Gönderen Konu: Avrupa'da 5.nesil Uçak Çalışmaları  (Okunma sayısı 16684 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Avrupa'da 5.nesil Uçak Çalışmaları
« Yanıtla #10 : 16 Eylül 2010, 22:14:42 »
F-22 ye halen uççan uçakların hiçbirinin uzaktan yakından kilitlenemediği söyleniyor. Bu derecede bir stealth teknolojisi var. Ruslar bu teknolijiyi nasıl elde ettiler, 8 yıl gibi bir sürede üçte bir fiyatına nasıl F-22 ye eşdeğer bir uçak çıkardılar inanmak akıl işi değil.

Ha, satmaya kalkarlarsa bakarız. Getirirler iki tane, uçurun bakalım deriz açarız radarları, görünmüyorsa alırız. Ama hiç sanmıyorum görünmeyeceklerini.

Bu fotoğraflar Bir F/A18'in HUD görüntüleri. Nisan 2006'da çekilmişler. Bir F-22'ye kilitlenmiş durumda.

Bu da 2005'de sırpların düşürdüğü F-117. Bu uçak Rusya'ya götürüldü.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 16 Eylül 2010, 22:41:32 »
SKYWOLF;

Bahsettiğim radar kilitlenmesi. O mesafeye gelene kadar raptor horneti çoktan avlamış olur. ;)

F-117 ise düştükten sonra vurulmuştur. O enkazı inceleyerek ne kadar bilgi sahibi olunur merak ederim. Ayrıca F-117 yapımında çok miktarda elmas ve titanyum kullanıldığı biliniyor. Rusların bu malzemelere bu kadar ucuza sahip olması bence mümkün değil.

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı FoXhounD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 16 Eylül 2010, 22:53:25 »
PAK-FA F-22 den ucuz bir uçak olucağı doğru ama F-22'nin 3 de 1 fiyatındada olmayacak ucuz olabilir ama ole cokda ucuz bir uçak olamyacak 70lerde ortaya çıkan stealth teknolojisinin havacılıkta en az ABD kadar gelişmiş bir ülkenin elinde olmadığınada inanmıyorum.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #13 : 16 Eylül 2010, 22:55:19 »
F-22 ye halen uççan uçakların hiçbirinin uzaktan yakından kilitlenemediği söyleniyor. Bu derecede bir stealth teknolojisi var. Ruslar bu teknolijiyi nasıl elde ettiler, 8 yıl gibi bir sürede üçte bir fiyatına nasıl F-22 ye eşdeğer bir uçak çıkardılar inanmak akıl işi değil.

Ha, satmaya kalkarlarsa bakarız. Getirirler iki tane, uçurun bakalım deriz açarız radarları, görünmüyorsa alırız. Ama hiç sanmıyorum görünmeyeceklerini.

;D ;D Bir uçak radarında karşıdaki uçagı görüyorsa unutma oda seni görüyordur.Nasıl oluyor ya kilitlenemedigi ya.Kilitlenemeseydi karşıdakini zamanında niye üretti üsteki görüntüye göre F/A 18HUD da.Bir ara bir film vardı Hayalet Uçak orda galiba F-117 ile aynısı vardı.F-16 nın yanında kayboluyordu.Sonra arkasından çıkıp F-16 kitlenmişti.Sonrada F-16 Misson Failed yazmıştı.F-16 onu yakalıyorda arkadan kilitlenince öyle bir yazı çıkmıyordu  :o çünkü film de F-117 komple kayboluyordu.Galiba onun etkisinde kalmışsınız.

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 16 Eylül 2010, 23:32:21 »
Hayır ben hud ile kilitlenmeyi kastetmiyorum radar ile kilitlenmeyi kastediyorum. HUD seviyesine kadar gelirse F-16 da kilitlenir. Ama F-22 görüş ötesinden, düşman uçak kilitlenmeyi bırakın haberdar olmadan kilitlenmiş ve füzeyi fırlatmış olacak.

T-50 belki yeni çıkan F-15 SE ye rakip olabilir ama stealth konusunda F-22 ye rakip olabileceğini sanmıyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #15 : 16 Eylül 2010, 23:38:37 »
Bence F-15SE'den çok daha ileri, F-35 seviyesinde bir uçak...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 16 Eylül 2010, 23:41:28 »
F-35 ile mukayese edilemez, çift motor...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #17 : 16 Eylül 2010, 23:47:24 »

Motor sayısı açısından değil, stealth seviyesi olarak.

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 17 Eylül 2010, 00:01:27 »

Motor sayısı açısından değil, stealth seviyesi olarak.

Evet, olabilir. :)

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #19 : 17 Eylül 2010, 12:40:28 »
Alıntı yapılan: rstr617
Bahsettiğim radar kilitlenmesi. O mesafeye gelene kadar raptor horneti çoktan avlamış olur.

Ciddi bir Prowler/Growler desteği ile güçlü bir ekibin F-22'yi ancak alt edebildiği biliniyor.. Bu tayyare de belli ki bir şekilde F-22'nin yanına kadar sokulabilmiş.. Olmayacak şey deil..

Alıntı yapılan: rstr617
F-117 ise düştükten sonra vurulmuştur. O enkazı inceleyerek ne kadar bilgi sahibi olunur merak ederim. Ayrıca F-117 yapımında çok miktarda elmas ve titanyum kullanıldığı biliniyor. Rusların bu malzemelere bu kadar ucuza sahip olması bence mümkün değil.

F-117'nin düştükten sonra vurulmadığını hepimiz biliyoruz.. Ancak, elmas ne yahu?..
Rusya, daha çok Ekaterinburg bölgesi dünyanın Titanyum ihtiyacının yaklaşık %80'ini falan tek başına karşılıyor.. Hatta F-22'de kullanılan titanyumun da büyük çoğunluğu Rusya'dan geliyor..