Gönderen Konu: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi  (Okunma sayısı 333878 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
Ynt: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi
« Yanıtla #370 : 10 Kasım 2018, 15:43:26 »
bence uçak gemisi alımı olmaz harrier zaten yalan, şuan aktif uçan kaç harrier var ki zaten

BU Size cevab Olabilir. Bunlar Amerikan McDonnell Douglas AV-8B Harrier II 1981 - 2003 yili üretim.

ItalienMarina Militare17 × AV-8B+/TAV-8B Harrier

II SpanienArmada Española17 × EAV-8B+/EAV-8B Night Attack/TAV-8B Matador 

Vereinigte StaatenUnited States Marine Corps102 × AV-8B/AV-8B Night Attack72 × AV-8B+28 × TAV-8B Harrier II

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #371 : 10 Kasım 2018, 15:48:17 »
Gecen hafta Hulisi Akar pasanin  Libya seyahati.  Ordan Somali gecmesi. Buna birde Misirin bizim etrafimizda gevirdigi dümen bir olursa.  LPD ve onun üstende konuslu  ucaklar bir ??????

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #372 : 10 Kasım 2018, 21:55:56 »
Bence UG acil ihtiyaç değil. Ug yerine Kıbrıs’a ve Somali’ye hava üssü kurulsun yeter. Ug almakla bitmiyor ki. Onu koruyacak filoyuda oluşturman lazım. İkmalıda cabası. Bize 1 yıl en fazla 2 yıl içerisinde envantere girecek deniz platformları lazım.

Aynı zamanda ana karanın ve bu üsleri koruyacak s400 veya siper gibi yüksek irtifa, hisar gibi alçak ve orta irtifa hava savunma sistemleri. Akdenizde çıkacak bir çatışmanın sonucunu bir Ug ile belirleyemezsiniz. Bunlar belirler.

Örnek olarak İsrail, Rusya S300 leri Suriye ye yerleştirdikten sonra Suriye de ki İran kamplarına hala bir saldırı düzenleyemedi.

Tcg Anadolu ve Trakya tabi ki lazım ama bunların operasyonel olması çok uzun yıllar alır.

Hadi bir ikinci el uçak gemisi almış olalım daha F35 A lar ortada yok. İlk filonun pilotları bile hala eğitimde ve daha kaç saat uçmuşlardırki. Onlarında belli bir saat uçup savaşa hazır olmaları 2 sene ki daha uçaklar ortada yok.

Biz burda F35B nin alımını konuşuyoruz. Ki daha Abd F35A yı verecekmi bize belli değil.

Akdenizde Fırtına yaklaşıyor.
 Şahsi düşüncelerimdir.

Konu biraz başlık dışına çıktı ise kusura bakmayın.
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2018, 07:34:18 Gönderen: Cetin »

Çevrimdışı TR-Militarist

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #373 : 11 Kasım 2018, 01:02:46 »
Aynen Kıbrıs demek zaten bir uçak gemisi demektir tam ortada çok stratejik bir konum ben de neden kıbrısa hava üssü kurulmuyor diye hep düşünürdüm hava savunma sistemlerini oturtabilirsek belki kurulabilir 1-2 yıla olaylar ısındıkça ben olası görüyorum en azından adı geçebilir bence çok stratejik bir adım olur ben burdayım mesajını tam destekler diye düşünüyorum

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #374 : 11 Kasım 2018, 11:50:48 »
Bence UG acil ihtiyaç değil. Ug yerine Kıbrıs’a ve Somali’ye hava üssü kurulsun yeter. Ug almakla bitmiyor ki. Onu koruyacak filoyuda oluşturman lazım. İkmalıda cabası. Bize 1 yıl en fazla 2 yıl içerisinde envantere girecek deniz platformları lazım.

Aynı zamanda ana karanın ve bu üsleri koruyacak s400 veya siper gibi yüksek irtifa, hisar gibi alçak ve orta irtifa hava savunma sistemleri. Akdenizde çıkacak bir çatışmanın sonucunu bir Ug ile belirleyemezsiniz. Bunlar belirler.

