Gönderen Konu: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi  (Okunma sayısı 333914 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi
« Yanıtla #550 : 14 Temmuz 2019, 10:13:10 »
F35 işi yattıgına göre (-ki sarı çiyan trump'ın danışmanı kesin olarak çıkarılacak demiş) biz TCG Anadoluda Rusların kanatları katlanabilir uçaklarını (Su35 heralde) kullanma imkanımız var mı acaba ? İlla dikey iniş kalkışlı mı olması lazım bu gemideki uçağın ?

Rusların bu tip kanatlara sahip Su-33 ve Mig-29K uçakları var. Var da bizde bunları kaldırabileceğimiz bir uak gemisi var mı?
İşte onu soruyorum ya bende mesela anadoluda fırlatma mekanizması olsa bu uçakları kullanabilir miydik ? Bir uçağın iniş kalkışı için uygun mu anadolu ? İlla dikey iniş kalkış mı lazım
Teoride katapult ve yakalamaca kancası konursa kalkabilir. Bunlar olmadan ise olmaz
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #551 : 14 Temmuz 2019, 11:12:02 »
F35 işi yattıgına göre (-ki sarı çiyan trump'ın danışmanı kesin olarak çıkarılacak demiş) biz TCG Anadoluda Rusların kanatları katlanabilir uçaklarını (Su35 heralde) kullanma imkanımız var mı acaba ? İlla dikey iniş kalkışlı mı olması lazım bu gemideki uçağın ?

Rusların bu tip kanatlara sahip Su-33 ve Mig-29K uçakları var. Var da bizde bunları kaldırabileceğimiz bir uak gemisi var mı?
İşte onu soruyorum ya bende mesela anadoluda fırlatma mekanizması olsa bu uçakları kullanabilir miydik ? Bir uçağın iniş kalkışı için uygun mu anadolu ? İlla dikey iniş kalkış mı lazım
Teoride katapult ve yakalamaca kancası konursa kalkabilir. Bunlar olmadan ise olmaz
Hah o katapult olursa diyordum işte adı aklıma gelmemişti.
Süt kokan beyinler , barut kokan ellere dönüştü...

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #552 : 15 Temmuz 2019, 02:25:45 »

Bu konu daha önce tartışıldı bir arkadaş bu uçakların iniş kalkış mesafelerini bulup paylaşmıştır. Tcg anadolunun pisti bunu kurtarmıyordu. Onu geçtim kancayı pas geçti diyelim yani yakalayamadı ne olacak?  Tekrar havalanacağı pist lazım hani o uçak gemilerinde olan? Yana doğru açılı olan. Kancayı yakalayamadığında tekrar havalanacagı pist. Tcg Anadoluda yok.

Yani sadece dikey iniş kalkış yapan uçaklar sadece kullanılabiliyor bu gemide.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #553 : 15 Temmuz 2019, 07:30:20 »

Bu konu daha önce tartışıldı bir arkadaş bu uçakların iniş kalkış mesafelerini bulup paylaşmıştır. Tcg anadolunun pisti bunu kurtarmıyordu. Onu geçtim kancayı pas geçti diyelim yani yakalayamadı ne olacak?  Tekrar havalanacağı pist lazım hani o uçak gemilerinde olan? Yana doğru açılı olan. Kancayı yakalayamadığında tekrar havalanacagı pist. Tcg Anadoluda yok.

Yani sadece dikey iniş kalkış yapan uçaklar sadece kullanılabiliyor bu gemide.

