Gönderen Konu: İsrail - Yunanistan İşbirliği  (Okunma sayısı 20295 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skywalker

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İsrail, Yunan S-300’leri ile İran provası mı yapacak
« Yanıtla #30 : 04 Eylül 2010, 13:18:37 »
Demek ki neymiş israil yakın zamanda iranı vuracakmış.

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #31 : 04 Eylül 2010, 20:38:26 »
İsrail zaten Bizim Belarus'tan Eğitim için aldığımız S-300'lerle de eğitim aldı yeni bir şey olmaz israil için

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #32 : 04 Eylül 2010, 21:04:51 »
İsrail zaten Bizim Belarus'tan Eğitim için aldığımız S-300'lerle de eğitim aldı yeni bir şey olmaz israil için

Biz ne zaman S 300 aldık hatırlayamadım?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #33 : 04 Eylül 2010, 22:10:09 »

Biz ne zaman S 300 aldık hatırlayamadım?

Turkey to buy S-300 systems for testing

NATO member Turkey has quietly decidedto buy variants of three different S-300 missile systems from Belarus and Ukraine to test them at the Konya training center with the Electronic Warfare Training Field (EHTS) system built by local firm Havelsan.

"These missile systems are intended to be used for testing and training purposes to simulate threats that may come from countries with ex-Soviet systems in their inventories," a local defense industry source told Today's Zaman. The decision to buy former Soviet-designated SA-12 (300V version) and SA-10 (S-300) missile systems, as well as SA-15 short and medium-range TOR systems, at a cost of around $100 million, was made during an executive committee meeting of the Undersecretariat for the Defense Industry (SSM) on July 22, but it was not made public. Sources close to the project said the systems will be tested mainly with F-16s using the EHTS system, which has been moved from Eskişehir to the central Anatolian town of Konya, some 250 kilometers from Ankara, where a regional combat readiness simulation center is located.

Tests with these missile systems will, amongst other things, help Turkey detect whether the Greek Cypriot administration, which has Russian S-300s in its inventory, has been using them.

"The missile systems were not purchased to be launched against perceived enemies and they will not be included in the inventory of the Turkish Armed Forces [TSK]. They will be tested at the Konya range with EHTS systems. Their radars and fire control systems are to be bought separately," a well-informed local defense industry source said.

During the tests those systems will be jammed, enabling Turkey to develop counter systems, said the same source.

Turkey has been holding combined air training exercises, code-named Anatolia Eagle, with Turkish jets and jets from allied and partner countries such as Israel, Pakistan and Jordan at the Konya training center.

The center, opened in 2001, also hosts Air Combat Maneuvering Instrumentation (ACMI) systems, which feature software developed by the Israel-based firm MLM. ACMI systems are capable of transferring in-flight images from jets to command headquarters.

In a separate development, Turkey is planning to include about a dozen long-range air and missile defense systems, worth around $4 billion, in its inventory for the first time.

An international tender was opened last year in March by the SSM for the acquisition of the missiles in which four companies are competing.

Official Russian procurement agency Rosoboronexport, however, has also renewed an earlier offer for the direct sale of S-400 missiles to Turkey as an alternative to Russian participation in the tender.

SSM head Murad Bayar told the Anatolia news agency recently that initially two of the missile systems will be installed in Ankara and in İstanbul, the country's two biggest cities.

US-based firms Lockheed Martin and Raytheon have jointly offered a combination of Patriot Advanced Capability-3 (PAC 3) and PAC 2 low-to-high-altitude surface-to-air missiles (SAMs) based on foreign military sales credit in the SSM tender.

The Chinese HQ-9 (reported export designation FD-2000) air-defense system, as well as Israel Aerospace Industries' (IAI) Arrow missiles, developed jointly with Boeing, are also competing in the tender.

However, the main competition has been taking place between Russia and the US, as the latter has already raised concerns with Ankara that the purchase of Russian missiles will create an inter-operability problem with NATO.
Kaynak: http://www.todayszaman.com/tz-web/detay ... &bolum=102

Türkiye, F-16'larinin jamerlerini denemek için, Belarus ve Ukranya'dan 100 milyon $'lik, S-300 füze savunma sistemi satın aliyormuş.....
http://www.trmilitary.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=15643&sid=1164c6119beb447d828e71e516404852

Bu s-300 ama s-300V modeldi galiba biraz eski degilmiydi ya
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2010, 22:14:05 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı Destiny

