Gönderen Konu: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi  (Okunma sayısı 334062 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
Ynt: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi
« Yanıtla #360 : 10 Kasım 2018, 06:22:23 »
Ben yanlis bilmiyorsam.  2 dünya savasindan sonra japonlarin ucak gemisi edinmeleri yasakti onlarda büyük ucak gemileri yerine kücük Helikopter gemisi insa etmisti bizim Anadolu büyüklügünde.  Yani bizim gözümüz Avrupa veya Amerika gibi görüyor.  Ama Asyada bu konuda bir pazar var. Benim kisisel düsüncem.

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #361 : 10 Kasım 2018, 06:40:34 »
Mesela dedigim gibi japonjanin  Helikopterli destroyerleri var. Bunlar  IZUMO VE HYUGA SINIFI . Ve bunlardan F35 b ler kalkabilirler. Ve birde  OSUMI sinifi cikarma gemileri var  . Yani kabacar su anda 7 tane japonyanin helikopter gemisi bulunuyor ve bunlardan teorik olarak ucakta kalka bilirler.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #362 : 10 Kasım 2018, 10:43:39 »
Ben yanlis bilmiyorsam.  2 dünya savasindan sonra japonlarin ucak gemisi edinmeleri yasakti onlarda büyük ucak gemileri yerine kücük Helikopter gemisi insa etmisti bizim Anadolu büyüklügünde.  Yani bizim gözümüz Avrupa veya Amerika gibi görüyor.  Ama Asyada bu konuda bir pazar var. Benim kisisel düsüncem.
Uzasem bu konu hakkında bir kaç bilgide ben eklemek isterim. Japonlar bölgede ki Çin tehdidini kullanarak İzumo sınıf gemileri yabancı kaynaklarda helicopter destroyer diye geçmekte tasarladı. 28 uçak taşıma kapasitesine sahip bakıldığında bu gemiye LHD demek hakaret olur. LHD görünümünde bir uçak gemisi diyebiliriz İzumo sınıfı için.
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #363 : 10 Kasım 2018, 12:15:05 »
Uzasem bu konu hakkında bir kaç bilgide ben eklemek isterim. Japonlar bölgede ki Çin tehdidini kullanarak İzumo sınıf gemileri yabancı kaynaklarda helicopter destroyer diye geçmekte tasarladı. 28 uçak taşıma kapasitesine sahip bakıldığında bu gemiye LHD demek hakaret olur. LHD görünümünde bir uçak gemisi diyebiliriz İzumo sınıfı için.

Tesekkürler üstadim evet bence  üstüne bir Gemi ve birde Kore'nin  böyle bir gemisi var Donko sinifi 10 ucak tasiyabikir. 2cisi su anda üretimde. Yani Asyada bu konuda cok iyi  . Ve bu oyuna birde  Cin dahil edersek,  su anda yok ellerinde Ama TYP 075 projeleri var ve biliyorsunuz cin bir basladimi arkasi geliyor.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #364 : 10 Kasım 2018, 12:34:22 »
Daha önce deniz kuvvetlerimizin bu klasmanda bir geminin işletme bakım lojistik tecrübesi olmadığı için önceden hazırlığını yapıp, hedeflenen geminin  devreye girmesinden önce de tamamlaması gerekir kanısındayım.

Ör:

Acil ihtiyaç söz konusu olsa da, öncelikle hemen pazarda ikinci el ne var'a bakacağımıza .Gerçekten neye ihtiyacımız olduğunu tanımlamamız daha doğru olur.

Hedeflenen model ne ise, o gemi türünü halen kullanmakta olan dost deniz kuvvetlerinden o tür gemilerin kullanımından elde ettikleri deneyimleri ''artı ve eksileri öğrenmek gerek .

Halen hedeflene gemi türü kullanıcılarına,kendi denizcillerimizin hatta pilotlarmızın kendi gemileri üzerinde konuşlanmak sureti ile işbaşı eğitim olasılıkları teklif edillmeli.

