Gönderen Konu: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi  (Okunma sayısı 335945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi
« Yanıtla #140 : 14 Ekim 2011, 09:05:08 »
rmk  bu  gemiyi  yapabilecek  boyutlara  sahip   ,  sahil  güvenlik  bodlarımızdan  sonra  havuzlu  çıkarma  gemisi  biraz  fazla  görünsede  rmk  bu  gemininde  üstesinden  gelir  diye  düşünüyorum  ,  parayı bastırınca   en  kral  mühendisleri  getirirler  koç  holding  bu projeyi  alacağına  kesin  gözüyle  bakıyorsa  kesin  alır  ,  bu adamların  bu işi  üslenmesini  isterim  ,  savunma sanayinde çok  ilerlediler  birde  bu  gemiyi  yaparlarsa  dünya  genelinde  gerek  sahilgüvenlik botu  gerekse  daha  büyük tonajlı  gemilerde  alıcı bulurlar.
dün başka  ülkeden  alırız  diyorduk ,  bugün  yerli  firmamızın  (biz bunu  yapabiliriz)  diyebileceği kadar  kendine  güvenini  yükseltmiş , gerçekten  gurur verici. 

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #141 : 15 Ekim 2011, 14:10:22 »
Enes isler tikirinda 5 sene daha bize dokunmaz iseler bu isi biz yapariz dis gücler bize balyoz vurmaz iseler demek istedim
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #142 : 20 Mayıs 2012, 15:13:00 »
bu gemileri yapmak kolay zira tanker ve büyük gemi yapabilen her tersane bunu rahatlıkla yapar önemli olan ihtiyaçlara göre içinin dizaynı ve gerekli mühendislik argesi ve yarleştirilmesi başarılar dilerim.

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #143 : 20 Mayıs 2012, 15:25:37 »
arkadaşlar bu gemiye F-35 yüklendiği anda stratejik bir gemiye dönüşebilir zira amerikan yapımı B-61 atom bombaları yenilendiği takdirde ki bu yenileme sonucu bu uçaklara takılabilecek duruma geleceği gibi hedefi üstün bir hassasiyetle vurabileceği için stratejik olur ayrıca milgem gibi fakat açık denize uygun 2-3 tane geimi ile yapılıcak seyirde hiç bir deniz altı veya gemi tarafından vurulamaz.

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #144 : 08 Haziran 2012, 16:44:44 »
AMONYAK dış güçlerden korkma onlar bir şey yapamaz önemli olan kendilerini vatansever ilan eden hainlerlerden kork (istisnalar hariç).

Çevrimdışı lordiman89

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #145 : 05 Temmuz 2012, 21:30:16 »
Bu helikopter gemileri uçak gemisi gibi birşey değilmi yani gerekirse uçak gemisi, niyetine kullanabilirmiyiz çünkü bayağı büyük bu gemilerde. :-\

Çevrimdışı lordiman89

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #146 : 05 Temmuz 2012, 22:05:05 »
Türkyienin han gi sınıf yapacağı gemilere baktım biri avustralya sınıf diğeri ise ispanya sınıfı gemiler ispanyanın ki harika tıpki uçak gemisi inş Türkyie bu gemilerden yapar resmen uçak gemisi gibi ispanyanınki avustralyanınkide öyle hem Türkyienin çok işine yarar bu gemiler gerek güç bakımından gerek ise Türkiyenin korkulan bir ülke olmasına neden oluyor.Bence hemen yapılması lazım. :)

Çevrimdışı enes123

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #147 : 18 Ağustos 2012, 19:38:05 »
Bizim bu lpd (lhd) 16tane f-35 taşıyabilecek mi? Taşırsa helikoptere veya iha'ya yer kalmaz  :)
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2012, 19:40:17 Gönderen: enes123 »

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #148 : 19 Ağustos 2012, 19:45:16 »
 leopard tanklarının LCM lerle nasıl taşınacağı zira yaklaşık 4.5 olup bayağı ağır olduğu için çok zor veya imkansıza yakın olucağını düşünmekteyim.
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2012, 19:48:17 Gönderen: AYDIN »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #149 : 19 Ağustos 2012, 20:39:17 »
leopard tanklarının LCM lerle nasıl taşınacağı zira yaklaşık 4.5 olup bayağı ağır olduğu için çok zor veya imkansıza yakın olucağını düşünmekteyim.
4.5 nedir anlayamadım?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com