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #34 : 05 Eylül 2010, 03:00:44 »
300v modelleri 100 km menzile sahip. Anlamıyorum ki neden bu eski füzeleri kullanmak istiyorlar. Bilgi için teşekkürler @SKYWOLF

Sanırım İsrail, İran adı altında bize de gözdağı veriyor... Versin bakalım

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #35 : 05 Eylül 2010, 13:52:43 »
sadece Jammer testi değil yazıdan anlaşılacağı gibi Anadolu Kartalı Tatbikatında da kullanılıcak

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #36 : 05 Eylül 2010, 18:36:20 »
sadece Jammer testi değil yazıdan anlaşılacağı gibi Anadolu Kartalı Tatbikatında da kullanılıcak

Dogru demişssiniz Anadolu kartalında kullanılacakmış
İran 4 tane s 300 oldugunu açıklamış...[

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #37 : 15 Ekim 2010, 13:23:10 »
İsrail savaş uçakları Yunanistan'da!

15 Ekim 2010 Cuma 12:08
Türkiye ilişkileri bozulan İsrail alternatifini buldu. İsrail savaş uçakları rotasını komşumuza çevirdi.

İsrail ile Yunanistan Hava Kuvvetleri bu hafta Yunanistan'da ortak askeri eğitim tatbikatı yaptı.

İsrail ordu sözcülüğünden verilen bilgiye göre, tatbikata İsrail Hava Kuvvetlerinin Black Hawk (UH-60) ile Apache (AH-64) helikopterleri katıldı. Yunanistan da tatbikatta Apache (AH-64) ve AS332 Super Puma helikopterleri ve savaş uçaklarıyla yer aldı.

Tatbikatın, değişen hava koşulları altında, dağlık arazilere iniş ve kalkış eğitimlerini kapsadığı bildirildi.

Tatbikat çerçevesinde İsrail Hava Kuvvetleri'nin helikopter hava tümeni komutanı ile helikopterlerin bağlı olduğu diğer üslerin komutanlarının da, Yunan Hava kuvvetleri'nin komutanları ile birlikte eğitim filolarını ziyaret edip, tatbikatları izledikleri kaydedildi.

Mayıs ayında da İsrail ile Yunanistan Hava Kuvvetleri, Ege Denizi'nde ortak deniz ve hava tatbikatı yapmıştı.

TÜRKİYE 1.5 YILDIR TATBİKAT YAPMIYOR

İsrail Hava Kuvvetleri, daha önce düzenli olarak Türkiye'de tatbikatlar yapıyordu. Ancak, iki ülke arasında ilişkilerin gerilmesiyle, yaklaşık 1,5 yıl kadar önce Türkiye hava sahasını İsrail askeri uçaklarına kapatmıştı.

İsrail, eğitim tatbikatlarını artık Yunanistan, Romanya ve İtalya'nın Sardinya adasında yapıyor.

Kaynak : http://www.internethaber.com/israil-savas-ucaklari-yunanistanda-302292h.htm#ixzz12QBIQT6h
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı swors

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #38 : 15 Ekim 2010, 23:22:29 »
israil'in yunan s 300 füzeleriyle deneme yapması,elindeki teknolojk silahlara ramen modası geçmiş sayıabilecek nitelikteki
bu sistemleri bile  ciddiye alıp kararllıgını göstermesi;bölgede tek güç olmak istemesi çok dogal;asıl mesele
biz neden bu kadar karalı degiliz yada her zaman içerden birileri iyi şeyler yapmamızı engelliyor buna bakmalıyız

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
ISRAIL YUNANISTAN TATBIKATI
« Yanıtla #39 : 20 Haziran 2011, 18:36:58 »
Atina'da yayımlanan Ta Nea Gazetesi, Yunanistan'ın İsrail ile ortak askeri tatbikat yapacağı yazdı.
Yunanistan'ın İsrail ile ortak askeri tatbikat yapacağı bildirildi.

Atina'da yayımlanan Ta Nea Gazetesi, Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan duyuruya göre, Yunanistan-İsrail askeri işbirliği programı kapsamında, bugünden itibaren başlayacak olan ortak eğitim tatbikatının 30 Haziran'a kadar süreceğini yazdı.

Gazete, Atina'nın kuzeyinde, ana karada yer alan ''Thesalya'' bölgesinde gerçekleştirilecek tatbikata iki ülkenin hava birimlerinin katılacağını kaydetti.
KAYNAK http://www.haber7.com/haber/20110620/Yunanistan-ve-Israilden-ortak-tatbikat.php
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.