Gönderen Konu: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi  (Okunma sayısı 335929 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi
« Yanıtla #410 : 03 Mart 2019, 12:08:35 »
Yunan'in esas abisi fransadir. Almanya bile degil. Once onlardan biseyler almaya calisacaktir. Varsa tabi. Sonra is NATO icinde gundeme gelir.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #411 : 03 Mart 2019, 12:12:29 »
Biz bu lhd'yi eğer iyi kullanırsak siyasi anlamda bir sömürge aracı olarak kullanabiliriz.

Nasıl ?

Bildiğiniz gibi Türkiye şu an afrika, g.amerika ve arap yarımadasındaki bir çok ülkeyle ihracat, askeri eğitim ve üs açma, himaye etme konusunda ilişkiler kurmaya çalışıyor.

Sizin cumhurbaşkanı ve bakanınızın ihale bağlamaya atıyorum Angolaya gitti bu ülkenin aynı zamanda limanına Tcg Anadolu 1x Tf-2000, 2x İ sınıfı veya Tf-100'ü çektiğiniz an hatta başbakanın uçakla başka bir üstünüze inip helikopterle tcg anadoluya geçip direk hedef ülkeye gemilerle girmesi demek o adamların ve yönetimin gözünde ilah olmanız demektir.

Ve yönetime direk şu mesajı verirsiniz.  Sen gıdanı, tekstilini, vb. diğer malzemeleri benden al tarım arazilerini madenlerini ben işleteyim sana da dış güçlerin desteğiyle yamuk yapan bir örgüt , darbe vs olursa ben seni aha böyle karadan, uçaklarla veya tank çıkartarak her türlü korur desteklerim. Bir diğer açıdanda eğer kabul etmezsen ben buyum sen bilirsin. Demek.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #412 : 03 Mart 2019, 12:50:27 »
Askerlik kısa tabiriyle gösteri sanatıdır. Elindeki imkanlar ile hasma korku dosta güven verirsin. İki arada kalmışlara taraf secmelerini kolaylaştırırsın. Afrika ve Ortadoğu ülkeleri son sınıfı girer. Ama sömürmeden. Geçmişe bakarsak Ertuğrul firkateyninin Japonya ziyaretinin halâ ekmeğini yiyiyoruz.  Balkan harbinde Hamidiye kurvazörünün korsan eylemlerinde yaptığı liman ziyaretleri bölge halkında olumlu tesirleri oldu. Devletin yurt dışında üs kurmakla kalmayıp gerektiğinde 20 000 tonluk lojistik ve  askeri destek verecek bir vasıtayla bayrak dalgalandırmasının ayrıca etkisi olacaktır.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #413 : 03 Mart 2019, 16:08:58 »
Bence de gerekli, hatta uçak gemisi bile gerekli. Eskiden önce ekonominin düzeltilmesi ve sonrasında bu tip ihtiyaçların giderilmesi gerekitği görüşündeydim. Sonra ekonomi biraz canlandı. Fakat şu an bir çuval incir mahvolmuş gibi görünüyor. Ancak yine de gerekli.

İçerideki ekonomiyi sadece inşaat sektörüne bağlamanın ne kadar tehlikeli olduğunu şu günlerde anlamış bulunuyoruz. Savunma sanayini, makine sanayini, tarımı vs her şeyi olduğunca güçlendirerek yerli üretimi artırmak, dışarıya olan bağımlılığı azaltmak, aynı oranda dışarıya satışı katlayarak çoğaltmak gerekiyor.

Diğer yandan, Partikül'ün örneğini verdiği Kıbrıs konusunda mesela bir uçak gemimiz ve bir kaç LHD'miz olsaydı o zamanlar,  Adayı her yönden kuşatır ve tamamen ele geçirirdik. Şu an Kıbrıs sorunumuz diye bir şey de olmazdı! Senelerce böyle bir dertle uğraşmak zorunda kamazdık! MEB alanımız da çok çok büyük olurdu.

Uzun lafın kısası, yol yaparak, inşaat yaparak, müteahhidlikle ülke yönetilmiyor. Teknoloji üreten ülkeler mesela; ABD, Almanya, Japonya, G. Kore vs her zaman istediklerini elde ediyorlar. Çünkü dışa bağımlı değiller ve her zaman paraları var!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #414 : 03 Mart 2019, 18:08:07 »
Bence de gerekli, hatta uçak gemisi bile gerekli. Eskiden önce ekonominin düzeltilmesi ve sonrasında bu tip ihtiyaçların giderilmesi gerekitği görüşündeydim. Sonra ekonomi biraz canlandı. Fakat şu an bir çuval incir mahvolmuş gibi görünüyor. Ancak yine de gerekli.

İçerideki ekonomiyi sadece inşaat sektörüne bağlamanın ne kadar tehlikeli olduğunu şu günlerde anlamış bulunuyoruz. Savunma sanayini, makine sanayini, tarımı vs her şeyi olduğunca güçlendirerek yerli üretimi artırmak, dışarıya olan bağımlılığı azaltmak, aynı oranda dışarıya satışı katlayarak çoğaltmak gerekiyor.

Diğer yandan, Partikül'ün örneğini verdiği Kıbrıs konusunda mesela bir uçak gemimiz ve bir kaç LHD'miz olsaydı o zamanlar,  Adayı her yönden kuşatır ve tamamen ele geçirirdik. Şu an Kıbrıs sorunumuz diye bir şey de olmazdı! Senelerce böyle bir dertle uğraşmak zorunda kamazdık! MEB alanımız da çok çok büyük olurdu.

