Gönderen Konu: Ilginc bir alman makalesi yunanistan ekonomik krizi ve Türkiye  (Okunma sayısı 3571 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Sevgili Forum üyeleri Almanyadan gazetecilerin ve politikacilarin Türkiyeye bakis acisi hep negatiftir ama ne olduysa oldu bu ekonomik kriz
almanlari bile bir sekilde baska düsüncelere itmeye basladi .
Asagida verdigim linkte yaziyi yazan zat her firsatta Türkiyeyi kötülemeyi gazetecilik marifeti sayin birisidir . Okuyun Lütfen
saygilarimla.

http://www.welt.de/die-welt/wirtschaft/article7512225/Lernen-vom-ungeliebten-Nachbarn.html
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ilginc bir alman makalesi yunanistan ekonomik krizi ve Türkiye
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2010, 18:14:07 »
Okuyalım  okumasına okuyalım da, Almanca bilmiyorumki anlayayım. Sitede Almanca bilenlerin de pek fazla olduğunu sanmıyorum. Ayrıca

3 - Dil

A - Defenceturk sitesinin dili, uluslararası bölümü dışında Türkçedir. İletilerin Türkçe yazım kurallarına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Yazım kurallarına uygun olmayan iletilerin sahipleri, site yönetimi tarafından iletilerinin düzeltilmeleri konusunda ikaz edilebilirler. Hatalı yazım içeren iletiler yöneticiler tarafından değiştirilebilir veya silinebilirler.

B – Sadece İletilerdeki vurgulanmak istenen kısımlar büyük harfle veya farklı bir renkle yazılabilirler. Bunun dışında tamamı renkli veya büyük harfle yazılmış iletilere izin verilmemektedir.

C – Yabancı kaynaklardan yapılan alıntılar Türkçe olmayabilir. Ancak alıntının içeriği hakkında Türkçe açıklama bulunmak zorundadır.

Hatta konunu duyurular bölümüyle alakası nedir? Taşıdım...
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2010, 18:15:48 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2010, 17:07:52 »
Tercümesinde yunanistanin ve avrupanin Türkiyeden cok ögrenecek seyi oldugu hatta zamaninda yunanlarin euro bölgesine alinirken Türk tarafinin yunanlilarin bunu bile basaramayacaklarini söylediklerini kimsenin takmadigini ,ama simdi Türklerin kis kis güldüklerini ve artik Türklerin avrupa birligine girmeyi bile istemediklerini yaziyor .
Almanca = Türkce tercüme edilerek googleden okunacagini düsünmüstüm

saygilarimla
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2010, 19:50:20 »
Ben almanca-Türkçeyi denedim ama çok saçma şeyler çıktı. Almanca-İngilizce biraz daha anlamlıydı ama İngilizceyi okumakla uğraşamadım :D

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2010, 20:11:43 »
Şimdi makalenin İngilizcesini okudum ve kısaca antayım.

Türkiye AB'ye katılmak için kültürel olarak Avrupa ülkesi olmasa da ekonomik olarak olgun. (tam alamasam da) Türkiye ekonomik açıdan Yunanistan, Portekiz ve İspanyadan üstün durumda. Avrupa Türkiyeden 2001 krizinde bir şeyler kapmalıydı. Türkiye krizi IMF desteği olmadan atlatan bir ülke oldu. Yunanistanın Euro bölgesine alınırken Türkiye Yunanistanın başarısız olacağını söyledi. Türkiye 2050'de Avrupayı geçecek gibi. Avrupanın sorununun AB'nin çok hızlı genişlemiş olması olarak belirtildi.Artık Türkiye AB'yi istememeye başladı.

Böyle bir şey, benim İngilizce de pek iyi değil:)

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 16 Mayıs 2010, 23:48:21 »
Bizi almamakla avrupa birliği büyük bir fırsatı tepti,dinamik ve genç bir nüfus,hızlı büyüyen ekonomi,yeni pazarlar,enerji yolları...
Yorgolar onlara en fazla borç getirir! 30 yıl sonra avrupayı geçtiğimizde,ki nüfusları yaşlı ekonomileri ne kadar büyük olsada durgun,bizim ayağımıza gelecekler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #6 : 16 Mayıs 2010, 23:52:40 »
Yorgolar onlar için aç bir silah pazarından başka birşey değil. Bir yandan bize karşı kışkırtıyorlar, diğer yandan kaşıkla verip kepçeyler alıyorlar. komşu uyuyor halen.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 17 Mayıs 2010, 09:14:00 »
Onlar kendi çapında yorgolar ile uğraşşın borç yapsınlar bilmem ne yapsınlar.Son gelip kapımıza dilenirler ya o zaman sorarız hesabını.:D Onlar çocuk yapacağına kedi köpek besleyen cins insanlardır.:D Köpeğine çocuğum diyenlerden yani.:)