Gönderen Konu: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi  (Okunma sayısı 337697 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi
« Yanıtla #180 : 22 Mayıs 2013, 09:51:32 »
Şu uçak gemisi muhabbeti beni de baydı , denizhaber'e defalarca da yorum yazdım bunun uçak gemisiyle ilgisi olmadığına dair ama inatla uçak gemisi demeye devam ediyorlar..

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #181 : 23 Mayıs 2013, 00:28:34 »
insan inanmak istedigine inaniyor

Çevrimdışı Asbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #182 : 24 Mayıs 2013, 13:43:29 »
bence bizimkiler yıllardır bizi oyaladığı gibi yine oyalıyor böyle bir deniz aracı hangi aşamalardan geçer hangi yıllarda deniz kuvvetleri envanterine girer ? daha ortada ihalesi yok bir kaç görsel,ssm nin açıklamaları fakat herzaman soru işaretleri yıllardır biz bu konuları tartışmaktan bıkmadık onlarda bizi oyalamaktan bıkmadı bu gerçekten aşağılayıcı bir durum
tuhaf olan sahtesinin gerçeğinden daha iyi olmasıdır ...

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #183 : 24 Mayıs 2013, 14:42:17 »
bence bizimkiler yıllardır bizi oyaladığı gibi yine oyalıyor böyle bir deniz aracı hangi aşamalardan geçer hangi yıllarda deniz kuvvetleri envanterine girer ? daha ortada ihalesi yok bir kaç görsel,ssm nin açıklamaları fakat herzaman soru işaretleri yıllardır biz bu konuları tartışmaktan bıkmadık onlarda bizi oyalamaktan bıkmadı bu gerçekten aşağılayıcı bir durum

Juan Carlos sınıfı bir geminin tarihçesi(dizayn aşaması dahil değildir.)

Name:   Juan Carlos I
Ordered:   5 September 2003
Laid down:   May 2005
Launched:   22 September 2009
Commissioned:   30 September 2010
Status:   Active as of 2011

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #184 : 24 Mayıs 2013, 14:49:25 »

8 Sene yani. Bizde bunun üzerüne bir 10 sene daha eklenir.  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #185 : 24 Mayıs 2013, 15:18:35 »

8 Sene yani. Bizde bunun üzerüne bir 10 sene daha eklenir.  ;D ;D

yahu bu İspanya krizde değil mi? işletme-idame masrafı dünya kadardır bunun. bu gemiyi bize satarlar mı acaba?

bombayı atar ve kaçarım :D
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #186 : 24 Mayıs 2013, 21:14:45 »
Dünden hevesliler satmaya hemde... Juan Carlos İstanbul ziyaretine boşuna gelmedi... Zaten Avusturalya'yada Canberra kodlaması ile upgrade bir versiyonunu satıyorlar bizdede böyle olur belki... Proje şuan açıklansa ki firma ile bir takım anlaşmalar olacaktır.(Yerli aviyonik, geminin isterlere göre upgradesi, yerli tersanede inşası, bilgi aktarımı vs.. ) Proje açıklansa geminin ancak SEDEF'inde tersanesinde yapıcağı upgradeleri düşünürsek ben 2016-17'li yıllarda ilk kaynakların vurulabileceğini düşünüyorum... Gemide 2018-20 arası teslim edilir sanırsam...

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #187 : 24 Mayıs 2013, 21:59:38 »
yok yahu ihaleyi kazanmaktan bahsetmiyorum.

şu anda kullanmakta oldukları gemiyi satmaktan bahsediyorum. hani onlar krizde bizim de acil ihtiyacımız var. ''satarlar mı acaba?'' gibisinden bir soru geldi aklıma...

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #188 : 25 Mayıs 2013, 00:12:26 »
Almayızki.. Zaten bir aciliyetde yok ortada... Verseler bile içini, dışını dolduramazsınız... Üzerine koyacak heliniz yok, içine koyacak howercraft ve LCM'leriniz yok, AAV araçlarınız yok vs.. vs.. Az daha bekleyelim zaten TF-2000 ile eş zamanlı envantere gireceğini düşünüyorum ben... Bu arada konu dışı ama şunu söylemek istiyorum donanma radar ağımız çok güçlü olmaya başladı... LST gibi gemilere bile Smart-S takıyoruz, bunun dışında Heybeliada korvetinde donanmamızdaki bir çok fırkateynden üstün radar bulunmakta yine oda Smart-S... Donanmamızın gözü keskin olacak ilerde... Tabi bunları elektronik harp sistemleriyle taçlandırırsak...

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #189 : 25 Mayıs 2013, 00:30:00 »
Almayızki.. Zaten bir aciliyetde yok ortada... Verseler bile içini, dışını dolduramazsınız... Üzerine koyacak heliniz yok, içine koyacak howercraft ve LCM'leriniz yok, AAV araçlarınız yok vs.. vs..

almasına alırız tabi satarlarsa...

aciliyeti var, hem de baya var...

verseler, içini de baya baya doldururuz.( blackhawk'la göreve çıkar en kötü...)

2 sene içinde de sırf bu gemiye özel ekipmanları tedarik ederiz.

o iki sene içinde de personel eğitimini sağlarız. (Varyag örneğinde olduğu gibi)