Gönderen Konu: FNSS PARS  (Okunma sayısı 73487 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
Ynt: FNSS PARS
« Yanıtla #80 : 12 Mayıs 2018, 10:41:02 »
Pars 8x8 amerikan gpv aracının kopyasıdır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #81 : 12 Mayıs 2018, 11:29:34 »

Biliyoruz. Teşekkürler...

GENERAL PURPOSE VEHICLES - GPV ve PARS
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2018, 00:53:07 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #82 : 12 Mayıs 2018, 12:54:27 »
Otokarin ki de bilmem neyin kopyasıydı bmc ye neden kızıyorsunuz o zaman?(genel için yazdım)

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #83 : 12 Mayıs 2018, 12:56:27 »
Bu aracın tek kusuru markasinin 3 büyük harfle yazılmış olmaması.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #84 : 12 Mayıs 2018, 14:29:21 »
Otokarin ki de bilmem neyin kopyasıydı bmc ye neden kızıyorsunuz o zaman?(genel için yazdım)

Keşke hepsi kopyalasa kopya kötü değil çok iyi bir şeydir ama bunlar kopya değil lisans ile üretim. Otokar ise lisan ile üretim değil ya kendi geliştirmesi yada en kötü ihtimal bir esinlenme olabilir. Ama bunu kanıtlayacak bir delil yok Otokar için yani şu aracın tıpatıpı denecek bir haber daha hiç çıkmadı.
beğen

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #85 : 12 Mayıs 2018, 17:16:11 »
Açıklarmısın ARMA hangi aracın kopyası?...otokar 100% bir türk şirketi....bmc veya fnss ne kadar türk?...bazıları bir anda milliyeci oldu ya o diyenlerin acaba otokardan dahamı milli?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #86 : 23 Ekim 2018, 08:39:43 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #87 : 23 Ekim 2018, 20:36:17 »
Bu aracın tek kusuru markasinin 3 büyük harfle yazılmış olmaması.

Adaş yine erkenmi konuştun ne :=)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #88 : 06 Kasım 2018, 22:05:24 »

Alıntı
ÖMER ÇAY
‏ @Dromercay

ÖMER ÇAY Retweetledi: grant turnbull

Umman'ın FNSS Pars-III'leri tatbikatta

https://twitter.com/Dromercay/status/1059875401693048832

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
PARS III için engel yok!
« Yanıtla #89 : 24 Nisan 2019, 20:16:10 »
FNSS, PARS III 8×8’in farklı görevlere uyarlanma konusundaki modülerliğini, Umman Kraliyet Kara Kuvvetleri için geliştirdiği zırhlı istihkâm aracı konfigürasyonu ile gösteriyor. PARS III 8×8 İstihkâm Aracı’nın devam eden kalifikasyon testlerinin, bu yılın ilk yarısında tamamlanması ve ardından da aracın envantere girmesi hedefleniyor.

FNSS tarafından geliştirilen mayın temizleme ve engel inşa etme/yıkma görevlerini icra etmeye yönelik ilk 8×8 istihkam aracı olan PARS III 8×8 İstihkâm Aracı, kısa sürede takılıp çıkartılabilen donanımları ve ekipmanları sayesinde, farklı görevleri etkin bir şekilde yerine getirebiliyor.

Aracın, dost birliklerin ve unsurların hareket ve harekât kabiliyetini arttırmaya yönelik olarak, farklı donanım ve ekipmanlarını kullanarak icra edebileceği görevler arasında;

Engelleri etkisiz hâle getirme, geçit açma, muharebe yollarının bakımını yapma, Mayınlı arazide geçit açma operasyonunu gerçekleştirerek intikalin devamlılığını sağlama, Beka kabiliyetini arttırmak maksadıyla muharebe ve savunma mevzilerinin inşası, gözetlemeye karşı tedbir alma (gizleme), sahte tesislerin inşası ve aldatma tedbirleri faaliyetlerini yürütme ve engeller oluşturarak düşman unsurların ilerleyişini engelleme yer alıyor.

FNSS, aracın temel görev donanımları için, çok sayıda ülke tarafından tercih edilen ürünlerinin, özellikle saha tecrübesi kazanmış çözümler olması ile öne çıkan Pearson firması ile çalışıyor.

FNSS’nin, Umman Kraliyet Kara Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için imzaladığı sözleşme, 13 farklı konfigürasyondaki toplam 172 aracın; tasarımı, geliştirilmesi, üretimi ve teslimi ile garanti döneminde sunulacak entegre lojistik destek (ELD) hizmetlerini kapsıyor. Araçlardan 145 adedi, 8 ayrı konfigürasyonda teslim edilecek PARS III 8×8; 27 adedi ise 5 ayrı konfigürasyonda teslim edilecek PARS III 6×6 olacak. Teslim edilecek PARS III 8×8 İstihkâm Aracı sayısı ise 6.

FNSS Genel Müdürü ve CEO’su K. Nail Kurt, PARS III 8×8 İstihkâm Aracı’nın, FNSS’nin farklı konfigürasyonlarda araçlar geliştirme yeteneğinin en iyi örneklerinden biri olduğuna dikkat çekiyor: “Özel araç konfigürasyonları arasında en zorlularından birisi istihkâm araçlarıdır. Bu araçlarda, çok ciddi bir mühendislik çalışması yapmanız ve aracın farklı kullanım senaryolarını, en ince ayrıntısına kadar analiz etmeniz gerekiyor.

PARS III 8×8 İstihkâm Aracı’nda, bu zorlukların bir adım ötesine geçerek kısa sürede farklı donanım ve ekipmanların takılıp çıkartılabilmesini de sağlayacak bir tasarım ortaya koyduk. Umman Kraliyet Kara Kuvvetlerinin yüksek standartlarına göre ortaya koyduğumuz bu aracın, yakın gelecekte, farklı ülkeler için ihracat potansiyelini yakından takip ediyoruz.”

http://defenceandtechnology.com/2019/04/24/pars-iii-icin-engel-yok/