Gönderen Konu: TEİ MOTOR PROJELERİ  (Okunma sayısı 167707 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: TEİ MOTOR PROJELERİ
« Yanıtla #250 : 30 Eylül 2021, 19:18:27 »
Erdoğan: (F-35) "Ya uçakları ya da parayı verecekler."

“Rusya ile jet motorları, savaş gemileri ve denizaltı üretimi konusunda ortak olarak çalışacağız. Kara ve deniz platformlarından roket fırlatma konusunda Putin’in teklifleri de var

Nato mato  Türkiye  icin ölmüstür

Cumhurbaşkanı
@RTErdogan
:

"Almanya, Reis sınıfı denizaltı işini biraz gevşekten alıyor. Eğer bize verdiği sözü yerine getirmezse yapacağımız iş alternatifleri bulmaktır."

[YTDP (Reis sınıfı, Tip 214) projesinde sorun olduğu ilk defa resmi olarak dile getiriliyor. Turan oguz]

Incirlik üssü  kapatilacak nükler silah gidecek  abd-ab kurtuluyoruz

« Son Düzenleme: 30 Eylül 2021, 19:37:38 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #251 : 30 Eylül 2021, 21:12:16 »
Böylece "Almanlar sadece kara kuvvetleri sistemlerinde ambargo koydular , deniz sistemlerinde sorun yok" efsanesi de çökmüş oldu...

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #252 : 30 Eylül 2021, 21:29:53 »
Şimdi işler şenlikli bir hal aldı. Şöyle ki, Rusların denizaltı için işe yarar tek teknolojileri nükleer teknoloji. Ruslar bize denizaltı için mini nükleer reaktör vereceklerse, çok ama çok şaşırırım. Sâniyen, Karadeniz ve Akdeniz gibi çok uzun menzil gerektirmeyen iç denizlerde nükleer olmayan denizaltılar daha avantajlıdır, çünkü daha sessizdirler.

Gemi inşası söz konusu olduğunda, Ruslardan ne alacağız doğrusu çok merak ediyorum. Rus donanmasının kendisine hayrı yok, bize ne katacaklar?! Gemileri bakım havuzlarında çürüyor. Sadece ucuz çelik için işimize yararlar.

Uçak motorlarında adamlar İzdeliye-30 teklif etmeyecekse, orada da attığın taş ürküttüğün kurbağaya (TEİ'deki GE ortaklığı) değmez. Hatta İzdeliye-30 teklif etseler dahi bence değmez. Çünkü o zaman TEİ, GE'den sipariş alamaz ve kısa zamanda teknolojik olarak geride kalır.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2021, 10:29:01 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı fırtına getiren

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #253 : 30 Eylül 2021, 22:20:49 »
Bence bizi bu hengameden STM tasarımı  olan TS-1700 çıkarır. Elbette bir Reis sınıfı etmez fakat Adalar ve Karadenizde ciddi iş görür.  STM denizaltıyı  yüzde kaç  yerlilikle yapar bilemiyorum fakat bizimkiler çoktan değerlendirmiştir. Artık hakkımızda hayırlısı demekten başka  bişey yok.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #254 : 30 Eylül 2021, 22:52:06 »
Rusların da bizimle ne kadar iyi anlaştığını Suriye Ukrayna ve Libyada gördük. Gırsat geçse onlar da bir kaşık suda boğacak.

Asıl soru; Biz tüm batı dünyasıyla düşman olmayı nasıl becerdik? Hoş; doğuda da kim var ki dostumuz; Soydaşlar dışında.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #255 : 30 Eylül 2021, 23:27:18 »
İşi bilmeyen insanlar bilmeden ve anlamadan bu kadar önemli kararları nasıl alır anlamak zor.
Uçak motoru konusunda Rusya bizden çok da ileride değil aslında. Tek kristal türbin kanadı kullanan yegane motorları izdeliye 30. O da hazır değil. Çin gibi hala çözebilmiş değiller. AL31 ve AL41 serisi tüm diğer motorları directional-solidification metodu ile üretilmiş türbin kanatları olan motorlar.
Bizim geliştirmekte ve oluşturmakta olduğumuz üst teknoloji motor üretim sanayimizin köküne kezzap döker bu Rus ortaklığı.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #256 : 01 Ekim 2021, 02:25:19 »
Çoğunun politik açıklamalar olduğunu düşünüyorum. Bak alternatiflerimiz var verdiğiniz sözleri tutun tarzı aba altından sopa gösterme açıklamaları.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #257 : 01 Ekim 2021, 02:53:35 »
İşi bilmeyen insanlar bilmeden ve anlamadan bu kadar önemli kararları nasıl alır anlamak zor.
Uçak motoru konusunda Rusya bizden çok da ileride değil aslında. Tek kristal türbin kanadı kullanan yegane motorları izdeliye 30. O da hazır değil. Çin gibi hala çözebilmiş değiller. AL31 ve AL41 serisi tüm diğer motorları directional-solidification metodu ile üretilmiş türbin kanatları olan motorlar.
Bizim geliştirmekte ve oluşturmakta olduğumuz üst teknoloji motor üretim sanayimizin köküne kezzap döker bu Rus ortaklığı.

