Gönderen Konu: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi  (Okunma sayısı 333912 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
Ynt: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi
« Yanıtla #600 : 16 Ağustos 2019, 11:23:18 »
Şimdi korkut/D
Aselsan stamp
Akya
Atmaca
Gezgin
Cafrad
Zoka
Yakamos
Kement
genesis
hisar a/o ve siper

ve burada yazmadığım diğer birçok alt sistem/silah ve elektronik sitemleri geliştirmiş ve geliştirmekteyken....
çok iyi bir seviyede gemi inşa kapasitesine sahipken
üstüne üstlük finasal olarak kısıtlı imkanlara sahipken

yukarıda zikredilen platformları hazır olarak tedarik etmek demek milgem ile başlayan ve çeşitli bir çok sınıfta büyük oranda milli olarak veya azami milli katılım ile üretilen askeri gemi sanayimizi hançerlemek demektir...

Türkiyenin ürettiği veya üreteceği her sistemi dünyanın en iyi sitemi olarak yapamayabiliriz.
ancak elin atı yerine kendi eşeğimizi kullanmış oluruz..
burda tüm forumun hemfikir olduğu milli ve yerli silah sanayi ülküsüne ters bir yaklaşım bu
bir çok platforma sadece denizde değil karada ve havada acil ihtiyacımız olduğu doğrudur
hatırlayın 3 kobra için yapılanı patriotu f35 örtülü ambargoları
yahu donanmanın elinde belliki yeteri miktar harpoon hava kuvvetlerinin elinde yeteri miktar amram yok
vermiyor adam verse de bir eski serisini veriyor o da iş görmüyor

lafın kısası bu kadar yol almışken hazır platform alımı  askeri gemi inşa sanayimizi baltalamaktan başka bir işe yaramaz..

hazır gemi alımı kendi kafamıza kurşun sıkmak olur

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #601 : 16 Ağustos 2019, 13:31:32 »
Şimdi korkut/D
Aselsan stamp
Akya
Atmaca
Gezgin
Cafrad
Zoka
Yakamos
Kement
genesis
hisar a/o ve siper

ve burada yazmadığım diğer birçok alt sistem/silah ve elektronik sitemleri geliştirmiş ve geliştirmekteyken....

yukarıda zikredilen platformları hazır olarak tedarik etmek demek milgem ile başlayan ve çeşitli bir çok sınıfta büyük oranda milli olarak veya azami milli katılım ile üretilen askeri gemi sanayimizi hançerlemek demektir...

Türkiyenin ürettiği veya üreteceği her sistemi dünyanın en iyi sitemi olarak yapamayabiliriz.
burda tüm forumun hemfikir olduğu milli ve yerli silah sanayi ülküsüne ters bir yaklaşım bu
bir çok platforma sadece denizde değil karada ve havada acil ihtiyacımız olduğu doğrudur
yahu donanmanın elinde belliki yeteri miktar harpoon hava kuvvetlerinin elinde yeteri miktar amram yok

lafın kısası bu kadar yol almışken hazır platform alımı  askeri gemi inşa sanayimizi baltalamaktan başka bir işe yaramaz..

Bu fikre katılıyorum ancak aklımın almadığı olay şu tersaneleri neden geliştirmiyoruz. Akdeniz'de ki durum ortada iken yeni nesil gemilere ihtiyacımız varken üstüne milli tasarımlar varken bizde ki bu yavaş üretim yüzünden deniz kuvvetleri konularında bu kadar tartışma sürülüyor tf2000 inin radarı hazır neredeyse bu radar hazırlanana kadar 2-3 gövde neden hazır edilmedi.
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #602 : 16 Ağustos 2019, 14:10:51 »
Şimdi korkut/D
Aselsan stamp
Akya
Atmaca
Gezgin
Cafrad
Zoka
Yakamos
Kement
genesis
hisar a/o ve siper

