Gönderen Konu: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi  (Okunma sayısı 333853 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
Ynt: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi
« Yanıtla #570 : 16 Temmuz 2019, 15:05:21 »
Sonuçta bu füzeler, helicopterden de atılıyor oda olur. Hız esnekliği biraz yavaş olur...

1000 veya 500 lb lik bir bombayı helikopterden atamazsın.

S400 mü yoksa gemiden kaldırdıgınız bir hayalet uçak mı daha büyük bir güç çarpanı derseniz ben gemiden kalkan hayalet uçak derim. Yani bir F35B. Umarım bu güce yakın zaman da  sahip oluruz.

O uçağı istediğim zaman, istediğim düşman hedefine karşı sorunsuz kullanabileceksem doğru kabul edilebilir. Ancak burada büyük bir soru işareti var?

+1

Bilgisayarcı bir arkadaşımın cümlesidir
'ağa bağlı her bilgisayar heklenir arkadaş'
şu meşhur ALIS ın ben otomatik lojistik sisteminden fazlası olduğuna inanıyorum ve hiç güvenmiyorum

Bu sadece F35 değil. Yurt dışından aldığın tüm silahlar için geçerli. Özgür projesinin adı bu yüzden özgür.

Sizce Rusya S400 leri Rusyanın menfaatine ters düşecek şekilde kullanmamıza izin verir mi? Biliyorum daha öncede tartıştık. Ama Rusya neden kendi bacağına sıksın.

orası öylede f35 farklı olarak onlaıne olarak uçağa bağlı bir alış var yani anlık takip...mesela f 16 nın kaynak kodları radarı ve diğer tüm elektronik zaaflarını bilmek ve ona göre tedbir almak başka onlaıne bir uçağa bağlanarak müdahil olmak olabilmek bambaşka benim kastettiğim bu...

bu boyutta bir sistem kısıtlama kapasitesi dünyada hiç bir sitem de yok ...

yani biz parasını verip abd ye uçak alıyormuşuz gibime geliyor

yoksa kendi imalatnız olmayan tüm elktonik sitemler ( telsiz Radar sonar haberleşme sitemleri gps ins ) hepsindede yüzde yüz bağımsız olamazsınız 

1991 sadamın fransiz yapısı radarlarının başına gelenleri hatırlamakta fayda var

Rusyanın ayağına sıkmasına gelirsek dün düşamdık bu gün dost yarın kanka oluruz ama sonra tekrar düşman olmayacağımız ne malum devletler arsında sadece çıkar vardır ve şu an için farklı sebepler le de olsa ruslar ile aynı taraftayız ama şimdilik

İrandaki Türkler kardeşimiz şahsen iyi bir Tractör FC taraftarıyım ama Irak ve Suriye örneği ortadayken Bölünmüş bir iranın bize ektisi negatif olur bu irancılık değil mantık çıkar...

ve unutmamak lazım irandan sonra sıra kime gelecek ACABA.....

« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2019, 15:11:23 Gönderen: bostancıbaşı »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #571 : 16 Temmuz 2019, 16:54:56 »
Arkadaşlar zaten hükümetimiz S-400'de komutanın bizde olmayacağını bildiğinden diğer ikinci sistemi'de Patriot veya Aster olarak temin etmek istiyordu. Patriotlar Doğuya S-400'ler batıya konuşlanacaktı.

Yani patriot isteğimiz F-35 üyeliğimizin devamı için kullandığımız bir rüşvetten daha fazlasıdır.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #572 : 16 Temmuz 2019, 17:25:29 »
Arkadaşlar zaten hükümetimiz S-400'de komutanın bizde olmayacağını bildiğinden diğer ikinci sistemi'de Patriot veya Aster olarak temin etmek istiyordu. Patriotlar Doğuya S-400'ler batıya konuşlanacaktı.

Yani patriot isteğimiz F-35 üyeliğimizin devamı için kullandığımız bir rüşvetten daha fazlasıdır.

Konumuzun basligi LPD olmakle birlikte  ;) S400, Patriot,Aster konusunda daha degisik dusunmekteyim.

S400 >  ABD ve Israile karsin, dusununulerek alinmis bir sistem.

Patriot> S400 oncesi alinmak istenmis ama ABD nin ayak surmesi nedeni ile alinamayan bir sistem. S400   alimina karar verildigi zaman ABD tarafindan masaya tekrardan surulmus bir sistem. " Kanimca alinirsa ABD ye rusvet verilmis olmaz , S400 kullanilamayacagi bir durumda Nato Sistemlerine entegre alternatifimiz olmus olur.

