Gönderen Konu: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi  (Okunma sayısı 333931 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
Ynt: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi
« Yanıtla #650 : 17 Eylül 2019, 10:34:50 »
O kadar şey yazıyoruz çiziyoruz. Sonra donuyor dolaşıyor iş gene F-35 ABD izni olmadan kullanamayız noktasına geliyor. Yahu bu Israil acaba neden bu kadar bizim F-35 almamanız için lobi yapıyor. Yunan forumları S400 tercih ettik diye sevinç çığlıkları atıyor. ABD F-35 satıp 30 yıl boyunca 25 milyar dolar kazanacağı parayı elinin tersiyle itiyor. Anlam veremiyorum. Yani sizin dediğiniz şey ile gerçek hayatta ki yansıması o kadar zıt ki anlatamam.

Gerçek hayatta f-16 larına abd kongresi izin vermeden hava hava füzesi satın alamıyorsun. Hadi diyelim füzeyi yaptın entegre etmek için yine abd kongresinden izin alman gerekiyor. Bunu bugün f16 içi yaşıyorsun. Gerçek hayat gazete manşetlerinden çok daha öte birşey..
Kongre izin ver.eden alamıyorsun ama şuanda 250 adet Aim-120C7 füzesini bize sattılar. Çok daha fazlası Aim-120B füzesi mevcut. Elimizde 500'den fazla BVR mevcut. Sattığı uçak sayısınca ona paralel fuzesini de veriyor zaten. Tabiki de yerli olması ekstra imkânlar getirir konumuz o değil. Ama o yerli ne zaman olacak 20 yıl sonra ise tabiki de ben şuanda ihtiyaçlarımı en etkin ürün ile karşılamak zorundayım. Ve şuanda hiç bir sistem bana F-35'in vereceği kabiliyetleri vermiyor.

Her görüşe saygım var. Sadece ben senin gibi düşünmüyorum. Özellikle f35'in ağ tabanlı olup her yönüyle takip edilebildiğini düşündüğümüzde f16'dan çok daha bağımlı bir uçağa sahip olacağız. Bunun da faydadan çok zarar getireceğini düşünüyorum.
Ertuğrul Müyesseroğlu
Dijital Pazarlama Danışmanı & Eğitmen
ertugrulmuyesseroglu.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #651 : 17 Eylül 2019, 10:42:28 »
Açıkcası ben israil ve abd'nin Türkiye'nin F-35 kabiliyetine sahip olacağından ve uçağı sabote edemeyeceklerinden değil, F-35'in S-400 karşısında zaaflarını öğrenip afişe edebileceğinden patırtının koptuğunu düşünüyorum.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #652 : 17 Eylül 2019, 12:23:43 »
Açıkcası ben israil ve abd'nin Türkiye'nin F-35 kabiliyetine sahip olacağından ve uçağı sabote edemeyeceklerinden değil, F-35'in S-400 karşısında zaaflarını öğrenip afişe edebileceğinden patırtının koptuğunu düşünüyorum.

Gayet mantıklı
Ertuğrul Müyesseroğlu
ertugrulmuyesseroglu.com

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #653 : 28 Eylül 2019, 14:46:55 »
TCG Anadolu'dan yeni görsel uzun zamandır gelmiyor. Ulaşıp paylaşabilecek olan var mı?
Ertuğrul Müyesseroğlu
ertugrulmuyesseroglu.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #654 : 13 Kasım 2019, 14:30:28 »
Alıntı

İnşaası devam eden L-400 Tcg Anadolu Amfibi Hücum Gemimiz son aşamalarında iken, motorlarda monte edilmek üzere tersaneye getirildi.
Türk Savunma Sanayi

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #655 : 17 Kasım 2019, 11:44:53 »
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterinde yer alan en büyük deniz platformu olacak olan TCG ANADOLU (LHD) 2020 yılı sonunda hizmete alınacak.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, CNN Türk’te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına katıldı

Demir, TCG Anadolu ile ilgili olarak, ” TCG Anadolu’nun inşasını hızlandırdık. 2020 sonunda hizmete alınacak. Tasarım açısından önemli bir kabiliyet kazandık. TCG Anadolu yabancı eşdeğerlerinden %35 daha ucuza mal oldu. Geminin içinde havuzumuz var. Üstte helikopter, uçak konuşlandırıyorsunuz. Uçak hangarınız var, çıkarma gemilerinin olduğu havuzunuz var. Son incelememde TCG Anadolu için rahatlıkla çok çeşitli S/İHA’lar geliştirip kullanabiliriz.” dedi.

İstanbul Tuzla’da Sedef Tersanesi tarafından inşa edilen ve geçtiğimiz Mayıs ayında ilk kez suyla buluşan tam yüklü deplasmanda 27,436 ton ağırlıkta ve 231 metre boyunda olan Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG Anadolu, 1 Amfibi tabur ile gerekli muharebe ve destek araçlarını ana üs desteği olmadan kriz bölgelerine taşıyabilecek, havuzunda taşıyacağı çıkarma araçları ile çıkarma operasyonlarına katılabilecek ve envanterdeki en ağır NATO helikopterleri ile dönebilen rotorlu Osprey hava araçlarının gece ve gündüz operasyon yapmasına olanak sağlayacak bir uçuş güvertesine sahip olacak.

Ayrıca Türkiye’nin bölgesel güç aktarım kabiliyetini, orta ölçekli küresel güç aktarımına çevirecek TCG Anadolu, ameliyathane, röntgen cihazları, diş tedavi üniteleri ile yoğun bakım ve enfeksiyon odaları dahil en az 30 yatak kapasitesine sahip bir revir/hastaneye sahip olacak ve insani yardım operasyonlarında Hastane Gemisi olarak görev yapabilecek.

http://defenceandtechnology.com/2019/11/16/tcg-anadoluda-isler-hizlandi/

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #656 : 21 Kasım 2019, 15:34:33 »
Alıntı
TCG ANADOLU envantere girmeye hazırlanıyor.

youtu.be/ByZXJixB_Yc
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2019, 16:36:45 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #658 : 21 Kasım 2019, 18:51:45 »
2020de bu gemi deniz kuvvetlerine verildiği an bomboş bir gemi olacak. henüz ne ATAK helikopterinin deniz versiyonu yapıldı nede bu gemi için genel maksat helikopterlerin siparişi verildi. Artık CH-53 mü olur yoksa kara kuvvetlerinde oldugu gibi chinook mu olur bilmiyorum ama yük taşıyıcı helikopterler bile lazım. Lakin bunlara dair hiçbir habere denk gelmedim.
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2019, 18:52:21 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #659 : 21 Kasım 2019, 20:22:51 »
Hocam F-35B diyeceğim ama unutalım onu. Genel maksat helikopteri bir şekilde hallolur chinooklar var ama oda 11 adet galiba az bi sayıda. Ya + bir sipariş vereceğiz yada elimizdekileri yerleştireceğiz. Atak işine gelirsek 2020 sonu 2021 diyelim o zamana kadar atak deniz versiyonu çıkar yada modifikasyon ile elimizde ataklarının bir kısmını deniz versiyonuna çevirsek iyi olmaz mı ?
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.