Neden S400 alınırken kafana kurşun mu sıkıldı ? Silah sanayin mi baltalandı. Sizin kafa yapınıza göre bu olmalı Kendi HSS programımızda var. S400 alanlar vatan haini o halde ? Bunu mu düşünelim. Ya abartmanında bir limiti bir kabul edilebilir yanı olur sizde oda yok. Ülkede dolar hafif yükselse ilk iş gemi inşaası durduruluyor. İ sınıfında oldugu gibi... Yabancı alımlarda anlaşma yapılırken kendi geliştirdiğin sistemleri kullanırsın olur biter  , o kafanıza kurşun sıkılmaz. Neymiş 3 kobra alırken sorunlar yaşamışız. Eee neden o ülkeyle hala sıkı fıkısınız o halde ? demekki 3 kobra olayı yetmemiş biraz daha istiyoruz. Genişiz ya. Gemi alınacak onlarca ülke var. İtalyanlardan ATAK helisini aldık , İspanyollarla beraber TCG Anadoluyu yaptık. Bu ülkelerle gayet iyi ilişkilerimiz var.Gemi alımı denince aklınıza neden birtek Amerika geliyor. Rusyadan al , Çinden al. Alacagın tek şey platform olacak içindeki sistemleri yine sana ait olsun. Bu mu kafanıza kurşun sıkıyor. Bu mu silah sanayinizi batırıyor. 2 yılda yapılacak gemiyi 4-5 yılda bitireme , bunlar ilerde kafana kurşun olarak dönecek umursama sonra buraya çık sanayimiz baltalanır diyin. Şaka gibisiniz. Biz dışardan gemi alalım İ sınıfı , TF 2000 iptal edilsin demiyoruz. Milgemlerde yaşanan VLS sorunu bugün nasıl göze batıyorsa bundan birkaç yıl sonrada İ sınıfına Cafrad koymalı mıydık acaba kafası yaşıycaz. Görünen köy klavuz istemez. Alalım 4 gemiyi , kendi sistemlerimizle yazılımlarımızla donatalım. kendi gemilerimizi günün koşullarına göre tasarlayalım. İ sınıfı bu haliyle inşa edilse ben sanmıyorum kimsenin içi rahat etmeyecek neden Çafrad yok diye. Bunlrı düşünmüyorsunuz tek düşündüğünüz yerli ve milli. İçinide boşalttınız şu kavramların. Çinliler 2 tane 5. nesil uçak yaptı. Hala Rusyadan Su35 alıyolar. S400 muadili kendi sistemleri var Ruslardan S400 alıyolar.. Neden diye hiç düşündünüz mü ? Düşünmezsiniz. Elin adamı ben uçak yapıyorum ama rakibim hangi boyutta diye rakibinden uçak alıyor. Buraları düşünüyor. Biz 4 gemi platformuyla sanayiyi bombalıyoruz.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2019, 14:15:27 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #603 : 16 Ağustos 2019, 14:44:02 »
Neden S400 alınırken kafana kurşun mu sıkıldı ? Silah sanayin mi baltalandı. Sizin kafa yapınıza göre bu olmalı Kendi HSS programımızda var. S400 alanlar vatan haini o halde ? Bunu mu düşünelim. Ya abartmanında bir limiti bir kabul edilebilir yanı olur sizde oda yok. Ülkede dolar hafif yükselse ilk iş gemi inşaası durduruluyor. İ sınıfında oldugu gibi... Yabancı alımlarda anlaşma yapılırken kendi geliştirdiğin sistemleri kullanırsın olur biter  , o kafanıza kurşun sıkılmaz. Neymiş 3 kobra alırken sorunlar yaşamışız. Eee neden o ülkeyle hala sıkı fıkısınız o halde ? demekki 3 kobra olayı yetmemiş biraz daha istiyoruz. Genişiz ya. Gemi alınacak onlarca ülke var. İtalyanlardan ATAK helisini aldık , İspanyollarla beraber TCG Anadoluyu yaptık. Bu ülkelerle gayet iyi ilişkilerimiz var.Gemi alımı denince aklınıza neden birtek Amerika geliyor. Rusyadan al , Çinden al. Alacagın tek şey platform olacak içindeki sistemleri yine sana ait olsun. Bu mu kafanıza kurşun sıkıyor. Bu mu silah sanayinizi batırıyor. 2 yılda yapılacak gemiyi 4-5 yılda bitireme , bunlar ilerde kafana kurşun olarak dönecek umursama sonra buraya çık sanayimiz baltalanır diyin. Şaka gibisiniz. Biz dışardan gemi alalım İ sınıfı , TF 2000 iptal edilsin demiyoruz. Milgemlerde yaşanan VLS sorunu bugün nasıl göze batıyorsa bundan birkaç yıl sonrada İ sınıfına Cafrad koymalı mıydık acaba kafası yaşıycaz. Görünen köy klavuz istemez. Alalım 4 gemiyi , kendi sistemlerimizle yazılımlarımızla donatalım. kendi gemilerimizi günün koşullarına göre tasarlayalım. İ sınıfı bu haliyle inşa edilse ben sanmıyorum kimsenin içi rahat etmeyecek neden Çafrad yok diye. Bunlrı düşünmüyorsunuz tek düşündüğünüz yerli ve milli. İçinide boşalttınız şu kavramların. Çinliler 2 tane 5. nesil uçak yaptı. Hala Rusyadan Su35 alıyolar. S400 muadili kendi sistemleri var Ruslardan S400 alıyolar.. Neden diye hiç düşündünüz mü ? Düşünmezsiniz. Elin adamı ben uçak yapıyorum ama rakibim hangi boyutta diye rakibinden uçak alıyor. Buraları düşünüyor. Biz 4 gemi platformuyla sanayiyi bombalıyoruz.

