Gönderen Konu: MiG-31 FOXHOUND  (Okunma sayısı 17491 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: MiG-31 FOXHOUND
« Yanıtla #20 : 12 Ocak 2015, 21:47:57 »
Hocam bu konularda biraz cahilim. Bu ucagin motoru baya guclu  bildigim kadariyla biz bu ve veya boyle bir motor uzerinden ilerleyemezmiyiz. Kim verecek gerci degilmi. Hayal iste ne edersiniz maruz görün paylasmak istedim sadece dusunduklerimi...

Rica ederim. Herşey hayal etmekle başlar. Bu uçağın motoru çok güçlü. Özellikleri şu bağlantıda. >> http://www.leteckemotory.cz/motory/d-30f6/?en
Biz de bir motor üzerinden geliştirme çalışması yapabiliriz. Çinliler uzun yıllardır başka ülkelerin sistemlerini kopyalamaya çalışıyorlar. Kendi uçakları halen Rus motorlarıyla uçuyor. Rus motorlarından geliştirmeye çalıştıkları kendi motorları henüz istenilen seviyeye ulaşamadığı için. Ama yakındır kendi motorlarını istedikleri seviyeye ulaştırmaları.

Biz yeni bir savaş uçağı yapmaya çalışıyoruz. Bence bu konuda bizim gibi ihtiyacı olan ülkelerle işbirliği içerisine girmek en mantıklısı. Ancak bu ülkeler başka yollara başvuruyorlar. Güney Kore, Japonya, Hindistan vs... Bu da bizim bu konuda siyasi beceriksizliğimiz bence. ABD bu konuda başarılı. F-35 için kendisine yeterince ortak buldu. Yüksek fiyatına  ve yığınla soruna rağmen uçağı pazarlayabiliyor da. Bu uçağı tek başına da üretebilirdi.

Uçak konusunda ortaklık yapamıyorsak en azından motor konusunda işbirliği olasılıklarını değerlendirmemiz şart.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 12 Ocak 2015, 23:13:34 »
Hocam bende tam böyle konular icin diyorum yani birilerinin gözüne sokarak degil. Ama birlikte gizli olarak Türkiyede olur o ülkelerde de olur. Ucak,motor,füze,nükleer gibi konularda calısıyoruzdur. Calısmıyorsakta calısmalıyız diyorum. Büyük ihtimal pek cok. Ülkeyle böyle projelerde resmi veya gayriresmi calısıyoruzdur. Umuyorum...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Esad'a 6 savaş uçağı gönderdi
« Yanıtla #22 : 17 Ağustos 2015, 10:20:51 »
Rusya, Suriye krizi öncesi imzalanan anlaşmalar çerçevesinde Suriye’ye 6 adet MiG-31 savaş uçağı gönderdi.

Rusya haber ajansı Sputnik’in Arapça servisinde yer alan habere göre MiG-31 savaş uçaklarının Şam’da bulunan Mezze askeri havaalanına indiği kaydedildi.

Sevkiyat Rusya ve Suriye arasında 2007’de imzalanan ve 8 adet MiG-31 satışını öngören anlaşma çerçevesinde gerçekleştirildi.

Yüksek irtifa önleme uçağı olarak bilinen MiG-31’ler sahip oldukları gelişkin radarlarla 200 kilometrelik bir hava sahasını kontrol altında tutabiliyor. Ana görevi yüksek irtifada keşif ve saldırı önleme olan MiG-31’ler dünyanın en hızlı savaş uçakları arasında yer alıyor.

Suriye krizinin çözümüne yönelik muhalefetle görüşmelerini sürdüren Moskova, Cenevre 3’ün toplanması için yeni bir süreç başlatıyor. Terör örgütü IŞİD’le mücadelede Suriye ve Irak hükümetleri, Kürt yönetimi ve bölge ülkelerinin yer aldığı ortak bir koalisyon kurulmasını isteyen Moskova, yarın da İran Dışişleri Bakanı Cevat Zarif’i ağırlayacak.
http://www.milliyet.com.tr/esad-a-6-savas-ucagi-gonderdi/dunya/detay/2103279/default.htm
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #23 : 13 Ekim 2015, 00:22:29 »
Mig-31 modernizasyonunda son durum...>> http://www.defenceturk.com/index.php?topic=6241.new#new

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Modernize Mig-31BM Görevde
« Yanıtla #24 : 27 Kasım 2015, 22:40:56 »
Modernize Mig-31BM  Görevde

Yeni modernize edilen MiG-31BM avcı-önleme uçağı Nizhny Novgorod bölgesinde, Rus Hava Kuvvetleri'ne teslim edildi. Pilotlar ve Nizhny Novgorod Bölgesi'nde bulunan hava üssü bakım personeli, yeni havacılık donanımı için geçiş eğitimleri geçmişti ve kısa bir süre sonra uçuş uygulamalarına başlayacaklar. Son zamanlarda uçak bakım uzmanları ekibi, tüm aviyonik ve kompleksleri, farklı motor çalıştırma modlarında test etti.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Bir Rus savaş uçağı daha düştü!
« Yanıtla #25 : 19 Eylül 2018, 16:49:43 »
Son dakika... Bir Rus savaş uçağı daha düştü!

