Gönderen Konu: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi  (Okunma sayısı 333928 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
Ynt: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi
« Yanıtla #810 : 01 Ekim 2020, 14:10:07 »
Bence f 35 olmaması bizim için iyi oldu yerli  ucav ın önü açıldı f35 ayarında bir ucav bu gidişle ortaya çıkacak. Abd öyle yada bizi bir süper güç yapacak gibi gözüküyor. buda bizim hayrımıza biz zoru görmeden çalışmayan bir milletiz yoksa bize verselerdi bence tfx bile olmayacaktı. Hak şerleri hayreyler görelim neyler neylerse güzel eyler.

Yanlış olmasın daha tankı göremedik sahada tabi TF-X ayrı bir konu ama F-35 gelseydi elimizde çok büyük bir koz olurdu bakınız örnek İsrail adamlar 2-4 tane F35 kaldırıp vurup geliyor kimsenin ruhu duymuyor. Alsaydık en azından TF-X için fikrimiz olurdu ne yapacağız vb.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı malaga

• DefenceTurk
  • *
  • 22
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #811 : 01 Ekim 2020, 14:24:39 »
İsraile verilen f35 ile bize verilen f35 aynı olmayacaktı ve f35 uçan bilgisayar hiç bir düşmanıma kullanamayacağım uçağı neyleyim ben .

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #812 : 01 Ekim 2020, 14:33:04 »
İsraile verilen f35 ile bize verilen f35 aynı olmayacaktı ve f35 uçan bilgisayar hiç bir düşmanıma kullanamayacağım uçağı neyleyim ben .

Tamam da yinede elimizde koz olacaktı v

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #813 : 01 Ekim 2020, 15:11:01 »
kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş...

Verselerdi, en siradan versyonu bile bize birsey katardi...

Vermediklerine gore, isimize bakacagiz...

Uzun lafin kisasi bu...
What is steel compared to the hand that wields it?

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #814 : 01 Ekim 2020, 18:27:59 »
Süper güç olma manyağı bir toplum olduk. TFX üretince süper güç olmazsın. Süper güç olmak için bir-çok parametrenin beraber pik yapması lazım. Askeri alanda küresel güç olmak istiyorsan bunu destekleyecek ekonomin olması lazım. Yilda 18 milyar dolarlık askeri bütçe ile süper güç olamazsın. Nukleer fuze ureteyim ekonomiyi boşver dersen Kuzey Kore gibi süper güç değilde diktatör bir ulke olursun. Ekonominin iyi olması için ülkelerle iyi ilişkiler kurup yüksek teknoloji ürün satmak lazım. Rusyaya Domates satarak süper güç olunmaz. Bana gore dunyada 2 tane super guc vardir. Amerika ve Çın... Rusya küresel nükleer bir güçtür,  nükleeri çıkar hantal bir ordusu var. Yaa süper güç olalım olmasinada doğmamış çocuğun borçlu olarak dünyaya geldigi bir ulke süper güç olamaz.. Güney Kore ve Japonyanin hem ekonomisi hemde askeri bütçesi bizden daha fazla süper güç mu bunlar ? Yıllık 600-700 milyar dolarlık gsyh ile süper güç olamazsın. Bizde aşırı dinci fanatik bir grup var , korkutla BF durduracağını sanan bu kafaya birşey anlatamazsin

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #815 : 01 Ekim 2020, 19:34:59 »
Haklısınız+1

