Gönderen Konu: AW139  (Okunma sayısı 6539 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
AW139
« : 29 Mayıs 2010, 15:47:30 »
AW139

300. AW139 Teslim Edildi

Agustawestland’ın Vergiate tesislerinde düzenlenen törenle İtalyan Sahil Güvenliğine İlk AW139 orta sınıf çift motorlu helikopteri teslim edildi. AW139; deniz karakol, arama kurtarma [Search and rescue – SAR], acil sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere bir dizi görevi yerine getirecek. Önümüzdeki aylarda 3 adet daha AW139 teslim edilecek. İtalyan Sahil Güvenliğine verilen bu helikopter şimdiye dek teslim edilen 300. AW139 helikopteri oluyor.

AW139 sahip olduğu olağanüstü yetenekleri sayesinde İtalyan Sahil Güvenliğinin İtalya sahil hattı boyunca deniz karakol ve arama kurtarma yeteneğini önemli ölçüde artıracak. SAR donanımı şunları içerir; harici kurtarma vinci, yük kancası, tel darbe koruma sistemi, arama radarı, FLIR, LLTV sistemi, NGV uyumlu kokpit, gece projektörü, harici hoparlör, acil yüzme sistemi ve cankurtaran salları… İki güvenlik kapısıyla kolaylıkla ulaşılabilen ferah kabini, güçlü motorları ve temel performans ve güvenlik sınıfı, onun ağırlık sınıfında SAR görevi için tercih edilmesine neden oldu. Kokpiti sahip olduğu son teknoloji ürünü Honeywell Primus Epic tamamen tümleşik aviyonik sistemi, 4 eksenli sayısal otomatik uçuş kontrol sistemi ve geniz düz panel ekranlarla pilotların iş yükünü azaltır ve onların kurtarma görevine yoğunlaşmalarına izin verir.

AW139, Japonya, Malezya, İngiltere, ABD, İspanya, Estonya, Güney Kıbrıs, Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri ve İtalya gibi dünyanın pek çok ülkesindeki denizcilik, sınır karakol ve güvenlik kuruluşları tarafından ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tercih edilmiştir. Bugüne kadar ellinin üzerinde ülkede 130 kadar müşteri tarafından 460 adetten fazla siparişle EMS / SAR, kara taşımacılığı, VIP / kurumsal taşımacılık, yasaların uygulanması, yangınla mücadele,  devlet görevleri vs gibi geniş bir görev yelpazesi içerisinde kullanılmaktadır.

DEFENCETURK.COM
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2013, 13:13:33 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
300. AW139 Teslim Edildi
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2010, 23:44:42 »
Bu bölüme neredeyse her açtığım konu içimi sızlatıyor. Pek çok ülke, sürekli bir üretim halinde ve ürünlerini satıyorlar. Bu nedenle ekonomileri de bizimkinden çok daha iyi. Milyarlarca dolarlık anlaşmalar imzalanıyor. Elde ettikleri kar ile teknolojilerini daha da ileriye taşıyabiliyorlar. Biz ise bu konuda geç kalarak son 30 yılda yaptığımız yatırımların meyvelerini yeni yeni almaya başladık. Bulunduğumuz konumun çok daha ilerisinde olmalıydık. Halen yerli bir uçağımız, helikopterimiz, hatta arabamız bile yok.  80 küsur yıllır bir devlet, 75 milyondan fazla insan, Asya ve Avrupanın birleşim noktasında, dünyanın en büyük enerji kaynaklarının yanıbaşında, sürekli siyasi gerilimlerle birbirini yiyen bir toplumla bu noktaya kadar gelebildik ne yazık ki!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
300. AW139 Teslim Edildi
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2010, 00:12:11 »
Haklısınız

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
300. AW139 Teslim Edildi
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2010, 00:26:22 »
Olacak olacak durumumuz iyiye gidiyor bence arkadaşlar düşününüz bir 5 sene önce neleri konuşurduk,yok abd den şu hibe aldık yok şu silah satın aldık...Şimdi tankımız helimiz ihamız,tanksavarımız,korvetimiz,gemisavarımız,torpidolarımızdan bahsediyoruz,tartışıyoruz ne mutlu bize :D :) :-)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
300. AW139 Teslim Edildi
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2010, 00:38:00 »
Olacak olacak durumumuz iyiye gidiyor bence arkadaşlar düşününüz bir 5 sene önce neleri konuşurduk,yok abd den şu hibe aldık yok şu silah satın aldık...Şimdi tankımız helimiz ihamız,tanksavarımız,korvetimiz,gemisavarımız,torpidolarımızdan bahsediyoruz,tartışıyoruz ne mutlu bize :D :) :-)

İşte son 30 yılın meyveleri diye bahsettiğim buydu. Bunun çok daha önce olması lazımdı. Olsaydı şimdiki konumumuzu tahmin bile edemiyorum.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: AW139
« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2015, 18:32:31 »
Bizim genel maksat helisi bunlarımı andırıyor sanki. Bir birliktelik varmıki acaba bu calısmamızda.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
AW139 İçin Çek-İtalyan İşbirliği
« Yanıtla #6 : 30 Eylül 2015, 12:42:21 »
AW139 İçin Çek-İtalyan İşbirliği

Finmeccanica-AgustaWestland; Çek Cumhuriyeti şirketi olan LOM Praha ile sanayi işbirliği için bir mutabakat zaptı (MoU) imzaladıklarını duyurdu. MoU  ile; helikopter bakım, eğitim, servis ve destek alanında işbirliğinin yolunun açılmasının yanı sıra, helikopter kitleri tasarımı ve imalatı konusunda da birlikte çalışma söz konusu.

