Gönderen Konu: FNSS PARS  (Okunma sayısı 74148 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Malezya 257 Adet 8x8 Pars Alıyor
« Yanıtla #50 : 03 Mayıs 2011, 16:46:25 »
Aracın üzerindeki silah sistemi Yüksel Savunmanın sistemi mi acaba ?

biraz farklı görünüyor ama benzerlikleri çok   belkide  yüksel savunmanın ürünüdür.

Çevrimdışı hadessus

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #51 : 03 Mayıs 2011, 17:31:40 »
Aslında bahsettiğim sistem tam olarak bu değildi. Waff'ta görmüştüm sanırım.Deniz platformaları için geliştirdikleri bir sistem vardı.Resmini bulabilirsem eklerim

Çevrimdışı hadessus

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #52 : 03 Mayıs 2011, 17:37:51 »

Sistemin Adı YAK (Yüksel Atış Kulesi)

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #53 : 06 Mayıs 2011, 10:27:57 »
Alıntı

Sistem İsveçli Saab ürünü Trackfire.Yani YAK değil.

Çevrimdışı hadessus

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #54 : 06 Mayıs 2011, 11:51:02 »
Alıntı

Sistem İsveçli Saab ürünü Trackfire.Yani YAK değil.

Hadi ya bende sevinmiştim bizimkiler yapmışlar diye :(

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21

Çevrimdışı AKINCI

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #56 : 08 Mayıs 2011, 03:51:19 »
Bu proje iptal olacak gibi. Malezya'da yoğun muhalefet var. Onlarda Tayland gibi Ukrayna'dan hazır alım yapmak istiyorlar.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #57 : 09 Mayıs 2011, 09:02:18 »
Alıntı
Hadi ya bende sevinmiştim bizimkiler yapmışlar diye

Ona üzüldüysen seni sevindiren bir haber vereyim.Pars'ta kullanılan zırh kitleri Nurol teknoloji üretimiymiş.Sanırım artık seri üretim yapmaya başlamışlar ve ilk siparişi aynı çatı altındaki FNSS'ten almışlar.Gayette iyi olmuş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #58 : 13 Mayıs 2011, 01:38:04 »
Bu proje iptal olacak gibi. Malezya'da yoğun muhalefet var. Onlarda Tayland gibi Ukrayna'dan hazır alım yapmak istiyorlar.

FNSS standına gittim bugün. Oradaki arkadaşlarla bu konuyu konuştuk. İptal diye birşey söz konusu değil. Sadece dedikodu bunlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #59 : 03 Haziran 2011, 21:00:26 »
Alıntı
FNSS Savunma Sistemleri A.Ş.’nin Malezya Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyacını karşılamak üzere 8x8 Tekerlekli Zırhlı Muharebe Aracının tasarım, geliştirme, üretim ve lojistik desteğine ilişkin olarak Malezya'lı iş ortağı DRB Hicom Defense Technologies Sdn Bhd. (DEFTECH) firması ile 22 Şubat 2011 tarihinde ön sözleşmesini imzaladığı AV8 projesi projeye ilişkin Kabul Mektubunun imzalanması ile 4 Mayıs 2011 tarihi itibariyle resmi olarak yürürlüğe girmiş bulunuyor.

Malezya Silahlı Kuvvetleri için 12 değişik konfigürasyonda 257 adet 8x8 Tekerlekli Zırhlı Muharebe Aracının (AV8) geliştirme ve üretimini kapsayan projenin mevcut bedeli 559 Milyon ABD Doları. FNSS iş kapsamının projenin ilerleyen safhalarında genişlemesi ve 600 Milyon ABD Doları’nın üzerine çıkması konusunda görüşmelere devam ediyor. Bu ihracat sözleşmesi Türkiye'den tek kalemde gerçekleştirilen en büyük savunma sistemi ihracat sözleşmesi olma özelliğini taşıyor.

FNSS'nin PARS 8x8 Tekerlekli Zırhlı Aracı baz alınarak geliştirilecek araçlar, FNSS ve DEFTECH mühendislerince Malezya Silahlı Kuvvetleri ihtiyaçları gözönüne alınarak yeniden tasarlanarak Malezya'da üretilecek.

7 yılda tamamlanması öngörülen projenin ilk iki yılında 2 ayrı konfigürasyonda prototip araç üretilerek test ve kalifikasyonları tamamlanacak ve bilahare seri üretime başlanacak.

Proje DEFTECH firmasına teknoloji transferini ve araçlar geliştirilip üretildikten sonra üçüncü ülkelere satış hakkını da kapsamaktadır. Proje kapsamında tekerlekli zırhlı araçlar konusunda Malezya'da yerel tasarım , geliştirme, üretim, lojistik destek kabiliyetlerinin daha fazla geliştirilmesi hedeflenmektedir. FNSS proje çerçevesinde araçların geliştirilmesi, araç platformlarının ortak üretimi, alt sistem entegrasyonu ve sistem performansından sorumlu olacak.

http://www.fnss.com.tr/v1.6/index.php?lng=tr