Gönderen Konu: Mersin'de ilaçlama uçağı düştü  (Okunma sayısı 1930 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Mersin'de ilaçlama uçağı düştü
« : 21 Mayıs 2010, 13:39:24 »
Mersin'de ilaçlama uçağı düştü

21 Mayıs 2010 Cuma 12:25
Doğan Haber Ajansı'nın verdiği habere göre ilaçlama uçağı Mersin Çamlıyayla beldesinde yere çakıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgilere göre, Adana Havaalanı'ndan saat 11.20'den havalandığı bildirilen Adana'da kurulu TARKİM Havacılık Uçuş Akademisine ait tek motorlu eğitim uçağından bir süre sonra haber alınamadı. Uçağın daha sonra Tarsus ilçesine bağlı Avadan Köyü yakınlarında bir narenciye bahçesine düştüğü öğrenildi.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre uçakta bulunan 2 kişi öldü.

Bu arada, jandarmanın uçağın düştüğü yerde geniş güvenlik önlemi aldığı, olay yerine Tarsus'tan ambulansların sevk edildiği ifade edildi.

Alınan ilk bilgilerde, zirai ilaçlama uçağının düştüğü ifade edilmişti.

ÖLEN 2 KİŞİNİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Mersin'in Tarsus ilçesinde düşen eğitim uçağında ölen 2 kişinin kimlikleri tespit edildi.

AA muhabirinin aldığı bilgilere göre, Adana Havaalanı'ndan kalktıktan bir süre sonra Tarsus ilçesine bağlı Avadan köyü yakınlarında bir narenciye bahçesine düşen uçakta ölen 2 kişinin, üzerinden çıkan uçuş kartlarında kimliklerinin Hakan Göktürk ve Kadir Erkan Gürkan oldukları belirlendi.

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy da AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre, Adana'dan eğitim amaçlı havalanan iki kişinin bulunduğu uçağın, henüz belirlenemeyen nedenle Avadan köyü yakınlarında düştüğünü söyledi.

Uçakta bulunanların hayatın kaybettiğini belirten Aksoy, olay yerine ekiplerin yönlendirildiğini ve soruşturmanın sürdürüldüğünü kaydetti.

http://www.internethaber.com/mersinde-ilaclama-ucagi-dustu-254035h.htm
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com