Gönderen Konu: İsrail - Yunanistan İşbirliği  (Okunma sayısı 20346 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kub1lay

• DefenceTurk
  • *
  • -1
Ynt: İsrail'den Atina'ya üs teklifi
« Yanıtla #50 : 21 Eylül 2011, 18:35:47 »
yunanistan  üretici  konumundan  çok  tüketici  bir  ülke  o  yüzden  her  ne kadar  kriz  içerisindede  olsa  yunanistanın  dış alımları  azımsanacak  gibi değil  , özellikle  silah  alımına  ciddi  paralar  veriyorlar  , son  yaşanan  gelişmelerden  sonra  israilinde  gazıyla  yunanistanın  alımlarında  artış olacağına  inanıyorum  ,  alımların  israilden  yapıldığınıda  zamanla  göreceğiz  en  azından benim tahminim  bu  yönde.

hangi parayla alacaklar sayın enes adamların şurda 1 haftalık paraları kaldı ab kontrollü iflasdan bahsediyor onlar bir şekilde silah almaya kalksa bile ab nin buna izin vereceğini hiç zannetmiyorum zaten birçok alman bakanda yunanistanın ekonomisine göre çok fazla silahlandığından bahsediyor.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #51 : 21 Eylül 2011, 19:02:08 »
Yunanistan suan 70 bin memuru isten cikariyor ve emeklilere vericek maaslari yokmus iflasa az kaldi gibi.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı Ice

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #52 : 21 Eylül 2011, 23:57:50 »
yunanistan  üretici  konumundan  çok  tüketici  bir  ülke  o  yüzden  her  ne kadar  kriz  içerisindede  olsa  yunanistanın  dış alımları  azımsanacak  gibi değil  , özellikle  silah  alımına  ciddi  paralar  veriyorlar  , son  yaşanan  gelişmelerden  sonra  israilinde  gazıyla  yunanistanın  alımlarında  artış olacağına  inanıyorum  ,  alımların  israilden  yapıldığınıda  zamanla  göreceğiz  en  azından benim tahminim  bu  yönde.

Donlarını satıp alırlar artık..

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #53 : 22 Eylül 2011, 09:01:39 »
daha beter olsunlar  :)

Çevrimdışı kub1lay

• DefenceTurk
  • *
  • -1
« Yanıtla #54 : 22 Eylül 2011, 15:44:43 »

Çevrimdışı çiğil42

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #55 : 22 Eylül 2011, 19:25:01 »
israil yunanistanı kullanmak istiyor türkiyeye yorgolar üzerinden göz dağı verecek ordumuz bu vakitten sonra dost düşman tanımlamasını yeniden yapmalı bir kaç cephede savasa biliriz ama bu vakitten sonra mısırla ilikilerin çok daha gelişeceğini düşnüyorum eğer mısırda abd  etkisi biraz azalırsa israil ozaman kara kara düşünsün işin kısası israil türkiyeyle savsı göze almaz amacı türkiyenin bölgedeki etkinliğini azaltmak.ama orta vadede israille savas kaçınılmazdır. bölgede mısır ve suriyeyle işbirliği yapmalıyız.esadında gitmesi için muhalifleri desteklemeliyiz suriyede kurulacak sunni bir yönetim tadından yenmez

Çevrimdışı DESPERADOS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #56 : 22 Eylül 2011, 19:38:00 »
israil yunanistanı kullanmak istiyor türkiyeye yorgolar üzerinden göz dağı verecek ordumuz bu vakitten sonra dost düşman tanımlamasını yeniden yapmalı bir kaç cephede savasa biliriz ama bu vakitten sonra mısırla ilikilerin çok daha gelişeceğini düşnüyorum eğer mısırda abd  etkisi biraz azalırsa israil ozaman kara kara düşünsün işin kısası israil türkiyeyle savsı göze almaz amacı türkiyenin bölgedeki etkinliğini azaltmak.ama orta vadede israille savas kaçınılmazdır. bölgede mısır ve suriyeyle işbirliği yapmalıyız.esadında gitmesi için muhalifleri desteklemeliyiz suriyede kurulacak sunni bir yönetim tadından yenmez

Ordumuz değil devletimiz düşman tanımlamasını zaten değiştirdi.Kırmızı kitap da artık yunanistan değil israil "milli" düşman israil-Türkiye savaşı yaşanmaz olağan bir soğuk savaştır aksi taktirde dünyada büyük yıkım meydana gelir bunu kimse istemez ...

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #57 : 22 Eylül 2011, 19:50:12 »

Ordumuz değil devletimiz düşman tanımlamasını zaten değiştirdi.Kırmızı kitap da artık yunanistan değil israil "milli" düşman israil-Türkiye savaşı yaşanmaz olağan bir soğuk savaştır aksi taktirde dünyada büyük yıkım meydana gelir bunu kimse istemez ...
kesinlikle  , böyle  bir  savaş  büyük  yıkım  demekki  bunu  ne  israil  nede  türkiye  kabullenmez  ,  natoda  buna  müsade  etmez  ,  türkiyenin  nato  açısından  önemi  çok  fazla   adamlar  ortadoğuyu  resmen  türkiye  sayesinde  ellerinde  tutuyorlar  ama  amerika  israilide  kesinlikle  bırakmaz  , abd  yönetiminde  yahudilerin  etkisi  çok  ...  her  iki  ülkede  birbirine  uzaktan  uzağa  meydan  okuyarak  siyaset  yapar  ,  bundan  hem  israil   hükümeti  hemde  türkiye  hükümeti  büyük  kazanç  sağlar  ama  ülkeler   çok  şey  kaybeder.

Çevrimdışı DESPERADOS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #58 : 22 Eylül 2011, 19:52:41 »

kesinlikle  , böyle  bir  savaş  büyük  yıkım  demekki  bunu  ne  israil  nede  türkiye  kabullenmez  ,  natoda  buna  müsade  etmez  ,  türkiyenin  nato  açısından  önemi  çok  fazla   adamlar  ortadoğuyu  resmen  türkiye  sayesinde  ellerinde  tutuyorlar  ama  amerika  israilide  kesinlikle  bırakmaz  , abd  yönetiminde  yahudilerin  etkisi  çok  ...  her  iki  ülkede  birbirine  uzaktan  uzağa  meydan  okuyarak  siyaset  yapar  ,  bundan  hem  israil   hükümeti  hemde  türkiye  hükümeti  büyük  kazanç  sağlar  ama  ülkeler   çok  şey  kaybeder.

İsrail hükümeti kazanmaz çünkü kualisyon birileri sorunlu olmalı o yüzden ancak bizim hükümet kesinlikle sağlayacaktır ...

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #59 : 23 Eylül 2011, 03:52:15 »

Denizaltılar savaş yüküyle Akdeniz'e açıldı

Akdeniz’de yaşanan gerginlik nedeniyle Donanma Komutanlığı’nın Gölcük Deniz Üssü’ndeki bir çok gemi belirli aralıklarla buradan ayrılırken, son olarak bu sabah da 3 denizaltının bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Donanma Komutanlığı’nın Gölcük Deniz Üssü’nden ayrılan tüm gemiler, ’savaş yükü’ olarak adlandırılan en az 50 günlük ikmal ve cephane yüküyle denize açılıyor. Donanma Komutanlığı’nın Ege ve Akdeniz’deki deniz üslerinde de birçok Firkateyn, hücümbot, mayın ve yardımcı gemileri bulunuyor.

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=18802447