Gönderen Konu: İsrail - Yunanistan İşbirliği  (Okunma sayısı 20301 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Israil ve yunanistan ortak tatbikati
« Yanıtla #40 : 05 Temmuz 2011, 02:35:38 »
İsrail ile Yunanistan Hava Kuvvetleri'nin, Yunanistan'da iki hafta süreyle yaptıkları ortak tatbikatı bugün tamamladıkları bildirildi.
Haaretz gazetesinin internet sitesinde verilen habere göre, ortak tatbikat, Yunanistan'ın Larisa hava üssünde gerçekleştirildi. Tatbikatta İsrail'in bazı "seçkin" filoları ile İsrail ordusunun seçkin kurtarma birimi 669'un da yer aldığı bildirildi.

Yunanistan'ın son bir kaç gündür Gazze için düzenlenen ikinci filonun kalkışını durdurmaya çalıştığı belirtilen haberde, Yunanistan hükümetinin, filo sorununa bir çözüm bulmak amacıyla, dün gemilerdeki yardım malzemelerini Gazze'ye aktarma önerisinde bulunduğu da hatırlatıldı.

Yunanistan'ın bu önerisi, yardım malzemelerinin ülkeye ait gemilerle, BM'nin gözetiminde İsrail veya Mısır üzerinden Gazze Şeridi'ne aktarılmasını öngörüyordu.

Yunanistan'ın bu önerisini İsrail'in de kabul ettiği, Filistin Yönetimi Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın da öneriye destek verdiği bildirilmişti. Ancak, filo organizatörleri, Yunan hükümetinin bu teklifini kabul etmemişti.

http://www.haber7.com/haber/20110704/Israil-ve-Yunanistan-ortak-tatbikati-bitti.php
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
İsrail'den Atina'ya üs teklifi
« Yanıtla #41 : 20 Eylül 2011, 12:31:51 »
İsrail'den Atina'ya üs teklifi

20 Eylül 2011

İsrail’in Yunanistan’a, “Türkiye bölgede herhangi bir 'askeri eyleme' girişirse üslerini kullanayım, uçaklarım üslerinde duraklasın” önerisinde bulunduğu iddia edildi.

Yunanistan’ın saygın gazetelerinden Kathimerini, Tel Aviv yönetiminin Atina’dan Meis adasının bulunduğu bölgede veya doğalgaz sondajı yapılacak, Kıbrıs’ın güneyindeki Afrodit ismi verilen 12. parselde “cüretkar bir askeri eyleme girişilmesi durumunda” İsrail savaş uçaklarının Yunan hava kuvvetlerine ait üslerde duraklayabilmesini istediğini belirtti.

Milliyet gazetesinin haberinde, Kathimerini'nin, İsrail’in istemini “çok ileri giden bir öneri” olarak tanımladığı ifade edildi.

Yunan gazetesine göre, öneri hükümet içerisinde de tepkiyle karşılandı. Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu hükümetinden bazı isimlerin öneriye tepki gösterdiği, bazı bakanların da “alınacak kararlarda çok dikkatli olmak gerek, İsrail’in istemlerine karşı kırmızı çizgilerimiz olmalı” şeklinde görüş belirttikleri kaydedildi.

"ANKARA RAHATSIZ"
Gazete ayrıca, Ankara’nın Atina’ya İsrail ile giriştiği stratejik yakınlaşmadan “çok rahatsız olduğunu” ilettiğini de öne sürdü.

Haberde, Papandreu’nun, Kıbrıs’taki doğalgaz arama krizinin, Türk-Yunan krizine dönüşmemesi yönünde bir tutum belirlediğini fakat, Türkiye’nin Meis adası güneyinde arama çalışmaları yapacağı açıklamasının “tam da bu anlama geldiğini” iddia etti.

YUNAN MEDYASI UYARMIŞTI
Yunan medyasında geçtiğimiz günlerde yer alan yorumlarda “Papandreu hükümeti aklını başına toplasın, İsrail, Türkiye’ye karşı bizi kullanmak istiyor oysa Tel Aviv bizim stratejik ortağımız olamaz” ifadesi kullanılmıştı.

Kıbrıs Rum Yönetimi, Amerikan Noble Enerji firmasının platformu ile tek taraflı olarak ilan ettiği Ekonomik Münhasir Bölge’deki 12. platformda doğalgaz sındaj çalışmalarına başlarken, Türkiye’nin Kaş’ın karşı yakasında bulunan Meis Adası’nın güneyindeki Yunan kıta sahanlığında bilimsel araştırma yapacağı iddia edilmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/18777477.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: İsrail'den Atina'ya üs teklifi
« Yanıtla #42 : 20 Eylül 2011, 15:31:10 »
israile  fırsat  gerekirdi  buldu  , zaten  yunanlarla  arası  son  zamanlarda  iyiydi  ,  bakalım  israil  bunu  değerlendirebilecekmi ?