En kötü ihtimal helikopter gemisi olarak kullanılır ki bana bu ihtimal daha olası gelmeye başladı.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #554 : 15 Temmuz 2019, 09:13:50 »
Hızlı silah istasyonu olarak kullanılmak amacıyla, 20 tane Harrier gövdesi ve motoru ver siparişini mis! Senin aviyonik, kokpit diye bir derdin yokki, senin platformun yok... Hem özgün sistemlerinide entegre edersin... Ve deniz kuvvetlerinde yeni bir dönem başlatmış olursun... Olmadımı Saab'ın 3 serisini nasıl aldıysan, git Harrier'ide al ...Denizi yalıyarak uçabildin mi, her an her yerdesin, 6 tane de istasyonu var, olurmu olur...
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2019, 09:23:08 Gönderen: Alp »

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #555 : 15 Temmuz 2019, 09:19:58 »
Bu gemi zaten uçak gemisi diye ortaya çıkmamıştı. Kendimizi güçlü hissettiğimiz ve krize de daha girmemiş olduğumuz günlerde böyle bir fikir çıkmıştı “acaba uçak da indirebilir miyiz” diye. Sonra bu fikir popülist ellerde öyle güzel işlendi ki sanki geminin ilk amacı buymuş gibi.

Pisti helikopter pistiydi en başından beri. Adından da görüleceği gibi bu bir çıkarma gemisi ki bizim de zaten uçak gemisine ihtiyacımız yok.  Hint okyanusu veya Hudson körfezine operasyon düzenleyen bir ülke değiliz. Amerika uçak gemisi kullanıyor; niye? Çünkü ortadoğuda çatışıyor. Biz zaten pisliğin ortasındayız acilen el atılması gereken yer çevremiz.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #556 : 15 Temmuz 2019, 11:21:00 »
Bu gemi zaten uçak gemisi diye ortaya çıkmamıştı. Kendimizi güçlü hissettiğimiz ve krize de daha girmemiş olduğumuz günlerde böyle bir fikir çıkmıştı “acaba uçak da indirebilir miyiz” diye. Sonra bu fikir popülist ellerde öyle güzel işlendi ki sanki geminin ilk amacı buymuş gibi.

Pisti helikopter pistiydi en başından beri. Adından da görüleceği gibi bu bir çıkarma gemisi ki bizim de zaten uçak gemisine ihtiyacımız yok.  Hint okyanusu veya Hudson körfezine operasyon düzenleyen bir ülke değiliz. Amerika uçak gemisi kullanıyor; niye? Çünkü ortadoğuda çatışıyor. Biz zaten pisliğin ortasındayız acilen el atılması gereken yer çevremiz.

İlla okyanus ötesi operasyona şart değil. mevcut gemideki stealth karakterdeki savaş uçaklarının anti gemi kabiliyeti eskort filosunun ateş gücü çarpanını ciddi oranda arttıracaktır.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #557 : 15 Temmuz 2019, 11:37:23 »
Zaten konuda bu, yüzen veya satıh unsurlarına müdahale yeteneğinde çeşitlilik ondan Harier dedim ya... 8 uçak birbirinden bağımsız ~16 hava satıh hedefi ek kabiliyeti demek.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #558 : 15 Temmuz 2019, 12:41:40 »
Zaten konuda bu, yüzen veya satıh unsurlarına müdahale yeteneğinde çeşitlilik ondan Harier dedim ya... 8 uçak birbirinden bağımsız ~16 hava satıh hedefi ek kabiliyeti demek.

Harrier üretilmiyor artık. Hatta kullanımda olanların da çoğu emekliye ayrıldı. Kullanım ömürleri doldu!

En başından beri söylüyorum. Bu gemi bir doklu çıkarma gemisi, uçak gemisi değil! Kullanım amacı bu ve gemi bu amaca göre tasarlanmış ve üretilmiş durumda!

Bugünün şartlarına göre üzerine sadece F-35B koyarsanız üzerinden uçak kaldırabilirsniz. "Üzerinden uçak kalrdırırsan uçak gemisi olur" diyen arkadaşlara o zamanlar da demiştim; bulursanız kaldırırsınız. Ya bulamazsanız, öve öve bitiremediğiniz uçak geminize ne sıfat vereceksiniz!

Böbürlenmeyi, kendimizi dev aynasında görmeyi çok seviyoruz. Hele bir de siyasiler gaz veriyorsa değmeyin keyfimize!

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #559 : 15 Temmuz 2019, 13:32:36 »
Sonuçta bu füzeler, helicopterden de atılıyor oda olur. Hız esnekliği biraz yavaş olur...