Zaten mugen kullanıcı adıyla bir hesabın varken neden ikinci bir hesap açma gereği duydun?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #604 : 16 Ağustos 2019, 15:15:28 »
Şimdi korkut/D
Aselsan stamp
Akya
Atmaca
Gezgin
Cafrad
Zoka
Yakamos
Kement
genesis
hisar a/o ve siper

kaldı ki s400 ile ilgili görüşlerimi ilgili konu başılığında bulursun

mügen ya da donie brasco...

s400 e alternatif bir sitemin varmı  tasarım yada üretim aşamasında (bizdeki HSS porojesi s400 ile aynı sınıf değil) yok acil ihtiyaç vardı alındı hatta  atak devam ederken 300 milyon dolar bedelle 3 tanecik kobra ve diğer destek ekipmanları alındı
s400 ile ilgili görüşlerimi ilgili konu başlığında bulursun anlayabilrisen

ilaveten yazımda amerikadan fırkateyn alalım diye bir yermi var okumak ile okuduğunu anlamak çok farklı

ne su35 5. nesil bir uçaktır nede çinin elinde s400 muadili bir sistem

peki bir fırkateyn veya destroyere alternatif tasarım ya da üretimin var mı evet tf 2000 ve istif sınıfı destroyer ilk firkateyn kızağa konuldu
yıllık savunma bütçen 19 milyar dolar 4 tane bu sınıf fırkateyn 10 milyar doları ortalama
elineki bu kadar az kaynkla hazır gemi alınca ne olacak
asıl sendeki kafa marşal yardım planı ile ucuz silah aldık biz yapmayalım kafası
yerli ve milli kavramının içini boşaltanlara dediğini üzerime almıyorum beni sözlük anlamı ilgilendirir.

son olarak üslubuna göre sana cevap veririm insanları şucu bucu diye katagorize edemezssin toplum içinde bir fikir beyan edeceksen bunu sonut delil ile ortaya koy bizde diyelim ki aa böyleymiş öğreniriz

onun dışında senin bu atarlı cevabın ve ne amaçla yaptığını bilmiyorum
bilmek te istemiyorum
efendi gibi fikir beyan edeceksen amenna öteki türlü bakmam görmem duymam

hakaret eden ile de avukatım muhattap olur işim olmaz
bilmem anlatabildimmi

tck ilgili maddeyi de buraya bırakıyorum
İnternet üzerinden hakaret suçu 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 125. maddesinde ele alınmış
Hakaret suçunun cezası, suçun basit veya nitelikli şekillerinden hangisinin işlendiğine göre farklılık arz eder. Suçun basit şeklinde, yani kamu görevlisi olmayan bir kişinin yüzüne karşı hakaret halinde, hakaret suçunun cezası 3 aydan 2 yıla kadar hapis veya adli para cezasıdır.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2019, 15:21:04 Gönderen: bostancıbaşı »

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #605 : 16 Ağustos 2019, 15:33:28 »
Şimdi korkut/D
Aselsan stamp
Akya
Atmaca
Gezgin
Cafrad
Zoka
Yakamos
Kement
genesis
hisar a/o ve siper

Bu fikre katılıyorum ancak aklımın almadığı olay şu tersaneleri neden geliştirmiyoruz. Akdeniz'de ki durum ortada iken yeni nesil gemilere ihtiyacımız varken üstüne milli tasarımlar varken bizde ki bu yavaş üretim yüzünden deniz kuvvetleri konularında bu kadar tartışma sürülüyor tf2000 inin radarı hazır neredeyse bu radar hazırlanana kadar 2-3 gövde neden hazır edilmedi.

yavaşlık konusunda hemfikiriz ancak Türkiyenin gerçekleri var

İsrail gibi istediğimiz kritik ekipman ve teknolojileri parası ile bile alamıyoruz...