Aster> Teknoloji transferi yapilabilmesi icin ortak olunmus bir sistem diye tanimliyorum . Olur da S400 yanina Patriot olmadigi taktirde Asterin aliminin sadece ortakliktan dolayi alimi degil alternatif sistem olmasi bakimindan sart goruyorum.

Kendi HSS sistemlerimizi uretene dek gerek ,sair dis ulkelerden tedarik edilecek tum sistemler kullanicinin bizlere vermis oldugu kullanim serbestisi cercevesinde kullanilabilir gorusundeyim.

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #573 : 17 Temmuz 2019, 20:15:42 »
Konuya tekrar dönersek. Acaba diyorum Tcg Trakya’yı Tcg Anadolu nun ikizi yapmak yerine tasarımında biraz değişikliğe gidip pist yapısını değiştirip. Ekstradan çapraz  bir pist ekleyip (kancayı yakalayamayan uçakların tekrar havalanabilmesi için) normal iniş kalkış yapan uçaklar ile donatıp küçük bir uçak gemisine sahip olamazmıyız? Sadece bir düşünce.
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2019, 20:51:36 Gönderen: Cetin »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #574 : 17 Temmuz 2019, 21:51:23 »
Konuya tekrar dönersek. Acaba diyorum Tcg Trakya’yı Tcg Anadolu nun ikizi yapmak yerine tasarımında biraz değişikliğe gidip pist yapısını değiştirip. Ekstradan çapraz  bir pist ekleyip (kancayı yakalayamayan uçakların tekrar havalanabilmesi için) normal iniş kalkış yapan uçaklar ile donatıp küçük bir uçak gemisine sahip olamazmıyız? Sadece bir düşünce.

Bunu daha önce ben tavsiye ettim. Anadolunun navantia atlas platformu aslında bunada bayağı uygun bir sistem. Ancak bazı durumlar var mesela ona uygun deniz şartlarına uyarlanmış uygun itki/ tonaj kabiliyetlerine haiz  uçak, awacs helikopteri vb. şeyler.

Aslında F-35'ler gelmezse yapılması en mantıklı olanda o olur.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #575 : 17 Temmuz 2019, 23:04:51 »
Ve Abd den resmi açıklama geldi. Hem beyaz saray hemde pentagon F35 programından çıkartıldığımızı ilan ettiler.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #576 : 01 Ağustos 2019, 16:12:19 »
Nette Yunanlilarin LPD Anadolu gemisinin Akdenizde Excocet icin acik hedef teskil ettigini ,hatta Egede buyuklugunden dolayi kullanilamaz oldugunun belirtildigi bir propoganda videosu imal etmisler.

https://www.youtube.com/watch?v=zdW0BOhreYQ

Benim ogrenmek istedigim yunanlilarin envanterinde bolca bulunmakta olan Excocet turu denizi seviyesini yalayarak gelen bu tur fuzelerden nasil korunmasi planlaniyor?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #577 : 01 Ağustos 2019, 17:35:57 »
Nette Yunanlilarin LPD Anadolu gemisinin Akdenizde Excocet icin acik hedef teskil ettigini ,hatta Egede buyuklugunden dolayi kullanilamaz oldugunun belirtildigi bir propoganda videosu imal etmisler.

https://www.youtube.com/watch?v=zdW0BOhreYQ

Benim ogrenmek istedigim yunanlilarin envanterinde bolca bulunmakta olan Excocet turu denizi seviyesini yalayarak gelen bu tur fuzelerden nasil korunmasi planlaniyor?

Yanılmıyorsam bizdede Burak sınıfı korvetlerde Exocet kullanılıyordu. Bunu bir tarafa bırakırsak, TCG Anadolu gibi bir geminin refakatçi gemilerin koruması olmadan denizlere açılması çılgınlık olacaktır. Ayrıca bu gibi gemisavar füzelerine karşı en etkili silah Phalanx, Korkut veya Sea Zenith gibi ciws türü yakın savunma silahlarıdır. Elektronik karıştırma veya harp kabiliyetimizde bu gibi füzelerin tehditi altında işe yarayabilir.
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2019, 18:26:04 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #578 : 08 Ağustos 2019, 17:14:56 »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #579 : 09 Ağustos 2019, 01:53:06 »

Alıntı
Turan Oguz

SEDEF Ters., Selim Bugdanoglu: Su anda 2. cok maksatli amfibi hucum gemisi (LHD-TCG Rumeli) icin pazarlik yapiyoruz.