Bilindiği üzere AgustaWestland, Çek Cumhuriyetinin genel maksat helikopteri ihalesinde AW139M modeli ile yarışıyor. Finmeccanica-AgustaWestland, devlete ait LOM PRAHA ile bu şekilde bir işbirliği içerisine girerek büyük avantaj elde etmiş görünüyor.

1915 yılında kurulan, LOM PRAHA; Çek Cumhuriyetinin 100 yıl havacılıkta onarım, revizyon, yükseltme, modernizasyon ve eğitim hizmetleri ile uçak ve helikopterler için uzmanlaşmış olan bir lider devlet şirketidir. Şirketin diğer çözümlerine ek olarak, Mi-2, Mi-8/17 ve Mi-24/35 helikopterleri için turboşaft motorları, yardımcı güç üniteleri ve vites kutuları, tip yaşam döngüsü destek ve eğitimi vermektedir. LOM Praha; Pardubice'de bulunan Uçuş Eğitim Merkezinde eğitim vermektedir.

Yaklaşık 70 ülkede 230 kullanıcıya sahip olan AW139 helikopterinin 920 siparişi bulunuyor. Bu siparişlerden 770 adetten fazlası şu an resmi ve askeri görevlerde kullanılıyor. Kendi sınıfında dünyanın en fazla satış yapan helikopteri konumunda.

AW139M, 60 dakikadan fazla kuru çalışabilen ana dişli kutusuna sahip. Son teknoloji savunma yetenekleri makineli tüfek, top, roket atarlar ve füzeler içerebiliyor. asker taşıma, kargo taşıma, hizmet özel kuvvetler operasyonları, SAR / CSAR, yakın destek MEDEVAC / CASEVAC, devriye, kolluk, ülke güvenliği ve Devlet Başkanı / Devlet nakliye dahil bir dizi görevi yürütmek için son derece uygundur.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
2.4 milyar dolarlık ihaleyi Boeing kazandı
« Yanıtla #7 : 25 Eylül 2018, 12:27:20 »
2.4 milyar dolarlık ihaleyi Boeing kazandı

ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın uzun süredir kullandığı UH-1N “Huey” helikopterlerini değiştirmek için açtığı ihaleyi MH-139 ile Boeing şirketi kazandı.

2,4 milyar dolar tutarındaki ihale 84 adet helikopter ile bunlar için verilecek eğitim ve teknik desteği de içeriyor.

Boeing’in “Vertical Lift” bölümü başkan yardımcısı David Koopersmith, ava Kuvvetlerinin MH-139 ekibine duyduğu güvenden büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “MH-139 görev ihtiyaçlarının üzerinde özelliklere sahip olan, VIP görevlere uygun ve de kullanım süresi boyunca hava kuvvetlerinin yaklaşık bir milyar dolar tasarruf yapmasını sağlayacak bir sistem.” dedi.

Kaynak: www.kokpit.aero

http://www.kokpit.aero/abd-hava-kuvvetleri-ihale

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
ABD yeni helikopterini İtalya'dan aldı
« Yanıtla #8 : 24 Aralık 2019, 20:35:35 »
ABD Hava Kuvvetlerinin en yeni helikopteri İtalyan imalatçı Leonardo tarafından tasarlanan “MH-139A”ların ilki törenle teslim edildi. Yeni helikopter, ülkenin kuzey kesiminde yaşayan vahşi hayvanlardan esinlenilerek "Gri Kurt" (Grey Wolf) olarak adlandırdı.

ABD Hava Kuvvetleri Küresel Saldırı Komutanlığı (Air Force Global Strike Command/AFGSC) tarafından 19 Aralık’ta Florida, Duke Field Havaalanında düzenlenen bir törenle “Gri Kurt” adı verilen MH-139A helikopteri, komutanlığın 10 yıllık tarihindeki ilk büyük kazanım oldu.

Kıtalararası Balistik Füze (Intercontinental Ballistic Missiles/ICBM) üslerinin yeraldığı Wyoming, Montana, Kuzey Dakota, Colorado ve Nebraska'yı kapsayan bir alanın güvenliğini sağlayacak olan MH-139A helikopterinin adı bu bölgede yaşayan vahşi türlerden türetilerek “Gri Kurt” olarak belirlendi. 

TOPLAM 84 HELİKOPTERİ KAPSIYOR

Gri Kurt, 1970 yılında operasyonel olarak hava kuvvetlerine giren UH-1N helikopterlerinin yerini alacak.

Yeni helikopter, komutanlığın ICBM görevlerini desteklemek üzere hız, menzil, dayanıklılık, yük ve beka kabiliyeti alanlarında UH-1N Huey'in yetenek boşluklarını kapatacak.

ABD Hava Kuvvetleri, Boeing-Leonardo ekibiyle imzalanan 2.38 milyar dolarlık sözleşme kapsamında 84 adet MH-139A helikopteri satın alacak.

http://www.kokpit.aero/gri-kurt-envanterde

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: AW139
« Yanıtla #9 : 25 Aralık 2019, 12:41:49 »
Biz bu helikopter yerine sikorsky aldık değil mi