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #43 : 20 Eylül 2011, 18:49:48 »
Ama Yunan´lilar buna pek sicak parmiyorlarmis Israil resmen savasi goze aliyor acik acik tahrik ediyor bu dogalgaz meselesi acayip patlicak gibi ama hadi bakalim.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #44 : 20 Eylül 2011, 19:05:25 »
Ama Yunan´lilar buna pek sicak parmiyorlarmis Israil resmen savasi goze aliyor acik acik tahrik ediyor bu dogalgaz meselesi acayip patlicak gibi ama hadi bakalim.
israilin  derdi  savaş  değil  aksine  savaş olsa bile  israil  yunanlıları korumaz  bu lafta  kalan bir  söylenti olur
israilin  türkiyeyle  bağları  koparması yıllık  20 milyar dolar  gibi akıllara  zarar bir  kayıp anlamına  geliyor  ,israilin yıllık 20 milyar dolar gibi açığı kapatması  için  mantıklı  düşünemeyecek  kolay  bir  yem  olan yunanistana yönelmesi kadar  akıllıca  bir  adım olamazdı  ,  israilde  çok sayıda kişinin işini kaybetmesi  söz  konusu  , türkiyeye sattıkları  ürünlerin silahların  yerine  yeni alıcılar  bulunması  gerektiği  için  israil  yunanistana  böyle bir  teklifte  bulunuyor  , yoksa israilin ne işi olur  yorgolarla  ,  derdi  yokta  birde  yunanlılarımı  avutacaklar ,   tamamen  çıkmaza girdiği için  zorunlu  kararlar  alıyorlar , yahudiler  kendilerinden başka hiçbirşeye  değer  vermezler  ,  zaten  yeterli  güce sahip  orduları  var  buda  israili  mültefik  değil  sömürge  aramaya  yönlendiriyor.

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #45 : 20 Eylül 2011, 19:09:36 »
bence bu haber gazetelerin daha fazla okunabilmek için uydurduğu bir haber.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #46 : 20 Eylül 2011, 19:21:40 »
israilin  derdi  savaş  değil  aksine  savaş olsa bile  israil  yunanlıları korumaz  bu lafta  kalan bir  söylenti olur
israilin  türkiyeyle  bağları  koparması yıllık  20 milyar dolar  gibi akıllara  zarar bir  kayıp anlamına  geliyor  ,israilin yıllık 20 milyar dolar gibi açığı kapatması  için  mantıklı  düşünemeyecek  kolay  bir  yem  olan yunanistana yönelmesi kadar  akıllıca  bir  adım olamazdı  ,  israilde  çok sayıda kişinin işini kaybetmesi  söz  konusu  , türkiyeye sattıkları  ürünlerin silahların  yerine  yeni alıcılar  bulunması  gerektiği  için  israil  yunanistana  böyle bir  teklifte  bulunuyor  , yoksa israilin ne işi olur  yorgolarla  ,  derdi  yokta  birde  yunanlılarımı  avutacaklar ,   tamamen  çıkmaza girdiği için  zorunlu  kararlar  alıyorlar , yahudiler  kendilerinden başka hiçbirşeye  değer  vermezler  ,  zaten  yeterli  güce sahip  orduları  var  buda  israili  mültefik  değil  sömürge  aramaya  yönlendiriyor.

Yunanlıların sömürecek neyi kaldı Allah aşkına!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #47 : 20 Eylül 2011, 19:52:14 »
israilin, yunanistanın, ermenistanın, kıbrıs rum kesimini  itifak içine girmesi kimseyi şaşırtmamalı. şuan için gürcistan  rusya ile çekişmede olduğu için sessiz olsa dahi onlarıda unutmamak lazım... aynı şekilde suriyenin iranla ittifak yapmasıda kimseyi şaşırtmamalı...

Bu yaşanan gerilimlerden sonra savunma sanayimiz yerli projleri  hız verileceğini düşünüyorum... Aynı zamanda savunma sanayi ihtiyaçları yeniden gözden geçirilecegini umuyorum... belki bazı projeler hızlandırılabilir. roketsan daha fazla proje  (çeşitli füze) üretebilir yada devam eden çalışmalarını hızlandırabilir...

Bu yaşanan olaylar ile  dost düşman ayrımı yeniden tanımlanacaktır,  olası bir çatışmada ülkemiz birden fazla cephede savaşmak zorunda kalabilir (tarih tekerrür edebilir) ordumuzu buna göre donatmalıyız. Eskiden israille Türkiye'nin karşı karşıya gelelebileceği kimsenin aklının ucundan geçmezdi...  şimdi ise her an karşı karşıya gelebiriz.  bu olaydan devletimiz ders çıkamalı, ordumuzu ona göre yapılandırmalı...

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #48 : 20 Eylül 2011, 22:41:36 »
Israil zaten Yunanistan´a fuze verdi ismini tam hatirlamiyorum ama etkili fuzeler zaten bunu yapmalarindan belliydi kendilerine yeni bir pazar yaratiyorlar.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #49 : 21 Eylül 2011, 11:13:06 »
yunanistan  üretici  konumundan  çok  tüketici  bir  ülke  o  yüzden  her  ne kadar  kriz  içerisindede  olsa  yunanistanın  dış alımları  azımsanacak  gibi değil  , özellikle  silah  alımına  ciddi  paralar  veriyorlar  , son  yaşanan  gelişmelerden  sonra  israilinde  gazıyla  yunanistanın  alımlarında  artış olacağına  inanıyorum  ,  alımların  israilden  yapıldığınıda  zamanla  göreceğiz  en  azından benim tahminim  bu  yönde.