şu an ülkemizin içinde bulunduğu ateş cenderesinden ötürü hepimiz istiyoruz ki karada havada denizde hepsi hemen olsun ama olmuyor

savunma sanayi kompleks iç içe girmiş

tank yaptık motoru yok seri üretime geçemiyoruz bir örenek
gemi de aynı
tasarladık milgemi yaptık ama bir çok alt sistemde bağımlıyız
böyle olunca işler yavaş gidiyor..yapcak bir şey yok bu günden yarına
benim gibi iç çekip sabır sabır olacak inşallah diyeceksin...
allahı var oluyor birşeyler bizim istediğimiz hızda değil ama oluyor olacak...İNŞALLAH

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #606 : 16 Ağustos 2019, 15:50:42 »

Zaten mugen kullanıcı adıyla bir hesabın varken neden ikinci bir hesap açma gereği duydun?
Sakıncası mı var SKYWOLF ? Şifresini unuttum. Pcde şifre kayıtlı oldugundan var ama mobildeyken yeni hesap açmak zorunda kaldım. Eski hesapla girip yorum yapıyor muyum ? Hayır .Etkileşime giriyor muyum? Hayır..Hesap silme butonu varda ben mi silmedim ? Koyun silme butonunu rahatsız oldugunuz hangi hesap ise buda dahil silelim işimize bakalım.

@bostancıbaşı
Kimse su35 5. nesil bir uçaktır demedi. Çin 2 farklı 5. nesil uçak yapmasına rağmen su35 aldı dedim. Bencede okumak ile okudugunu anlamak çok farklı şeyler. Ne mutlu bunu kavrayabilene... Konu S400 olunca aynı sınıfta sistem yok diyosun alacagımız geminin aynı sınıfı nerde göremiyorum. Adından baska birşeyi olmayan TF2000 nerde ? Hayalet gemi mi yoksa ? Amerikadan glock tabanca istedik diye bu ülkedeki tabanca sanayisine balta mı vuruldu? Almanyadan özel kuvvetler için HK tüfekler alıyoruz MPT76 kafaya kursun mu yedi ? Sizinde dediğiniz gibi muadili olmayan şeyler alınıyor. Alımına karşı değilim. Gemi alımınada bu çerçevede bakıyorum. Birde hakaret demiş. Kimseye hakaret ettiğimi düşünmüyorum.  Cümlelerimde hakaret içeren bir yer gördüğünde avukatla tehdit etme direk avukatına ver beyfendi. Bu sizin en doğal hakkınız.. Lakin 10 yasındaki çocukları elma şekeriyle tehdit eder gibi tavrınızdan bence uzak durun :)))  Olay tehditle devam edecekse söyleyin bizde o yola girelim.  Ucuz tehditlerini kendine sakla bence. Söylediklerimin arkasındayım. Ülkemin geleceğini , ülkemin askerlerini 1960 model yüzen tenekelerle savaşa hazırlayan zihniyete karşıyım. Herşeye para bulanlar bir gemiye para bulamayıp inşaayı durduruyorsa bende madem başaramıyoruz hazır alalım bari diyorum. Olayı dramatize edip kasmayın insanları. Akdenizde savaş kapıda olmasa 30 yıl kullan hurda gemileri kimse neden acele etmiyoruz demez zaten
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2019, 15:57:23 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #607 : 16 Ağustos 2019, 16:21:38 »
kanun maddesini tehdit olarak alman enteresan
istediğin yola gir dm açık sen bilirsin

kafana kurşun mu sıkıldı / sizin kafa yapınıza göre ( anlat da kafa yapımı anlayayım) / s 400 alan vatan haini mi / milli ve yerlinin içini boşattınız

bunlar senin ifadelerin samimiyetinin olmadığı ( burda kimse kimseyi şahsen tanımıyor) tanımadığın insanların olduğu bir salona girsen sen fikirlerini bu üslup ile mi beyan ediyorsun

konu ile alakalı olarak

hazır gemi alıyorum desen 2025 den önce gelmez
hadi aldın içine koyacağın sitemler hazır değil
biz zaten gemi inşa edebiliyoruz ama içindeki alt sitemlere sahip değiliz
çinin su 35 alım amacını bilemem
ama çinin mali imkanları ile bizimkisini aynı kefeye koymak fazla iyimserlik

herşeye kaynak bulan ülkemize gelince son yıllarda yapılan (okul hastane hariç) tüm büyük yatırımlar yap işlet modeli ve yabancı finansman ile yapıldı ( Osmangazi ve ist-izmir otoyolu akkuyu nükleer santrali)
hatta s-400 alımı bile peşinatın geri kalan kısmı RUS kredisi ile alındı
yani o kadar paramız yok

