Gönderen Konu: MiG-31 FOXHOUND  (Okunma sayısı 17817 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
Ynt: MiG-31 FOXHOUND
« Yanıtla #10 : 03 Mayıs 2013, 16:20:31 »
Ruslar Hazirliklarini yapiyorlar. Biz ne yapiyoruz? Hic Stratejik Calismamiz varmi acaba? Yada ABDnin NATOnun dümen Suyundanmi ilerliyoruz?
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2013, 16:36:21 Gönderen: Dumlupinar99 »

Çevrimdışı marial

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Her Türk asker doğar
« Yanıtla #11 : 06 Mayıs 2013, 17:32:47 »
http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/kurumsal/Faaliyet%20Raporlar/2012%20Y%C4%B1l%C4%B1%20Faaliyet%20Raporu.pdf

cahil cahil konuşma otur bak ne yapmışlar ne yapıyorlar sayfa 58 bu arada

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 06 Mayıs 2013, 19:44:02 »
http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/kurumsal/Faaliyet%20Raporlar/2012%20Y%C4%B1l%C4%B1%20Faaliyet%20Raporu.pdf

cahil cahil konuşma otur bak ne yapmışlar ne yapıyorlar sayfa 58 bu arada

Kagit üstünde demiyorum Güzel Kardesim. Kagit üstünde zaten Süper Güc olmusuz evellallah!

Çevrimdışı marial

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Her Türk asker doğar
« Yanıtla #13 : 06 Mayıs 2013, 20:16:30 »
bizde askeri uydumuzu fırlatmışız daha ne olsun

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 06 Mayıs 2013, 20:40:36 »
bizde askeri uydumuzu fırlatmışız daha ne olsun

Istersen birdaha bak Askeri Uydumuzu kim firlatmis..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Rusya’da Mig-31 savaş uçağı düştü
« Yanıtla #15 : 14 Aralık 2013, 10:46:49 »

Rusya’da Mig-31 savaş uçağı düştü

Rusya Savunma Bakanlığına bağlı MIG-31 savaş uçağı Rusya Uzakdoğusunda bulunan Vladivostok şehri yakınlarındaki Olenevod kasabası bölgesinde düştü. Uçak düşmeden önce pilotlar paraşütle atlayış gerçekleştirdiler. Uçağın düştüğü yerde can kaybı veya yaralanma olmadı. Interfax’a bilgi veren savunma birimlerindeki bir kaynak olayın bu sabah, avcı uçağı MIG-31’in deneme uçuşu sırasında gerçekleşti. MIG-31 bir süre önce tamirden geçirilmişti. Yerel makamların bildirdiğine göre düşen uçak yandı.

Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı Basın ve Enformasyon Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, gelen ilk bilgilere göre uçağın teknik arıza nedeniyle düştüğü bildiriliyor. Olayı araştırmak üzere kurulan özel komisyonda Silahlı Kuvvetler Hava Güvenlik Servisi uzmanları da yer alacak. Bakanlıktan yapılan açıklamada ‘Uzmanlar, yakın bir süre sonra olay yerindeki çalışmalarına başlayacaklar’ deniyor.

http://turkish.ruvr.ru/2013_12_14/Rusyada-MIG-31-savash-uchagi-dushtu/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Mig-31 Uçuşları Durduruldu
« Yanıtla #16 : 16 Aralık 2013, 20:09:26 »
Mig-31 Uçuşları Durduruldu

Rusya'nın doğusundaki Vladivostok dışında bulunan Tsentralnaya Uglovaya hava üssü yakınlarında Cumartesi günü düşen Mig-31 savaş uçağının düşüş nedeni araştırılırken Rus Hava Kuvvetleri tüm Mig-31'lere uçuş yasağı getirdi. Uçak düşmedn önce iki kişiden oluşan uçuş ekibi, uçağın güvenli bir bölgeye düşmesini sağlayacak şekilde uçağı yönlendirdikten sonra uçağı terk etmişlerdi. Uçuş ekibi Pazartesi günü hastaneden taburcu edildi.

Araştırmayı sürdüren müfettişler, uçağın geçirdiği büyük bir revizyon sonrası gerçekleştirdiği ilk uçuşta motorlarından birinin durması sonucu düştüğünü duyurdular.

Bu uçakların diğer bir kullanıcısı olan Kazakistan'da Nisan ayında bir Mig-31 düşmüş ve iki pilot hayatını kaybetmişti.

Mig-31, Rus hava sahasını ihlal eden uçak veya seyir füzelerini hızla uçarak önlemek amacıyla tasarlnamıştır. Rus Hava Kuvvetleri 122 adet Mig-31 uçağına sahiptir. 2011 yılında 30 yaşındaki eski jetlerin modernizasyonu için bir çalışma başlatıldı. Yeni radar, aviyonikler ve 10 hedefi aynı anda izlemesini sağlayacak yeni bir ateş kontrol sistemi ve kokpit ekranları ile modernize edilen ve Mig-31BM olarak aldandırılan 60 uçak United Aircraft Corporation tarafından 2020 yılına kadar teslim edilecek.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2014, 06:20:13 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #17 : 16 Aralık 2013, 20:12:34 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Mig-31 Modernizasyon Anlaşması İmzalandı
« Yanıtla #18 : 30 Kasım 2014, 06:42:54 »
Mig-31 Modernizasyon Anlaşması İmzalandı

RIA Novosti haber ajansının bildirdiğine göre Rusya Savunma Bakanlığı devlete bağlı bir uçak üreticisi kuruluş ile 50'den fazla Mig-31 Avcı uçağının modernizasyonu için 30 milyar ruble (630.000.000 $) değerinde bir sözleşme imzaladı.

Savunma Bakanı Yardımcısı Yuri Borisov 2018 yılının sonuna kadar hava kuvvetlerine 50 modernize edilmiş Mig-31 verileceğini söyledi. Modernizasyon Rusya'nın en büyük uçak üreticisi, Birleşik Aircraft Corporation tarafından yapılacaktır.

Klasik bir Sovyet tasarımı olan Mig-31, 1970'lerde bombardıman uçaklarını önlemek için Mig-25 süpersonik önleme uçağını takip ederek tasarlandı. 20.000 metre irtifada uçabilen uçak 2.83 Mach (3,000 km/s) hıza ulaşabiliyor. Bu teknik özelliklerle Mig-35, Rus hava sahasına izinsiz girdikleri tespit edilen yabancı keşif veya bombardıman uçaklarına hızlı bir şekilde müdahale edebilir.

Modernize edilecek Mig-31 uçakları yeni aviyonikler ve ateş kontrol sistemleri ile donatılacaklar. Yeni sistemleri ile 280 km çapındaki bir alan içerisnde tespit ettikleri 6 ayrı hedefe aynı anda saldırabilecekler.

Rus Hava Kuvvetleri bugün 120 Mig-31 uçağına sahip. 2011 yılında 60 Mig-31'in 2020 yılına kadar modernize edilmesi için Birleşik Aircraft Corporation ile bir sözleşme imzalanmıştı. Rus basınında çıkan haberlere göre 20 Mig-31'in modernizasyonu tamamlanmış durumda. Yeni alnaşma ile neredeyse bütün Mig-31'ler modernizasyon programına dahil edilmiş oldu.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 12 Ocak 2015, 21:18:12 »
Hocam bu konularda biraz cahilim. Bu ucagin motoru baya guclu  bildigim kadariyla biz bu ve veya boyle bir motor uzerinden ilerleyemezmiyiz. Kim verecek gerci degilmi. Hayal iste ne edersiniz maruz görün paylasmak istedim sadece dusunduklerimi...