Gönderen Konu: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi  (Okunma sayısı 154531 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SpGenVIIIStpSgt

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +0/-0
  • DefenceTurk.com
Ynt: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi
« Yanıtla #410 : 22 Mayıs 2017, 23:35:07 »
İyi bozdum. Ama oda kötü yakalamış anfibi ne ya.

43 yaşında, 24 yıllık bir eski silahlı kuvvetler(jandarma ayrıldı malum) personelini iyi bozmuş olmakla ne kadar övünseniz azdır Serkan. Haklısınız üstelik. millet olarak Türkçe' nin doğru ve etkin kullanılmasına ihtiyacımız olmadığı gibi saygı, sevgi, bilgiye de aç değiliz hele hatalarımızın kibarca da olsa düzeltilmesi bize hakarettir nede olsa, ne kadar üzülüp yerinsem yeridir şu an.

Senin gibi bilge, lafı koyduğu (yada zan ettiği) zaman ses getirdiğine yürekten inanan " kişi " lere öyle ihtiyacı var ki bu toplumun.

Selamlar Serkan en kalbi hislerimle !

Not.: Bilgi sahibi olmadan fikir zortlatmak gibi bir hayat felsefem hiç olmadı, jandarma konularını sor sana destan yazayım ama iş havacılık, denizciliğe gelince Cem YILMAZ tabiri ile kıçımdan uydurmak yada aynı yerden stratejik analizler yapmak yerine bilenlerin paylaştıklarını okuyup bilgi sahibi olmaya çalışıyorum ki fikrim bilgiye dayansın. Hal böyle oluncada mesaj sayısı az oluyor, bak 6' ncı mesajımı da sana harcadım ve ziyan oldu...

Çevrimdışı serkan

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +41/-101
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #411 : 23 Mayıs 2017, 00:18:28 »
Bişeydemedik
Düşünceme katılıyorsan solda bulunan Beğendim linkine tıkla.

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +13/-1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #412 : 23 Mayıs 2017, 00:20:00 »
Ozan lar gibi çok hoş atisiyorsunuz. 😂😂😂
Ama Türkçeyi benden kötü kullanan yoktur galiba. Bu benim görevim. Sizin gibi üstatlar dan bilgi almak benim gibi konuya yabancı biri için çok önemli. Yurtdışında yaşadığım için ülkemin gurur duyduğumuz Askerine  ve teçhizatini bilmek ( öğrenmek ) beni mutlu ve gururlu yapıyor.

Çevrimdışı serkan

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +41/-101
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #413 : 23 Mayıs 2017, 01:12:53 »
Benim Türkçem çok iyidir ama imlam kötü. Bizim okulda bu işlere pek önem vermediler zaten lisenin yarısı stajda geçti tahsilim yetersiz ondan.  Yazmadığım sürece herkes Türkçemi dilimi konuşmamı çok beğenir
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2017, 01:13:30 Gönderen: serkan »

Çevrimdışı Dark_Lord

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +0/-5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #414 : 19 Temmuz 2017, 14:31:26 »
sorun tasarımda kullanılan bir parçadaymış

Buna inanmak güç. Siemens kalite standarti yüksek bir üreticidir. Bence sorun navantia ve ispanyol isçiliğinden kaynaklaniyor. Ispanaklar teknolojiden pek birsey anlamazlar. Italyanlara bile ayak uyduramazlar. Onlardan gemi ve teknoloji almamiz bile sakincalidir.
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2017, 14:32:04 Gönderen: Dark_Lord »

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +25/-11
« Yanıtla #415 : 19 Temmuz 2017, 16:57:10 »
sorun tasarımda kullanılan bir parçadaymış

Buna inanmak güç. Siemens kalite standarti yüksek bir üreticidir. Bence sorun navantia ve ispanyol isçiliğinden kaynaklaniyor. Ispanaklar teknolojiden pek birsey anlamazlar. Italyanlara bile ayak uyduramazlar. Onlardan gemi ve teknoloji almamiz bile sakincalidir.