Örnek olarak İsrail, Rusya S300 leri Suriye ye yerleştirdikten sonra Suriye de ki İran kamplarına hala bir saldırı düzenleyemedi.

Tcg Anadolu ve Trakya tabi ki lazım ama bunların operasyonel olması çok uzun yıllar alır.

Hadi bir ikinci el uçak gemisi almış olalım daha F35 A lar ortada yok. İlk filonun pilotları bile hala eğitimde ve daha kaç saat uçmuşlardırki. Onlarında belli bir saat uçup savaşa hazır olmaları 2 sene ki daha uçaklar ortada yok.

Biz burda F35B nin alımını konuşuyoruz. Ki daha Abd F35A yı verecekmi bize belli değil.

Akdenizde Fırtına yaklaşıyor.
 Şahsi düşüncelerimdir.

Konu biraz başlık dışına çıktı ise kusura bakmayın.
Birçok cümlenize katılmakla beraber Kıbrısa ve Somaliye hava üssü kurmasına kuralımda pilot var mı pilot ? Daha geçen günlerde Savunma Bakanı H.Akar : 1 pilotumuz 5 pilotun yapacagı işi yapıyor demişti. Şuan elimizde kaç pilot varda sen Kıbrısa Somaliye üs kuruyorsun. Bir F-16 pilotunun yetişmesi 3-4 yıl , bir savaş pilotunun yetişmesi ise 7-8 yıl sürüyor. Eskiden pilotlarımız dünya ortalamasının cok üstünde yetenege sahipler diye övünürdük. Şuan Yunan - İsrail pilotları daha tehlikeli bu cografyada. Okey propaganda bir yere kadar Yunanlılar şudur budur diyoruz ama çok iyi pilotları var. İsrail pilotlarını ne ben anlatayım ne siz dinleyin , sahip oldukları üstün elektronik harp ile yetenekli pilotlar bir araya gelince muazzam bir hava kuvvetleri çıkmış ortaya..belki dünyanın en iyi pilotları sıralamasında ilk 3tedirler.  Üs kurmak kolay dök alfaltı bitsin. Ama kimse şu pilot açıgımızı konusmuyor.
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2018, 11:52:54 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #375 : 11 Kasım 2018, 12:03:09 »
Üs kurmak yerine uçakgemisi sahibi olsak da pilot açığı konusu değişmeyecek ki!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #376 : 11 Kasım 2018, 12:56:45 »
Üs kurmak yerine uçakgemisi sahibi olsak da pilot açığı konusu değişmeyecek ki!
Türkiyenin Katar - Sudan - Somali gibi yerlerde değişik türlerde üsleri var. Belki gün gelecek bunların hepsinde hava üssü kurma konuşmaları olacak. Bencede olmalı ama elimizdeki mevcut pilot sayısına bakarak 3.de de hava üssü kurmaktansa -ki bir hava üssünde kaç filo , yedeklerle kaç pilot olacak bunlar büyük rakamlar. Buna gerek duymadan bir UG yeter aslında. Nerde ihtiyaç varsa gemiyi oraya yanaştırırsın. Hem sabit bir üssün vurulma ihtimali seyir halindeki bir üssün vurulma ihtimalinden daha yüksek. Kaldıki Almanların bile 3-4  ucaklık İncirliklik görev gücünü ürdün'e kaydırmaları 3-4 ay sürdü. Gemiyle böyle bir derdinde yok. Tabi bunlar pilot açıgını kapatana kadar olan şeyler. Pilot acıgımız bitince isterseniz gidip Uzayda üs kuralım gelirim :)) Çünki ben 2025e kadar hava Kuvvetlerimizin eski haline dönebileceğine inanmıyorum.
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2018, 12:59:56 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı fatihvskamil

