Gönderen Konu: TEİ MOTOR PROJELERİ  (Okunma sayısı 167584 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: TEİ MOTOR PROJELERİ
« Yanıtla #260 : 01 Ekim 2021, 19:53:00 »
Hep söylüyorum , AB'den kopan ve pazar arayan İngiltere ile tıpkı Ukrayna gibi stratejik işbirliğine yapmalıyız...

Nike bize ayakkabı satmıyorsa benzer kalitede mal üreten Adidas dükkanına doğru yol almalıyız...

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #261 : 01 Ekim 2021, 20:48:14 »
Ukrayna dan motor ingiltere den high tec kapmamız lazım.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #262 : 02 Ekim 2021, 00:27:23 »
İşi bilmeyen insanlar bilmeden ve anlamadan bu kadar önemli kararları nasıl alır anlamak zor.
Uçak motoru konusunda Rusya bizden çok da ileride değil aslında. Tek kristal türbin kanadı kullanan yegane motorları izdeliye 30. O da hazır değil. Çin gibi hala çözebilmiş değiller. AL31 ve AL41 serisi tüm diğer motorları directional-solidification metodu ile üretilmiş türbin kanatları olan motorlar.
Bizim geliştirmekte ve oluşturmakta olduğumuz üst teknoloji motor üretim sanayimizin köküne kezzap döker bu Rus ortaklığı.

Bunların gerçek olmadığını düşünüyorum. Tamamen blöf. Benim tek alternatifim siz değilsiniz, bu işleri yapacağım başkaları da var herkes söylediklerini yapsın diye yapılan açıklamalar. Yok eğer Ruslarla bir motor işi resmiyete dökülürse geçmiş olsun. MMU falan tamamen çöpe döner. Ruslar da parasını ver uçağı al der, en sonunda İran gibi uçaksız kalırsın. Kimse sana uçak falan satmaz. İnşallah blöf açıklamalardır. Yoksa Osmanlının son döneminde donanmanın Haliç'te çürümesi gibi Hava kuvvetlerinin çürümesini izleriz.

Politikaya gireceğim ama Erdoğan'ın sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. 2022'de ülkeyi seçime götürüp emekli olmalı. Yoksa işin sonu hiç iyi görünmüyor. Yürümesinden tut açıklamalarına kadar iyi değil. Emekli olup stresten uzak bir şekilde yaşamalı. Genç, dinamik, vatanperver ve her şeyden önce hayallerde yaşamayan bir liderle yolumuza devam etmemiz şart. Yoksa onu öyle bunu böyle yapalım, şunu da şuraya uydurduk mu tamamdır kafasıyla duvara toslarız.
+1

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #263 : 02 Ekim 2021, 01:20:05 »
Hep söylüyorum , AB'den kopan ve pazar arayan İngiltere ile tıpkı Ukrayna gibi stratejik işbirliğine yapmalıyız...

Nike bize ayakkabı satmıyorsa benzer kalitede mal üreten Adidas dükkanına doğru yol almalıyız...

Kesinlikle. Batıya sırtımızı tamamen dönmek yerine AB'de olmayan İngiltere ile işleri ilerletmemiz şart. Ukrayna ile de motor anlaşmasını hızlıca hayata geçirmek şart. Özellikle gemi motoru konusunda Ukrayna ile çok yol alabiliriz. AB ülkeleri ve ABD'den bize hayır yok. İngiltere ve Ukrayna her türlü Rusya'dan evladır.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #264 : 02 Ekim 2021, 01:24:55 »
Çoğunun politik açıklamalar olduğunu düşünüyorum. Bak alternatiflerimiz var verdiğiniz sözleri tutun tarzı aba altından sopa gösterme açıklamaları.

Katiliyorum..

Bizi bu kadar zorlarsaniz, sadece bizim degil sizin de basiniz cok yanacak, gelin anlasalim mesaji veriliyor gibime geliyor..

Bati zamana oynuyor secim yaklasiyor diye.

Secimin sonucuna gore onlarda duruma bakacak..

Secimin sonucu ne olursa olsun (hangi parti ya da kisi) Bati'nin her dedigine amin diyecek ve bati cikarlarini "kafadan" bizim cikarlarimizla ayni goren bir zihniyet olmamali..

Sonuc ne olursa olsun Turkiye kararli davranirsa, Bati'dan taviz koparir diye dusunuyorum..ama baskinin da dozu iyi ayarlanmali cunku eger Turkiye zaten Ruslarin uydusu oldu izlenimi verilirse Bati kaybedildi gozuyle bakip taviz vermemekte diretebilir..