Suriye'de düşürülen Rus savaş uçağının dünya gündemini sallamasının hemen ardından, Mig-31 tipi bir savaş uçağının Rusya'da düştüğü duyuruldu.

Rusya Savunma Bakanlığı, MiG-31 tipi bir savaş uçağının ülkenin batısındaki Nijniy Novgorod bölgesinde düştüğünü duyurdu.

Uçaktaki pilotların olaydan sağ kurtuldukları da açıklandı.

Pazartesi akşamı bir Rus savaş uçağı Suriye'de Esed'e bağlı güçler tarafından düşürülmüş; Moskova olayla ilgili olarak İsrail'i suçlamıştı.

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-bir-rus-savas-ucagi-dunya-2745367/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Kazakistan’da MiG-31 düştü
« Yanıtla #26 : 18 Nisan 2020, 15:26:55 »
Kazakistan’ın Karağandı şehri yakınlarında, Kazakistan Hava Kuvvetleri’ne ait Rus yapımı MiG-31 (NATO Rapor Adı: Foxhound) tipi savaş uçağı düştü.

Kazakistan Hava Kuvvetleri’ne ait MiG-31 savaş uçağının düşüşü esnasında, uçakta bulunan iki pilot atlamayı başardı. Toplam 1161 saat ve 888 saat uçuş deneyimleri bulunan pilotlara, Kazakistan Hava Kuvvetleri Kara Arama ve Kurtarma Birimi ulaştı.

Olay yerinde ilk müdahaleleri yapılan pilotlar, Karağandı şehrindeki bir hastaneye nakledildi. Kazakistan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, pilotlardan birinin durumu iyi diğerinin ise orta.

Kazakistan Savunma Bakanlığı, düşen uçağın 1991 yılında üretildiğini ve 2013’te kapsamlı onarımından geçirildiğini açıkladı. Bu olay, Kazakistan’daki dördüncü MiG-31 kazası oldu. Önceki kazalar; 2007, 2008 ve 2013 yıllarında gerçekleşmişti.

Kazakistan Savunma Bakanlığı, olayın ardından MiG-31 uçaklarının uçuşlarını durdurdu.

https://www.savunmasanayist.com/kazakistanda-mig-31-dustu/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Rus Hava Kuvvetlerine Ait MiG-31 Kırıma Uğradı
« Yanıtla #27 : 30 Ocak 2022, 13:15:21 »
Rus Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanlığına (Воздушно-космические силы; Vozduşno-Kosmiçeskiye Sili/VKS) ait MiG-31 tipi savaş uçağı kırıma uğradı.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bugün Rusya’nın Novgorod bölgesinde meydana gelen olayda MiG-31 savaş uçağının planlı bir uçuş sırasında kalkış yaparken teknik arıza sonucunda pistten çıktığı belirtildi.

Olay sonrasında mürettebatta herhangi bir yaralanma olmadığı ve tüm mürettebatın (pilot ve silah sistemleri subayı) sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Ek olarak yerde de bir hasar veya kayıp meydana gelmediği kaydedildi.

https://www.savunmasanayist.com/rus-hava-kuvvetlerine-ait-mig-31-kirima-ugradi/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Rusya’da MiG-31 düştü; pilot fırlatma koltuğuyla kurtuldu
« Yanıtla #28 : 08 Nisan 2022, 22:08:02 »
Rusya’nın Leningrad bölgesinde Rus Hava Kuvvetleri’ne ait MiG-31 tipi savaş uçağının düştüğü açıklandı.

Rus Interfax Ajansı’nın verdiği bilgilere göre, planlı uçuş için havalanan MiG-31 jetinin henüz bilinmeyen bir nedenle Leningrad bölgesinde yerleşim alanının olmadığı boş bir araziye düştüğü bildirildi.

Pilotun fırlatma koltuğu kullanarak uçaktan ayrıldığı ve durumunun iyi olduğu açıklandı.

Kazaya ilişkin Rus ordusu tarafından soruşturma başlatıldı.

https://tolgaozbek.com/savunma/rusyada-mig-31-dustu-pilot-firlatma-koltuguyla-kurtuldu/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Rusya’da MiG-31 tipi savaş uçağı düştü
« Yanıtla #29 : 27 Nisan 2023, 22:05:41 »
Rusya'nın Murmansk bölgesinde "Mig-31" tipi savaş uçağının, eğitim uçuşu esnasında düştüğü bildirildi.

Rusya'nın Murmansk bölgesinde Rusya Hava Kuvvetleri'ne ait MİG-31 tipi savaş uçağı düştü. Düşmeden önce 2 pilot kendilerini uçaktan fırlatırken, kazada ölen ya da yaralana olmadı. Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Murmansk bölgesindeki planlı eğitim uçuşu sırasında bir MiG-31 savaş uçağı düştü. Uçak insan bulunmayan bir yere düştü. 2 pilot kaza sırasında fırlatma koltuğunu kullanarak paraşütle kurtuldu. Arama-kurtarma helikopterleri pilotları bulundukları noktadan alarak tahliye etti" denildi.

Uçağın neden düştüğü henüz bilinmezken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. Çevredekiler tarafından kaydedilen görüntülerde, savaş uçağının düşmeden önce alev aldığı görüldü.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/rusyada-mig-31-tipi-savas-ucagi-dustu-42257514