Gönderen Konu: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi  (Okunma sayısı 334024 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
Ynt: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi
« Yanıtla #840 : 02 Ekim 2020, 18:01:55 »

Kuresel guc olmak için yapılan ozelestiriyi bile birilerine laf söylüyor diye savunmaya kalkan bir kitle var , bunları sana tanrıyı göstereyim diye uzaya götürüp boşluğa bırakacaksın...

+1
Bravo

Hiç bir şey üretemeyen beyinler ancak hakaret üretirler
Kuyruğa mı basıldı?
Kendi içinde tezat bir söz!
Ülke gerçeklerini artık görmeye başlayın biraz. Bu kadar at gözlüğü ile bakmayın. Memleketi soya soya ne hale getirdiler görmüyormusunuz? Üst elit kademenin yaşam tarzına bir bakın yeter. Saraydaki lükse bir bakın, kaçtane korumayla geziliyor? Lüks uçaklara bir bakın. 600 milyonluk lüks uçakla tf 2000 yapılırdı.
Hangi dünyada yaşıyorsunuz? Görmüyor musunuz?
Fetö ile yatağa giren , ne istediniz de vermedik diyenler, üst üste her önüne gelen tarafından kandırılan devlet yöneticileri, Boşalmış hazine, Eksiye geçmiş döviz rezervi.
Bırakın artık bu uydurma nakaratları!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #841 : 02 Ekim 2020, 19:29:47 »
Konuyu yeterince dağıttık. Bence tadında bırakalım.

Klasik olacak ama şu doklu çıkarma gemimizden havalandırabileceğimiz insansız yeni bir uçak geliştirebilir miyiz? V-22 gibi dikey kalkan ve uçak gibi uçan!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #842 : 02 Ekim 2020, 19:36:02 »
Arkadaş bu hükümet bir şey yapmadı demek de insafsızlık ... Yaptılar ama ne pahasına yaptılar? (Ben hiçbir zaman bunlara da oy vermedim)

Benim kızdığım o değil ki...

Benim "2 evim , 1 arabam , 50 bin lira param , 100 bin liralık altınım var" diyelim ...
Bunların iddia ettiği şu  ; 2002'ye kadar hiç yatırım yapılmadı , şu gelişmedi , buna yatırım yapılmadı...

Siz ne yaptınız  , tamam hepsini yaptınız yapmaya çalışıyorsunuz ama elimde ne var ne yok satıldı , tam takır kaldık ... Ne evler kaldı , ne para ,ne altın bir şey kalmadı ki... Devletin 1923'den beri elinde olan tüm kamuya ait sanayi devleri satıldı , elde bir şey kalmadı ... Duble yolları bile deprem paralarıyla yaptık demediler mi?

Yahu biz devlet olarak her şeyimizi sattıktan sonra bunları zaten ben de yapardım, bu icraatları Ecevit de Demirel de İnönü de yapardı...

Sayın Malaga ve destekçileri elimizde şunlar kaldı diyorsa söyleyecek sözüm zaten yok...

NOT: Bence de konuya dönelim...

« Son Düzenleme: 02 Ekim 2020, 19:37:10 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #843 : 02 Ekim 2020, 19:59:28 »

Klasik olacak ama şu doklu çıkarma gemimizden havalandırabileceğimiz insansız yeni bir uçak geliştirebilir miyiz? V-22 gibi dikey kalkan ve uçak gibi uçan!
Sn Skywolf,
TCG Anadolu ‘nun pist eni en büyük handikap. Kanat açıklığı 21 metrenin altında uçakların kalkabileceği bir güvertesi var. Aksungur ve Akıncı bu güverteye uymaz. TB2 uyar. TB2 ebatlarında “stealth” yapıda 170hp gücünde motoru olan bir “TB3” iha, hem çok faydalı yük taşır, hem çok yüksek irtifalara çakabilir, hem de uzun süre havada kalır.
Bu İha/siha’nın gövde ve iniş takımlarının çok sağlam olması ve tuzlu suya dayanıklı malzeme ve boya kullanılması şartıyla TCG Anadolu ‘dan kullanılması mümkün olacaktır.
Kalkış : ski lift ile ve kanat alanı biraz daha geniş bir İha rahat kalkış yapar.
İniş : Yakalama Kancası ile iniş mümkün olacaktır.
Bu teknolojiler bize çok yeni şeyler. Bunların geliştirilmesi ve uygulanması zaman alacaktır. Bu iş cesur adım atabilecek bir özel şirketin işidir bence.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #844 : 02 Ekim 2020, 20:04:29 »
Ülkenin bir rejimi oturtma sorunu vardı kendilerince. Halk tabakası istedikleri gibi evrilememişti. Kılık kıyafet alfabe laiklik derken üretime sıra gelememişti zaten gerekte yoktu. Daha düne kadar Altay tankını tf2000 leri üretememeyi değil okullara malum bir bayan kesimi girsinmi giremesinmi bunları tartışıyorduk. Okullarda ilim üretmeye ne gerek vardı İkna odaları varken. Elin avrupalısının yardım diye  verdiği parayı, maaşını ödeyemediği memuruna maaş diye dağıttığı hani şu ülkene bizi kurtarsın diye yalvarıp Amerikadan getirtip maliye bakanı yaptığın, imf nin ülkenin iç işlerine karıştığı yıllar. Bilmem kaç tane bankanın bir gecede battığı, ülkenin cumhurbaşkanı'nın, başbakanın kafasına anayasa kitabı atıp kafasını yardığı, Başbakanların kumar masalarında dayak yiyip kaçının gözünün yarıldığı yıllar. Amerika'dan ondan bundan 2. el hurda askeri elipman dilendiğimiz yıllar.
20 yıldır envantere yeni savaş uçağı sokmamışsın, habire 18 ay sonra Altay'ı üreteceğiz diye sallıyorsun, geçmediğin köprüye dolar ile para ödüyorsun, Dolar, Euro, Sterlin, Altın almış başını gitmiş, bütün okullar imamhatipe çevrilmiş! Sen neyin gazelini okuyorsun hemşerim.