Adamlar Norveç'e Avustralya'ya kendi dizaynlarını satıyorlar.Yarın birgün bakarsınız LHD dışında başka gemilerde de bir ortak çalışma durumu olur.O kadar kötü değiller...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • GENEL YÖNETİCİ
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +55/-11
İlk uçak gemisine Meclis’ten onay
« Yanıtla #416 : 14 Ekim 2017, 08:28:32 »
İlk uçak gemisine Meclis’ten onay

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterine 2021’de girmesi planlanan Türkiye’nin ilk LHD (Landing Helicopter Dock) gemisi, TCG Anadolu projesi için İspanya Deniz Kuvvetleri ile işbirliğine ilişkin mutabakat muhtırası Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi.

İspanya’nın uçak gemisi Juan Carlos-1 ile benzer özelliklere sahip olacak gemide helikopter konuşlandırılabilecek, F-35 inip kalkabilecek, tank taşınabilecek. Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile SEDEF Gemi İnşaatı Sanayi A.Ş. arasında imzalanan sözleşme kapsamında süren projede, tasarım desteği İspanyol Navantia firmasından alınacak. İnsani yardım amaçlı kullanılabilecek ve 700 kişilik amfibi taburu bir seferde arzu edilen yere intikal ettirebilecek gemi niteliğinde yapılacak TCG Anadolu’ya, insani yardım kapsamında kapalı, açık bölmelerine konteynerler konulabilecek.

Geminin aynı zamanda ameliyathane olacak. Herhangi bir doğal afette veya herhangi bir şekilde dost, müttefik ülkelere Türkiye’nin yardım etmesi gerektiği durumda bu gemi kullanılabilecek. 

http://www.milliyet.com.tr/ilk-ucak-gemisine-meclis-ten-onay-gundem-2536786/
*BEKLEYENLER, KAYBEDENLERDİR!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • GENEL YÖNETİCİ
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +55/-11
« Yanıtla #417 : 14 Ekim 2017, 08:29:45 »
Süper zekaya sahip gazetecilerimiz helikopter gemisine halen uçak gemisi dese de, eşşeğe altın semer de vursan eşşek yine eşşektir!

Çevrimdışı serkan

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +41/-101
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #418 : 14 Ekim 2017, 09:04:34 »
Uçak havalanan gemiye ne diyeceklerdi başka. Bal gibide uçak gemisi işte. İngiltere Falkland ı aldığında uçak gemisi bundan büyük değildi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • GENEL YÖNETİCİ
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +55/-11
« Yanıtla #419 : 14 Ekim 2017, 10:09:44 »
Uçak havalanan gemiye ne diyeceklerdi başka. Bal gibide uçak gemisi işte. İngiltere Falkland ı aldığında uçak gemisi bundan büyük değildi.

Değil! At da üzerine bindiğinde seni götürüyor ama eşek de. Ama ikisi de aynı şey değil! Eşek seni götürüyor diye eşeğe bal gibi at bu işte diyemezsin!

Uçak gemisi yüzen bir hava üssü! Uçağın cephanesini, yedek parçasını taşır. Bakımını yaparsın üzerinde. Sadece hava üssü görevi yapar. Diğeri bambaşka bir şey! Sadece çok özel uçakları kaldırabilirsin, ki o da elinde varsa!!! Kaç ülkede var? Helikopter taşır. Her ülkede var! Çıkarma araçlarına ev sahipliği yapar. Amacı esasen budur. Onlara havadan destek sağlamaktır ayrıca helikopterlerle...

Biri kamyonet, bir iki yolcu ve ondan daha fazla da yük taşır. Diğeri ise sadece yolcu taşır. Diğerinden daha fazla. Konforla... Tam olarak uygun bir metafor olmasa da anlatmak için, her ikisinin de ayrı şeyler olduğu kesin!