Gönderen Konu: HAVELSAN.  (Okunma sayısı 13625 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DonnieBrasco

• Avrasya Göçebesi
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 114
  • DefenceTurk.com
Ynt: HAVELSAN.
« Yanıtla #20 : 14 Eylül 2019, 03:43:50 »
Havelsan Genel Müdürü Atalay: "Uçak simülatörlerimiz Avrupa Sivil Havacılık Otoritesi EASA'nın en yüksek seviye kabul ettiği D seviyede simülatörler yapıyoruz. Bizim simülatörlerimizde eğitim alan pilotlar, gerçek uçakta uçmuş olmakla aynı puanı alıyor"

http://www.kokpit.aero/altin-cag.

Şahsi Düşüncem ;
Pilot açığımızı bu simülatörlerle kapatmak hızlanacaktır diye düşünüyorum artı bütçe olarakta inanılmaz bir katkı sağlayacak.. 1 F16nın 1 saatlik masrafı 40.000 dolar. 100 pilot haftada 1 saat F16 ucusu yapsa 4 milyon dolar.... Pilot açığımız oldugu için , pilot sayısına 200 desek haftalık 1 saatlik uçuşun bütçesi 8 milyon dolar. Aylık 32. Yıllık 350-400 milyon dolar civarı para ediyor. Kuvvetin kaç simülatör talebi oldu mevcut kaç tane var bilmiyorum ama yaygınlaşırsa 1 pilotun haftalık F16 eğitimleri 20-30 saatleri bulabilir. Buda Uzman pilot (4000-5000 saat uçuş) rakamlarına daha hızlı kavuşmaları demektir.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2019, 03:44:46 Gönderen: DonnieBrasco »
KÖPEK GİBİ ÇALIŞIP KRAL GİBİ YAŞAMAYA ÇALIŞAN....AZ ASABİ... ÇOKTAN FAZLA ATATÜRKÇÜ...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 126
  • DefenceTurk.com
ADVENT’in atış testleri başarıyla tamamlandı
« Yanıtla #21 : 22 Eylül 2019, 14:59:01 »
Türk Deniz Kuvvetleri Araştırma Merkezi Komutanlığı (ArMerKom) desteği ile teknik yönlendirmesinde tasarlanan ve HAVELSAN mühendislerince yerli ve milli imkanlarla geliştirilen ADVENT Savaş Yönetim Sistemi’nin tüm atış testleri başarıyla tamamlandı.

Geçtiğimiz aylarda MİLGEM TCG KINALIADA (F-514) Denizaltı Savunma Harbi Korvetine entegre edilen HAVELSAN ADVENT Savaş Yönetim Sistemi’nin atışlı testleri, KINALIADA platformu üzerinde başarıyla tamamlandı. ADVENT, 27 Eylül 2019 tarihinde Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edilecek TCG KINALIADA (F-514) Korveti ile ilk kez envantere alınacak.

Türkiye’nin ilk milli savaş yönetim sistemi olan GENESİS’ten elde edilen tecrübelerle geliştirilen ADVENT, halihazırda dünyanın en gelişmiş savaş yönetim sistemlerinden bir tanesidir. Entegre edildiği platformun ağ merkezli harp icra etmesine olanak sağlayan ADVENT, 6 milyon kod yazılması sonucu ortaya çıkmıştır. HAVELSAN ve ArMerKom tarafından geliştirilen ADVENT Savaş Yönetim Sistemi (SYS) sayesinde savaş gemilerimiz, METEKSAN Savunma tarafından yürütülen “KEMENT” projesiyle “Ağ Merkezli Harp” yeteneği kazandırılacak olan ATMACA Gemisavar Füzelerini ağ merkezli olarak kontrol edebileceklerdir. Örneğin; TCG KINALIADA (F-514) Korvetinden atılacak olan bir ATMACA Gemisavar Füzesinin kontrolünü, başka bir bölgede bulunan ancak ADVENT SYS’ye sahip TCG İSTANBUL Fırkateyni (F-515) alabilecek, ek olaraktan mühimmat hedefi vurmadan önce yeterli çözünürlükte bir hedef resmi, hasar tespiti açısından harekat merkezine iletilecektir. Bu etkileşim, istenildiği taktirde diğer kuvvet komutanlıklarına bağlı platformlar ile de gerçekleşebilecektir.

https://savunmasanayist.com/haberler/adventin-atis-testleri-basariyla-tamamlandi/

Çevrimdışı カメせ

• DefenceTurk
  • *
  • 19
  • DefenceTurk.com
Alıntı
Denizaltılara entegre edilecek olan ve Havelsan tarafından geliştirilen Sonar Entegre Denizaltı Komuta Kontrol Sistemi (SEDA) Türkiye'nin bu alandaki ilk ihracatı olacak. Sistem, Pakistan denizaltilarina entegre edilecek.

'SEDA' ilk ihracat görevine hazır
aa.com.tr
youtu.be/rOWxe1xONBQ]youtu.be/rOWxe1xONBQ]youtu.be/rOWxe1xONBQ
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2019, 21:41:07 Gönderen: カメせ »