Gönderen Konu: Agni Serisi Nükleer Başıklı Füzeler  (Okunma sayısı 9821 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Agni Serisi Nükleer Başıklı Füzeler
« : 18 Mayıs 2010, 13:41:41 »
Agni – II Başarıyla Denendi

2000 km menzile sahip olan nükleer yetenekli Agni-II füzesi, Pazartesi günü Hindistan’da test için ateşlendi.  Hindistan ordusu tarafından denenen füze Wheelers adasının Orissa sahilindeki mobil fırlatma ünitesinden yerel saat ile 09:15’de ateşlendi. Hedef nesnenin farklı parametrelerine ilişkin bilgiler analiz edildi. Orta menzilli bir balistik füze olan Agni-II 20 metre boyunda ve iki kademelidir. Katı yakıtlı olan bu füze 17 ton ağırlığındadır ve 1000 kg yükü 2000 km’nin üzerinde mesafeye taşıyabilir.

DEFENCETURK.COM
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2013, 16:58:45 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2010, 19:17:11 »
Hassasiyeti ile ilgili bilgi var mı?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2 : 18 Mayıs 2010, 19:49:35 »
Nükleer başlıklı bir füzenin hassasiyeti önemli mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #3 : 18 Mayıs 2010, 21:21:09 »

Güzel cevap  ;D

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #4 : 18 Mayıs 2010, 23:42:23 »
Ha

Tamam, iyi diyorsunuz da bu nükleer silah bayırları vurduktan sonra şehiri tamamen yok etme amacına ulaşamaz:). Ya da bilmem nereyi vuracağına füzede sorun çıkıp sapıtırsa neler olur neler. :D Sonuçta bu oyuncak değil, yaptın mı tam yap.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2010, 00:13:53 »
40 metre hassasiyeti var. 100 olsa ne olur?  8)

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Hindistan Agni-I füzesi 20 veya 30 Haziran arasında deneme yapıcak
« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2011, 12:47:58 »
BALASORE: Hindistan Orissa sahillerinde bir savunma tabanından Agni-I füze yeni bir kullanıcı deneme yapmaya hazırlanıyor. Ordu personelinin 20 Haziran ve 30 arasında herhangi bir zamanda test gerçekleştirecektir.

Agni-I, ülkenin en iddialı Agni serisinin ilk füzedir. Nuke yetenekli füze yaklaşık 700 km uzaklıktaki hedefleri tahrip edebilir.
Bu test," dedi füze zaten içinde endüklenen olmuştur . Ordu, test Stratejik Kuvvetler Komutanlığı (SFC) personeli tarafından yapılacaktır. Bu rastgele füzeleri bir grup seçilecektir ve deneme için kullanılan Agni-I, sınırlı bir stok üretim (LSP) test edilecektir. Bu füze ilk 25 Ocak 2002 tarihinde ve daha sonra çeşitli çalışmalar yapılmıştır beri testfired oldu. Fazla 2.000 km.Meanwhile bir menzile sahip orta menzilli AgniII ve zaten Ordusunda müzeye yerli inşa shortrange Prithvi arasında köprü için tasarlanmıştır, Hindistan'ın en uzun menzilli AgniV ve kızaklı testi yapmak için zemin tamamladı ve yaklaşık 5000 km , bu yıl Eylül ayında ilk test yapmaya planlanıyor.DRDO ülkenin Entegre Güdümlü Füze Kalkınma Programının bir parçasıdır ve 2000km aralığı AgniII kullanıldığında Mayıs 22, 1989 tarihinde yapılmıştır Agni serisinin ilk test uçuşunu 1983 yılında Agni proje başlattı.
http://ibnlive.in.com/news/fresh-user-trial-of-agnii-missile-in-june/155957-60-117.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Agni 4 uzun Menzilli Füze Başarıyla Denendi
« Yanıtla #7 : 02 Aralık 2014, 23:50:17 »
Agni 4 uzun Menzilli Füze Başarıyla Denendi

Hindistan Savunma Bakanlığı'nın yayınladığı duyuruya göre Agni 4 Nükleer Yetenekli Balistik Füze bugün başarıyla fırlatıldı. Odisha kıyılarında bir tekerlekli araç üzerinden fırlatılan füze, Agni serisinin başarılı dördüncü denemesinin baş aktörüydü. Füze tüm uçuşu boyunca uzun menzilli radarlar ve Elektro-Optik İzleme sistemleri ile takip edildi ve bütün parametreler kaydedildi.

Son teknoloji aviyoniklere ve 5. nesil uçuş bilgisayarına sahip olan Agni 4, Uçuş sırasındaki sapmaları kendisi düzeltebilir. Son derece güvenilir Mikro Navigasyon Sistemi (Mings) tarafından desteklenen, Halka Lazer Jiroskop merkezli Atalet Seyrüsefer Sistemi (RINS) yüksek hassasiyet sağlar. Füzenin dış sıcaklığı yeniden atmosfere giriş sırasında 4000 derece santigrata kadar yükselmesine rağmen aviyoniklerin olduğu iç kısımda 50 derece santigratı aşmaz.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı Xaero

• DefenceTurk
  • *
  • 3
Ynt: Agni Serisi Nükleer Başıklı Füzeler
« Yanıtla #8 : 03 Aralık 2014, 07:12:40 »
Sn. Skywolf rica etsem bu haberin kaynağını verir misiniz ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Hindistan, nükleer başlık taşıyabilen Agni-4 füzesini test etti
« Yanıtla #9 : 25 Aralık 2018, 12:27:59 »
Hindistan, nükleer başlık taşıyabilen Agni-4 füzesini test etti

Hindistan Savunma Araştırma Geliştirme Kurumu (DRDO), nükleer başlık taşıma kapasitesine sahip Agni-4 füzesinin bugün bir kez daha başarılı bir şekilde test edildiğini bildirdi.

Hindistan Savunma Bakanlığı'nın bünyesinde yer alan Savunma Araştırma Geliştirme Kurumu'nun Sputnik'e ulaşan açıklamasında, füzenin Odisha eyaleti açıklarındaki Abdül Kalam Adası'ndan sabahın erken saatlerinde başarıyla fırlatıldığı, bunun Agni-4 füzesiyle gerçekleştirilen 7. deneme olduğu kaydedildi.

Sputnik'te yer alan haberde, açıklama metninde, "Bu yeni füzenin üzerinde yüksek güvenirlik ve isabet düzeyi sağlayan modern ve kompakt radyoelektronik teçhizatlar yer alıyor" dendi.

Hindistan ordusunda bugün Agni serisinden 700 kilometre menzilli Agni-1, 2 bin kilometre menzilli Agni-2, menzili 2 bin 500-3 bin 500 kilometre arasında olan Agni-3 ve Agni-4 füzeleri kullanılıyor. Menzili 5 bin kilometreyi geçecek olan yeni Agni-5 füzesinin ise bu günlerde yapılan testleri tamamlandıktan sonra ordunun hizmetine girmesi bekleniyor.

Menzili 10 bin kilometreye ulaşabilecek ve denizaltından fırlatılabilecek olan Agni-6 füzenin ise geliştirme aşamasında olduğu belirtiliyor.

http://www.kokpit.aero/agni-4-u-test-etti