Gönderen Konu: J-11 Deniz Kuvvetleri Versiyonu  (Okunma sayısı 7814 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
J-11BS İlk Defa Uçarken Görüldü
« Yanıtla #10 : 14 Eylül 2015, 17:30:36 »
J-11BS İlk Defa Uçarken Görüldü

Çin Halk Kurtuluş Ordusu Hava Kuvvetlerine ait bir J-11BS savaş uçağı  Changchun bölgesindeki Jiling kenti üzerinde bir gösteri uçuşu sergiledi. J-11BS ünlü Sovyet tasarımı Su-27 savaş uçağının iki kişilik Çin kopyasıdır. Uçak iki WS-10 motoruyla uçmaktadır.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
J-11 B.
« Yanıtla #11 : 03 Ekim 2020, 00:28:17 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Çin, eskiyen savaş uçaklarını J-16 ile yeniliyor
« Yanıtla #12 : 27 Mayıs 2023, 14:41:52 »
Çin Halk Kurtuluş Ordusu Hava Kuvvetleri envanterinde eskiyen J-7 ve J-8 savaş uçakları, J-16 uçakları ile değiştiriliyor.

Çin devlet televizyonu CCTV’nin haberine göre, Çin Halk Kurtuluş Ordusu Doğu Halk Komutanlığı’na bağlı bir tugay yakın zamanda yeni J-16 savaş uçaklarını teslim aldı. Ek olarak bahse konu savaş uçakları ile ilk eğitim uçuşunun da gerçekleştirildiği açıklandı. Doğu Çin’in Jiangsu eyaletindeki bir havaalanından havalanan J-16’ların ilk eğitim uçuşunu Tayvan Boğazı çevresinde gerçekleştirdiği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tugay Komutanı Zhang Zhencheng, yeni J-16 uçağının öncekilere kıyasla üstün aerodinamik konfigürasyona ve gelişmiş kontrol performansına sahip olduğunu belirtti. Zhencheng, pilotların yeteneklerini tam olarak kullanmak için uçuş tekniklerini uyarlamaları gerektiğini de belirtti.

Özellikle Tayvan Boğazı ve Japonya çevresinde tatbikat gerçekleştiren Çin, tatbikatlarda eskiyen envanterini yenileriyle değiştirmeyi sürdürüyor. J-7 ve J-8 savaş uçakları ile başlayan bu süreç ile birlikte envanterde eskiyen diğer uçakların da güncel uçaklar ile modernize edilmesi bekleniyor. Çin’in bölgedeki en önemli iki düşmanından biri olan Tayvan ve Japonya’nın envanterini yeni uçaklarla değiştirmesi Çin’in de hava unsurlarını güçlü tutmasını zorunlu kılmaktadır.

Shenyang J-16 savaş uçağı

1990’larda Çin, Shenyang J-11A olarak Çin’de lisanslı olarak üretilenler de dahil olmak üzere Rusya’dan Sukhoi Su-27 hsavaş uçaklarını satın aldı. Bu kapsamda J-11A, yerli teknolojiye sahip J-11B tek koltuklu ve BS çift koltuklu varyantlara dönüşmüştür. J-16 savaş uçakları ise J-11BS modelinden türetilen bir uçaktır.

J-16 savaş uçağı, AESA radarına sahiptir. Çift motorlu olan uçak, Çin üretimi Shenyang WS-10A turbofan motorlarıyla çalışmaktadır. Kompozit malzemelerin daha fazla kullanılmasından dolayı ağırlığı azalan J-16 uçakları, elektronik destek önlemleri bölmeleriyle birlikte radar izlerini azaltmak ve düşman hava savunmalarını (SEAD) bastırma kabiliyetini artırmak için radar emici boyaya da sahiptir. Kokpit, pilotun durumsal farkındalığını artırmak için kaska monte edilmiş bir ekran (HMD) sistemi ile donatılmıştır.

https://www.defenceturk.net/cin-eskiyen-savas-ucaklarini-j-16-ile-yeniliyor

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: J-11 Deniz Kuvvetleri Versiyonu
« Yanıtla #13 : 27 Mayıs 2023, 14:49:19 »
J-16 ile F-18'i bir hava çatışmasında karşılaştırırsak durum ne olur ?

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 65
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 27 Mayıs 2023, 14:51:16 »
Bana göre dünyanın en estetik uçağı görsek olarak en güzel uçağı, su27 ve türevleri aynı şekil çin'in j11 j15 j16 sı...

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 65
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 27 Mayıs 2023, 15:04:35 »
F18 aesa radarı ile hertürlü alır dogfighta gerek duymadan

J16 ampül gibi parlar radarda F18 rcs'si;F16 dan daha büyük olmasına rağmen, küçüktür.

İt dalaşına girerlerse
Su27 yüksek g kuvveti F18 ise yüksek Alpha derecesi(yani burnunu hedefe çevirme) açısından avantajlı....

Ben F18 bariz alır derim
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2023, 15:07:26 Gönderen: Denizci16 »