Hedeflenen gemi  deniz kuvvetlerimizin envanterine girmeden önce .Askeri ve sivil Limanlarımızın derinliği iskelelerimiz, tersanelerimiz bu tür gemileri barındırmaya ,tamiratını yapmaya elverişli olup olmadığı araştırılıp gerekli aksiyonların önceden tamamlanması gerekiyor. 

Son olarak da bilmediğim için soruyorum LPD/veya ucak gemisinde konuşlu pilotlar nereye bağlı olacaklar ? '' Deniz ve hava kuvvetleri koordinasyonu vs hakkında yapılması gereken birşeyler yokmu? neticede deniz kuvvetlerinin muharrip savaş ucağı pilotu yok biliyorum''

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #365 : 10 Kasım 2018, 12:42:23 »
Dün haberlerde deniz teyyare okulu projesinin varlığından bahsediliyordu. Bence de deniz havacılığı daha mantıklı bir tanım olur lakin bu birimin sadece deniz kuvvetlerine bağlı olması ilerde sorunlara gebe olabilir. Deniz havacılığı hava kuvvetleri ve deniz kuvvetlerinin müşterek bir birimi olmalı diye düşünüyorum.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #366 : 10 Kasım 2018, 12:53:10 »
Daha önce deniz kuvvetlerimizin bu klasmanda bir geminin işletme bakım lojistik tecrübesi olmadığı için önceden hazırlığını yapıp, hedeflenen geminin  devreye girmesinden önce de tamamlaması gerekir kanısındayım.

Ör:

Acil ihtiyaç söz konusu olsa da, öncelikle hemen pazarda ikinci el ne var'a bakacağımıza .Gerçekten neye ihtiyacımız olduğunu tanımlamamız daha doğru olur.

Hedeflenen model ne ise, o gemi türünü halen kullanmakta olan dost deniz kuvvetlerinden o tür gemilerin kullanımından elde ettikleri deneyimleri ''artı ve eksileri öğrenmek gerek .

Halen hedeflene gemi türü kullanıcılarına,kendi denizcillerimizin hatta pilotlarmızın kendi gemileri üzerinde konuşlanmak sureti ile işbaşı eğitim olasılıkları teklif edillmeli.

Hedeflenen gemi  deniz kuvvetlerimizin envanterine girmeden önce .Askeri ve sivil Limanlarımızın derinliği iskelelerimiz, tersanelerimiz bu tür gemileri barındırmaya ,tamiratını yapmaya elverişli olup olmadığı araştırılıp gerekli aksiyonların önceden tamamlanması gerekiyor. 

Son olarak da bilmediğim için soruyorum LPD/veya ucak gemisinde konuşlu pilotlar nereye bağlı olacaklar ? '' Deniz ve hava kuvvetleri koordinasyonu vs hakkında yapılması gereken birşeyler yokmu? neticede deniz kuvvetlerinin muharrip savaş ucağı pilotu yok biliyorum''

Ben de bu görüşlere katılıyorum. Bu çalışmaların bir bölümün, eğer gerçekten bir alım olursa, o gemiyi alırken yapılacağını düşünüyorum. Bunun dışında limanlar vs ile ilgili şimdiden çalışma yapılabilir. Belki de yapılmıştır!

Deniz Havacılığına bağlı olacakları kanısındayım. Sonuçta böyle bir birim var ve Hava Kuvvetlerinden bağımsız.

Tabi bütün bunları cumhurbaşkanlığına da bağlayabilirler.  ;D ;D
( Şakadan anlamayanlar gözlerini kapasın )
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fatihvskamil

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #367 : 10 Kasım 2018, 13:29:58 »
bence uçak gemisi alımı olmaz harrier zaten yalan, şuan aktif uçan kaç harrier var ki zaten

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #368 : 10 Kasım 2018, 15:08:28 »
hangi akıllı donanmaya uçak gemisi ve f35b leri önerdi, uçak gemisi ve silahları emparyel güçler için bizim gibi bölgesel süper güçlerin neyine zaten ekonomi malum ve ordunun yeni nesil tank, uçak ve füze ihtiyaçları varken f35b yi klip çekmek için mi kullanacağız

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #369 : 10 Kasım 2018, 15:34:52 »
yeni safak  neyin pesinde