Bunların gerçek olmadığını düşünüyorum. Tamamen blöf. Benim tek alternatifim siz değilsiniz, bu işleri yapacağım başkaları da var herkes söylediklerini yapsın diye yapılan açıklamalar. Yok eğer Ruslarla bir motor işi resmiyete dökülürse geçmiş olsun. MMU falan tamamen çöpe döner. Ruslar da parasını ver uçağı al der, en sonunda İran gibi uçaksız kalırsın. Kimse sana uçak falan satmaz. İnşallah blöf açıklamalardır. Yoksa Osmanlının son döneminde donanmanın Haliç'te çürümesi gibi Hava kuvvetlerinin çürümesini izleriz.

Politikaya gireceğim ama Erdoğan'ın sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. 2022'de ülkeyi seçime götürüp emekli olmalı. Yoksa işin sonu hiç iyi görünmüyor. Yürümesinden tut açıklamalarına kadar iyi değil. Emekli olup stresten uzak bir şekilde yaşamalı. Genç, dinamik, vatanperver ve her şeyden önce hayallerde yaşamayan bir liderle yolumuza devam etmemiz şart. Yoksa onu öyle bunu böyle yapalım, şunu da şuraya uydurduk mu tamamdır kafasıyla duvara toslarız.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #258 : 01 Ekim 2021, 08:17:20 »
Meseleye tek yönden bakmak net görüş sağlamaz. Şartları bu hale getiren sadece bir kişi değil! Her ne kadar vahim hatalar yapılmış olsa da...

Batıyla aramız iyi değil. Ülkemizin çıkarlarına aykırı pek çok uygulamaları oldu. Canlarının istediği şekilde insanları birbirine düşürüyor, ülkeleri parçalıyor ve sömürüyorlar. İşleri bitince de arkalarına bile bakmadan gidiyorlar. İstediklerine istediklerini yaptırıyorlar. Yaptıramadıklarını yok ediyorlar. Liderleri darbelerle, devrimlerle, isyanlarla deviriyorlar.

Verdikleri sözleri tutmuyorlar. Çıkarlarının çatıştıklarına akıllarınca bahaneler uydurup ceza veriyorlar.

Elbetteki teknoloji, gelişim batıda. Ancak bize faydadan çok zarar veriyorsa kendi geleceğimiz için sağlıklı düşünmemiz lazım. Batının gözünde biz her zaman orta sınıf bir ülke olmak zorundayız. Ekonomik krizlerle, tehditlerle, ambargolarla, darbelerle vs her zaman kontrol altında olabilen bir ülke olmamızı istiyorlar. Potansiyeli olduğu halde kullanmak yerine her alanda batıya mahkum bir ülke...

Biden geldiğinde öncekini mumla arayacağız demiştim. Rusya ile işbirliği açıklamalarının batıya siyasi bir mesaj olduğunu düşünenlerdenim. Ancak bu önümüzdeki günlerde gerçekleşecek gelişmelere göre mesaj olmaktan çıkabilir. Burada artık top batıda!

Erdoğan konusundaki görüşlere genel olarak katılıyorum. Batının kalıplarının dışına çıkmak isteyen bir lider görünümünde. Ancak sürekli güç kaybediyor. Fiziksel olarak da artık bu yükü taşıyabilecek bir kapasitesi varmış gibi görünmüyor uzun bir süredir. Sanki yerine biri hazırlanıyor. Fazlasıyla reklamı yapılıyor bu aralar. Ancak isim vermeyeceğim.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #259 : 01 Ekim 2021, 13:53:11 »
Çoğunun politik açıklamalar olduğunu düşünüyorum. Bak alternatiflerimiz var verdiğiniz sözleri tutun tarzı aba altından sopa gösterme açıklamaları.

Katiliyorum..

Bizi bu kadar zorlarsaniz, sadece bizim degil sizin de basiniz cok yanacak, gelin anlasalim mesaji veriliyor gibime geliyor..

Bati zamana oynuyor secim yaklasiyor diye.

Secimin sonucuna gore onlarda duruma bakacak..

Secimin sonucu ne olursa olsun (hangi parti ya da kisi) Bati'nin her dedigine amin diyecek ve bati cikarlarini "kafadan" bizim cikarlarimizla ayni goren bir zihniyet olmamali..

Sonuc ne olursa olsun Turkiye kararli davranirsa, Bati'dan taviz koparir diye dusunuyorum..ama baskinin da dozu iyi ayarlanmali cunku eger Turkiye zaten Ruslarin uydusu oldu izlenimi verilirse Bati kaybedildi gozuyle bakip taviz vermemekte diretebilir..
What is steel compared to the hand that wields it?