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #608 : 16 Ağustos 2019, 16:40:41 »
kanun maddesini tehdit olarak alman enteresan
istediğin yola gir dm açık sen bilirsin

kafana kurşun mu sıkıldı / sizin kafa yapınıza göre ( anlat da kafa yapımı anlayayım) / s 400 alan vatan haini mi / milli ve yerlinin içini boşattınız

bunlar senin ifadelerin samimiyetinin olmadığı ( burda kimse kimseyi şahsen tanımıyor) tanımadığın insanların olduğu bir salona girsen sen fikirlerini bu üslup ile mi beyan ediyorsun

konu ile alakalı olarak

hazır gemi alıyorum desen 2025 den önce gelmez
hadi aldın içine koyacağın sitemler hazır değil
biz zaten gemi inşa edebiliyoruz ama içindeki alt sitemlere sahip değiliz
çinin su 35 alım amacını bilemem
ama çinin mali imkanları ile bizimkisini aynı kefeye koymak fazla iyimserlik

herşeye kaynak bulan ülkemize gelince son yıllarda yapılan (okul hastane hariç) tüm büyük yatırımlar yap işlet modeli ve yabancı finansman ile yapıldı ( Osmangazi ve ist-izmir otoyolu akkuyu nükleer santrali)
hatta s-400 alımı bile peşinatın geri kalan kısmı RUS kredisi ile alındı
yani o kadar paramız yok
Hukukcu değilim herşeyi bilemiyor insan. kafaya kursun sıkma olayı senin sanayimiz için kullandıgın kelime. benimde ne için kullandıgım ortada çarpıttın.
Sizin kafa yapınıza göre demem yerli ve milli olsun diye donanmayı teknolojiden yoksun bırakanları kastediyorum. evet sende bu sınıftasın ve bu bir suc değildir.
Dışardan alımlar sanayii bitiyor demişsin bende S400 alanlar vatan haini mi diye sana soruyorum ? Buda bir dış alımdır -ki S400 gibi muadili bizde olmayan seylerin alımına karşı değilimdir.4 adet gemiyide S400 gibi üst sınıf gemi olarak belirtiyorum.
Milli ve yerlinin içini boşalttınız dibine kadar arkasındayım bu lafın. Bugün Vestel bile telefonunun reklamını yaparken Yüzde yüz yerli ve milli diye halkı kandırıyorsa bu kavramların ne kadar içinin boşaltıgının en büyük örneğidir. Her türlü platformda tartışırım bunu seninle..
Para yok demişsin..Nasıl yok. Ben sana yüzlerce para giden yer sayarım ama siyasete girmek istemiyorum. Sadece Suriyelilere harcanan parayla donanma bastan asagı yenilenirdi. 250 milyon euroluk Korveti erteleye erteleye 10 yılda bitirmezdik. Çıkıp Suriyelilere 40 milyar dolar harcadık diyip İ sınıfının inşaasını durduruyorsan ve akdenizde olası bir savaş yaklaşıyorsa ben tabiki hazır alalım bari dicem. Elimde baska imkan mı var ? Katar yollasın 1-2 milyar dolar 500 milyon dolarlık ucak hediye eden 2 fırkateyn parasınıda verir heralde.
Sen benim ne demek istedigimi anlamıyorsu. Benim yazdıklarım sana milli ve yerli düşmanı olarak geliyor. Değilim. Önce emniyetimizi alalım sonra yerli ve millilik kafası yaşıyalım diyorum.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2019, 16:44:15 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #609 : 16 Ağustos 2019, 16:52:45 »
Suriyelilere harcanan milyar dolar kısmında %100 haklısın detayı evet siyaset olacak
ama sizde söylediniz gitti 40 milyar dolar
katar ile ilgili çok sey yazarım da sadece değil milyar dolar 1 cent göndermez diyim bitsin
katar 2017 de Türkiye de ki 20 milyar dolarlık varlığının 5 milyarını 2018 de Türkiye'den çekti borsadan
konuşma ile yazılı anlatım aynı etki ve anlamda olmuyor
sizi yerli veya milli düşmanı olarak gördüğümde yok tekraren içini boşaltanlara serzenişte bulunun
fazla heyecanlı agresif ve tez canlı bir üslubun var