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #377 : 11 Kasım 2018, 13:45:17 »
Aynen Kıbrıs demek zaten bir uçak gemisi demektir tam ortada çok stratejik bir konum ben de neden kıbrısa hava üssü kurulmuyor diye hep düşünürdüm hava savunma sistemlerini oturtabilirsek belki kurulabilir 1-2 yıla olaylar ısındıkça ben olası görüyorum en azından adı geçebilir bence çok stratejik bir adım olur ben burdayım mesajını tam destekler diye düşünüyorum
kıbrısa hava üssünün kurulmama sebebinin topçu menzili içinde olduğu için diğer üslere göre daha fazla tehdit altında olması diye biliyorum ama bu konuda pek emin değilim. biri bizi bu konuda bilgilendirebilirse güzel olur

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #378 : 11 Kasım 2018, 14:26:17 »
Kuvvetin bir UG sinin olması hepimizin gönlünden geçen ortak istek. Hatta üstünde F35 yerine Tfx in başka bir versiyonu olsa. Tadından yenmez.
Fakat Akdeniz oyunları bir kaç seneye başlar. Herkes buna hazırlanıyor. Ve artık eskisi gibi değil savaşlar bir kaç roundda bitiyor. O gün geldiğinde hazır olmamız gerekiyor. Evet düşmana göre pilot hatta uçak açığımız var. Mısır, İsrail, Yunanistan ve belkide suudların hava gücünü topladığınızda zaten biz boy ölçüşemeyiz. Bu yüzdendir ki sanıyorum son yıllarda devletimiz hava savunma platformlarına dönük bir çok projeye girişti. Bu biraz Rusların Natoya karşı hava üstünlüğü kuramayacağını bildiği için hava savunmasını bu kadar geliştirmiş olduğunu hatırlatıyor. O yüzden üsleri kurarsınız ve havadada kuş uçurtmazsınız. Örnek S300 ler ve Suriye.
Mesela İsrail yeni başlattığı korvet projesi inanılmaz bir ateş gücüne sahip be 2021 de operasyonel olması hedefleniyor. Direk hedef odaklı Akdenizde üstünlük sağlamak için geliştirilmiş bir gemi.
Tabiki bir uçak gemimiz olsun fakat bir uçak gemisini korumak için harcayacağınız eforu şok saldırılar için kullanabileceğiniz ateş gücü yüksek korvet ve frkateynlere için harcamak daha mantıklı.
Biz önce Akdenizi kontrol edelim. Uzak denizlerdeki menfaatlerimiz için bir Ug alırız yaparız zamanı var. Fakat önce akdeniz . Kemal Atatürk’ün dediği gibi ilk hedefimiz Akdeniz olmalı.

Uzun vadede Tcg Anadolu ve Trakya da üstüne konuşlanmış F35 veya muadili bir uçakla Ug nin boşluğunu dolduracaktır.

Not: İsrailin bu sene ilkinin yapımına başladığı 2700 tonluk  SAAR-6 korvetinin silah sistemleri.

32 x VLS hücresinde Barak 8 hava savunma füzesi, 2 x C-DOME nokta savunma sistemi içinde 40 Tamir Füzesi, 16 x Boeing Harpoon Block 2 ya da İsrail IAI Gabriel Mk 5 gemisavar füzeleri, 1 x 76mm Oto Melara Süper Rapid baş topu, 2 x Typhoon 25mm UKSS (Spike-ER füzesi atma kabiliyetli), 2 x 324mm MK54 hafif torpido atıcısı bulunacak.

Bizede böyle gemiler lazım. UG den daha acil. Umarım i sınıfının silah sistemleri biran önce gemi inşa aşamasında iken güncellenir. Çünkü yeterli değil kanısındayım.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #379 : 05 Aralık 2018, 12:35:05 »
"Bugüne kadar donanamamız için üretimi devam eden en büyük gemimiz olan Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemimizin inşaa faaliyetlerini yakından inceledik. LHD projemiz, tek kalemde yürütülen en büyük savunma projemiz niteliğinde."

https://twitter.com/IsmailDemirSSB/status/1070249344639610880