Batının her dediğine evet diyecek, çıkarlarımıza ters dahi olsa batının sözünü dinleyecek bir lider gelirse çok siyasi ömrü olmaz.

Son cümlelerinizin altına imza atarız. Bu dengeyi iyi ayarlamak lazım. Rusya ile aramızı iyi tutmakla Rusların etkisi altına girmek hatta Rus uydusu olma algısını oluşturmak bambaşka şeyler. Bu sefer Türkiye artık karşı tarafta diyen batı tamamen ipi koparabilir.

İyi bir ritim tutturur ve kararlı olursak taviz koparmamamız için bir neden yok. Ama dozu fazla kaçırırsak zehirlenme olmaması da imkansız.
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2021, 01:37:27 Gönderen: Archangel99 »

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #265 : 02 Ekim 2021, 11:01:22 »

Kesinlikle. Batıya sırtımızı tamamen dönmek yerine AB'de olmayan İngiltere ile işleri ilerletmemiz şart. Ukrayna ile de motor anlaşmasını hızlıca hayata geçirmek şart. Özellikle gemi motoru konusunda Ukrayna ile çok yol alabiliriz. AB ülkeleri ve ABD'den bize hayır yok. İngiltere ve Ukrayna her türlü Rusya'dan evladır.

Ama gel gör ki yukarıdakiler hep uçlarda yaşıyor. Devlet normal seyrindeyken Fetöyü soktular; Fetö ile ara bozuldu hemen diğer tarikatlara yöneldiler. Esad ile dost olundu, Amerikanın her sözüne uydular Suriyeyle düşman oldular. Yetmedi Rusların uçağını vurdular. Amerika ile de ilişki bozulunca tepki olarak Rusyanın kollarına yöneldiler. Açılım diye öyle feragatler verildi ki milliyetçilerin çıldırması gerekirdi. Sonra baktılar o açılımdan istenen siyasi güç alınamadı bu sefer muhafazakar oy için operasyonlar yapıldı. Her taraf ve fikir değiştirmede onca şehit verdik. 

Sen Türkiye Cumhuriyeti Devletisin yahu stabil dur azcık. Devlet ilişkileri kişisel ilişkiler gibi yürümez; haftalık değişimlere sokulmaz. Bir devlet yanlış mı yaptı; memnuniyetsizliğini belirtir yasal yolları dener beklersin. Halen olmuyor mu sana en muhtaç olduğu anda dolaptan o yanlışı çıkarır konuşursun.

Amerika bize şunu bunu yaptı diyeceksiniz eyvallah. Tepkini belirtir dile getirir ilişkileri soğutursun ve hafızaya atar beklersin. Gidip de aylarca “müttefikimizle uyum içindeyiz vs demezsin” Bunu taaaa o çuval olayında yapmayıp; nota verilmesini isteyenlere de “ne notası? Müzik notası mı?” dersen Amerika bir daha seni ciddiye almaz; süreç sonunda F-35’i de elinden alır.

O zamanlar Amerika bal börek dosttu?! Fetö’nün de zirvedeyken Amerika ile bağlantısını bilemiyor olmak vs neyse yeter iyice bulanıyor.
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2021, 11:03:13 Gönderen: ACE »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #266 : 02 Ekim 2021, 12:34:30 »
Hani tarih dersi görürken "Yahu böyle de hatalar yapılmaz ki , ecdadımız bunu , şunu yapınca tabiki devlet zayıflar" diyoruz ya ...

Bir 20 yıl sonra( gerçi şimdiden gördük ne haltlar yediğimizi , sıkça kandırıldığımız) şu yaptığımız hatalar için de aynı şeyleri söyleyeceğiz gibime geliyor...

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #267 : 02 Ekim 2021, 12:41:11 »
Tarih guzel de tartisilan yer yanlis .Buranin konusu TEİ MOTOR PROJELERİ beyler ;)

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #268 : 02 Ekim 2021, 15:02:08 »
Şurada teknik şeylerin konuşulması, öğrenilmesi, tartışılması gerekir doğru. Ne yazık ki siyaset hayatımızın her alanına girdi. Futbola dahi girdi :/
Askeri ihalelerde, atamalarda, ürün seçimlerinde her yerde liyakati ve mantığı devre dışı bırakan bir şey.

Dolayısıyla konu illa bir şekilde gelip dayanıyor. Pragmatik olarak yapılması gereken seçim ve yatırımları görüyorsun ama biri “Eyyyy bilmem kim” deyiverince tüm planlar çöpe.

Neyse; kapattım :)

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #269 : 28 Ekim 2021, 12:14:08 »