Hava kuvvetleri talep etti 30 yeni f16 alındı, f35 projesi bozulmasaydı yeni uçaklar devreye girmiş olacaktı. Onun harici isterler farklı yönde olsaydı envantere f15 te girebilirdi ya da f35 yerine tercih EF2000 olsaydı şu an yine kuvvete kazandırılmış olacaktı bu tercih meselesi. Altayın yapılıp yapılamaması çok ta önemli değil şu an için iyi işte bak ondan bundan 2. el hurda getirtmeyi değil de üretmeyi konuşuyorsun buda bir vizyondur.
Kullanamadığım aleti konuşmaktansa ondan bundan getirip kullandığım 2. eli konuşmayı tercih ederim. S-400 hurdaları için ki onu da kullanamıyoruz F-35'den olduk gerçekten çok vizyoner olmuşuz.

Hurda  ??? ??? ???

<a href="http://youtu.be/Tffh3CIjgT8" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/Tffh3CIjgT8</a>

<a href="http://youtu.be/1VK9W_S9qHA" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/1VK9W_S9qHA</a>

Konuyu çok dağıttık kendi konumuza dönelim arkadaşlar...
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2020, 20:12:22 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #845 : 02 Ekim 2020, 20:13:50 »
S-400 uçanı kaçanı vurur ... F-22 bile kaçamaz radarından...Aynı anda 2800 hedefi tespit eder .... 400 km'den pinpon topunu bile görür...

NOT: Yukarıda sayılan yetenekler ABD başkanı Trump'ın S-400'leri aktive etmemize izin vermesi koşuluyla geçerlidir... ::) ::) ::)

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #846 : 02 Ekim 2020, 20:18:26 »
S-400 uçanı kaçanı vurur ... F-22 bile kaçamaz radarından...Aynı anda 2800 hedefi tespit eder .... 400 km'den pinpon topunu bile görür...

NOT: Yukarıda sayılan yetenekler ABD başkanı Trump'ın S-400'leri aktive etmemize izin vermesi koşuluyla geçerlidir... ::) ::) ::)

Şu silahı o kadar artistlikten sonra çekinipte kullanamayanlar utansın....

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #847 : 02 Ekim 2020, 20:21:57 »
Evet hurda dedim Sayın fırtına06 Suriye, Libya ve son olarak Ermenistan'ın elindeki HSSlerin ihalarımız tarafından nasıl maymun edildiğini gördük. Katmanlı bir hava savunma şemsiyesi inşaa ettiğimizde bile S-400'leri bu ağa dahil edemeyeceğiz eee o zaman ne anladım ben bu işten! Neyse konuyu gerçekten çok dağıttık kendi adıma konuyu dağıttığım için özür dilerim.
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2020, 20:23:06 Gönderen: Barbatos »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #848 : 02 Ekim 2020, 20:24:19 »

Hocam en iyisi gemiyi şöyle donatalım

1- Anka veya TB2 artık hangisi ise silahlı versiyonu ile donatıp kaldırmalı. Akıncılarda destek verir.

2- VTOL İha ama silahlı versiyonu olacak güç çarpanı/ kargo taşımak için vb

3- Helikopter iha buda silah taşıyacak 2x Cirit veya 2x Omtas vb olacak.

Bence çözüm budur Çinliler bunu düşünüyor.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #849 : 02 Ekim 2020, 20:34:34 »
Evet hurda dedim Sayın fırtına06 Suriye, Libya ve son olarak Ermenistan'ın elindeki HSSlerin ihalarımız tarafından nasıl maymun edildiğini gördük. Katmanlı bir hava savunma şemsiyesi inşaa ettiğimizde bile S-400'leri bu ağa dahil edemeyeceğiz eee o zaman ne anladım ben bu işten! Neyse konuyu gerçekten çok dağıttık kendi adıma konuyu dağıttığım için özür dilerim.
Merak etme herkes herşeyin farkında sistem ülkeye geleli 1 yıl oldu geçti hatta halen aktif edilmedi. 2020 başında aktif edilecekti Covid dediler yıl sonu geldi halen ortalıkta yok. Şu ABD seçimleri bir gecsinde, sonrası onların bir çaresine bakılacak. Ya 1 sistem halinde kalacak ABD ses etmeyecek yada 3. Bir ülkeye şutlanacak. Orta yol bulunacak seçim sonrası. Onu bekliyorlar. Nasıl ki rahip yolu bulundu Nasıl ki oruçreis yolu bulundu. Gene bulacaklar. Bilgindik olaylar.