Uzun lafın kısası, yol yaparak, inşaat yaparak, müteahhidlikle ülke yönetilmiyor. Teknoloji üreten ülkeler mesela; ABD, Almanya, Japonya, G. Kore vs her zaman istediklerini elde ediyorlar. Çünkü dışa bağımlı değiller ve her zaman paraları var!

Ben sizin gibi düşünmüyorum. Adamlar  dolar'ı  2 lira artırdı ağzımız yüzümüz dağıldı. Biz hala Osmanlıcılık oynama peşindeyiz... Türkiye ekonomik,siyasi,askeri güç olarak şu iki sayfada anlattıklarınızın hiçbirini yapacak durumda değil... Henüz değil ... Yapabilir mi ? Tabiki yapar ama öncelikle forumumuzun konusu olmadığı için ekonomi,siyasi kısmına girmiyorum ama askeri açıdan tüm üretim-ihracat hakları kendisine ait olan modern ;
1-Tank 2-Uçak 3-Helikopter 4-Hassas güdümlü stratejik füze-mühimmat 5- Fırkateyn 6- Denizaltı
yapacak  sonra Osmanlıcılık-emperyalistçilik oynayacak....
Arkası dışa bağımlı savunma sanayisiyle bu LPD ancak sembolik liman gezisi yapar... İnşallah akıllı yerli savunma sanayi yatırımlarıyla (Bu LPD bence bu tür bir yatırım değil) bir 20 yıl sonra bu seviyeye ulaşır kendi LPD'sini de yapar...
Tabi bu benim kendi fikrim...

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #415 : 03 Mart 2019, 18:26:36 »
 ;D
LHD bir özelliğide bünyesindeki Helikopter, Amfibi hucum aracı (Zaha) ve Çıkarma gemileri (LCU) ile tek başına sahil başını tutup hızlı şekilde birlikleri intikal ettirebilmesi. Yunan ZUBR class hovercraft temin ettiğinde bizde ege adaları için tedarik edelim dedik. İyi ki almamışız. Zubr'ların arıza ve yedek parca ihtiyacından kafalarını kaşıyamıyorlar.  Biz TCG Anadolu ve bünyesindeki araçları rahatlıkla işletebiliriz. Yanlız Yunan altta kalmaz. Hele Zırhlı amfibi hücum aracı nı (Zaha) Ege de görünce muhakkak Amerikanın kapısını çalacaklar. 

Çalsınlar kapılarını. Trumpun diyeceği” bas parayı al ka... yı. Yeter be. Amerika’yı hayır kurumumu zannettiniz ?”   ;D

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #416 : 03 Mart 2019, 18:31:46 »
Bu Osmanlıcılık oynamak değil ki! Ekonomik ve Jeopolitik çakar alanlarını koruyabilmek için gösterilmesi gereken güç projeksiyonu. LPD' yi aynı zamanda yumuşak güç unsuru olarak da kullanabilirsiniz. İlla sıcak çatışma ortamı gerekmiyor. 

Örneğin nerelerde kullanılabilir;

- Sıcak çatışma ortamlarında
- Liman ziyaretlerinde
- Eğitim faaliyetlerinde
- Doğal afet durumlarında
- Deniz aşırı intikallerde
- Katar, Somali gibi yabancı ülkelerde ki üs ziyaretlerinde
- Askeri/sivil uluslararası insani yardım programlarında

..gibi. Dahada yazılabilir. Aslına bakılacak olursa, daha çok işe de yarar. En önemlisi ise; elimizde hazır, etkin kullanabileceğimiz bir platform olmasıdır. En azından platformu etkin kullanmayı öğreneceksiniz ve projeksiyonu geliştirme imkanınız olacak. Fakat elimde imkan olmazsa bunların hiçbirisini yapamam. ''Bilet almazsan piyango çıkmaz'' örneğinde olduğu gibi.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #417 : 03 Mart 2019, 18:52:33 »
Bu Osmanlıcılık oynamak değil ki! Ekonomik ve Jeopolitik çakar alanlarını koruyabilmek için gösterilmesi gereken güç projeksiyonu. LPD' yi aynı zamanda yumuşak güç unsuru olarak da kullanabilirsiniz. İlla sıcak çatışma ortamı gerekmiyor. 

Örneğin nerelerde kullanılabilir;

- Sıcak çatışma ortamlarında
- Liman ziyaretlerinde
- Eğitim faaliyetlerinde
- Doğal afet durumlarında
- Deniz aşırı intikallerde
- Katar, Somali gibi yabancı ülkelerde ki üs ziyaretlerinde
- Askeri/sivil uluslararası insani yardım programlarında

..gibi. Dahada yazılabilir. Aslına bakılacak olursa, daha çok işe de yarar. En önemlisi ise; elimizde hazır, etkin kullanabileceğimiz bir platform olmasıdır. En azından platformu etkin kullanmayı öğreneceksiniz ve projeksiyonu geliştirme imkanınız olacak. Fakat elimde imkan olmazsa bunların hiçbirisini yapamam. ''Bilet almazsan piyango çıkmaz'' örneğinde olduğu gibi.

Ve vatandaşların tahliyesinde. Libya savaşında LHD’leri o gün mumla arıyorduk.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #418 : 05 Mart 2019, 22:45:39 »
Gördüğüm kadarı ile ana tekne imalatı ve kablo donanımı beraber hızlı bir şekilde yürüyor. Yani şu gemiye F-35B yakışır.

https://twitter.com/miguyan2000/status/1102955918617165824
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #419 : 05 Mart 2019, 23:05:17 »
Hocam kusura bakmayın ama Amerika ile ilişkiler böyle giderse F-35'i ancak hayalimizde görebileceğiz. Bu gemiyide anca helikopter gemisi olarak kullanabileceğiz gibime geliyor. Umarım yanılırım.