve kullanma alt yapımız olur ve F4'lerin yerini çok rahatlıkla ikame edebilirler.
Eğer bu durum söz konusuysa; İsrail'in F-16 larını kullandığı gibi bizde Eurofighter ı kullanırız. O zaman müthiş kullanışlı olurlar...

« Son Düzenleme: 19 Mart 2024, 10:06:54 Gönderen: Alp »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #763 : 19 Mart 2024, 12:29:42 »
https://www.defenceturk.net/turkiyenin-olasi-eurofighter-alimi-yerel-muhimmat-entegrasyonuna-olumlu-sinyal

Tamda bundan bahsedecektim,
Yıllar yıllar önce yalnış hatırlamıyorsam F-35 e rakip Eurofighter teklif edildiğinde; teklifte kodlara ulaşım olacağı, yerli mühimmat ve aplikasyonlarına engel olunmayacağı teklifi vardı diye hatırlıyorum.

Bence bu şartlar şu an da geçerliyse, müthiş bir yerli mühimmat test ve kullanma alt yapımız olur ve F4'lerin yerini çok rahatlıkla ikame edebilirler.
Eğer bu durum söz konusuysa; İsrail'in F-16 larını kullandığı gibi bizde Eurofighter ı kullanırız. O zaman müthiş kullanışlı olurlar...

Aslına bakarsanız F 35 e yönelik verdiğimiz karar bugün ne kadar doğru olduğunu Kaan da görüyoruz. Bizim Savunma firmalarımız seneler boyunca parça üretimleri için hazırlıklarını yapmışlardı ve o üretimde epey çok bir şeyler kaptık. Şimdi bizi consortium’dan attılar o ayrı mevzu ama teknoloji bakımında çok tecrübe edindik. Eurofighter için teklif halen geçerli olursa ben gine diyorum neden olmasın?
« Son Düzenleme: 19 Mart 2024, 12:30:23 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 133
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #764 : 19 Mart 2024, 13:19:53 »
Kaynak kodları size ihraç eden konsorsiyum üyesi ülkeye has. İngiliz üzerinden satın alacaksak İngilizlerin ürettiği kaynak kodlarını İngiltere izni ile elde edeceğiz

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #765 : 19 Mart 2024, 13:47:56 »
Kendi mühimmat ve ekipmanlarımıza izin alabilsek,
Kuvvete çok büyük esneklik getirir.
Ayrıca üreticilere de uzun vadeli ve sürekli imalat ve iş gücü olarak geri dönüşü olur...