Rusya artık bitti şahsen Çin her halanda Ruslardan üstün hale geldi hava savunma gördük, kara kuvvetleri hele deniz ve hava kuvvetleri. Çin neredeyse 5. Nesil uçağı üretiyor ve çok iyi bir uçak olduğu söyleniyor.  Para desen var teknoloji var. Adamlar 1 yılda 3 adet Lhd bitiriyor ki bir lhd projeleri daha var.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #816 : 01 Ekim 2020, 20:05:58 »
Bizim bırakın süper güç olmamızı, bölgesel bir güç olmamız içinde daha çok ekmek yememiz lazım.
Ekonomi yerlerde. Bu sene umulan gayrı safi hasıla 650 milyar dolar. Kişi başı gelir 7700dolar.
Bu ekonomi ile mi süper güç olacağız.
Önce eğitim seviyesinin yükselmesi lazım. Sokaktaki adama soruyorlar Kıbrıs hangi denizde diye bilen yok. Göktürk devleti vizeyi kaldırmış, ne dersiniz diye soruyorlar. Çok iyi aferin devletimize , vizesiz gideceğimiz bir yer daha çıktı diyor adam.
Eğitimden sonra adaletin olduğu ve olduğunca düzgün işlediği bir yapının oluşması lazım.
Ekonomik olarak kişi başı gelirin 30000dolara , gsmh nin 2.5 milyar dolara, ihracatın 6-700 milyar dolara dayanıp ihracaat fazlası veren bir ülke haline gelirsek , o zaman tamam derim. Bölgesel güç olduk; küresel güç adayıyız derim.
Devlet kademelerindeki yolsuzlukların önüne geçebilen, liyakata prim veren bir yapıya ulaşırsak gelişmişlik sınıfına gireriz. GSMH’nın salt artışı da önemli değil. Memlekette 60-70 tane yeni “Koç” yada “Sabancı” yaratıp milyarder adedini arttırıp zenginliği elit sınıfa yayarak ta gelişmiş ve yöresel güç olunmaz. Gelirin olabildiğince eşit şekilde nüfusa dağılması da önemli.
Bir tarafta Halkın büyük yüzdesi ekmek bulmakta zorluk çekiyor ama bir kısım kolunda 500bin dolarlık saat ya da 50bin dolarlık çanta ile dolaşıyorsa bu da olmaz. Hele bunlar devlet memuru statüsündeki kişilerse!!
Hiiç olmaz!!!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #817 : 01 Ekim 2020, 20:26:29 »
Ben Rusya'nın hantal bir ordusu olduğunu sanmıyorum. Yakın geçmişte Gürcistan'a girdiler fırtına gibi. Daha yakınında Kırım'ı çok hızlı bir şekilde ilhak ettiler. Sovyetlerin son dönemlerine göre çok daha iyi durumdalar.

Süpergüç olmabilmemiz için önce dışa bağımlılığımızı azaltmamız lazım. Biz ise görünürüd bunu yapıyor gibiyiz. Gerçekten öyle miyiz? Mesela forumumuzun konusu olan savunma sanayinde pek çok sistemi artık kendimiz geliştiriyor ve üretiyoruz. Ancak bunu diğer alanlar için söylemek güç. Mesela tarım. Daha önce ülkemizde üretilen pek çok ürünü artık ithal ediyoruz. Hayvancılık da aynı şekilde. Kısacası insanın yaşamını devam ettirebilmesi için gerekli gıda hammaddelerinin üretiminde müthiş kayıp var. Oysa verimli topraklarımızın betonlaştırılması yerine düzgün değerlendirilmesi, uygun lojistik altyapının kurulması ile dünyayı besleyecek kadar çok üretim yapabilir ve müthiş kar elde edebiliriz. Ancak betondan kolay yoldan para kazandırmak birilerine işimize geliyor.

Sadece tarım vve hayvanlıkta değil, sağlıkta, eğitimde, adalet sistemimizde, pek çok sektörümüzde büyük hataları ve eksiklikler var.

Planlamamız çok kötü. Sadece popülist projelerle günü kurtarma siyasi şov peşindeyiz. İleriyi görebilen, olasılıklara göre farklı planlar üreten yok. En güzel örneklerinden biri bu konunun başlığında da belirtilen doklu çıkarma gemimiz. Sözde uçak gemimiz!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı malaga

• DefenceTurk
  • *
  • 22
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #818 : 02 Ekim 2020, 09:55:50 »
Siyaset yapmayı sevmem ama atılan mesajlara cevap vermek istiyorum 2002 den önce türkiye ne üretiyordu veya sağlık alanında nasıldı veya tarımda nasıldı enerjide doğalgaz dan elektrik üretimi %80 civarlarındaydı pkk ile başa edemiyen bir türkiye her gün  şehit veren bir türkiye abd nederse tamam efendim diyen bir türkiye  2 adet taaruz helikopteri dilenen bir türkiye   israilden heron alıp kullanamayan türkiye kendi uçagını tankını israile modernize ettiren bir türkiye gemi yapamayan türkiye kendi mühimmatlarını üretemmeyen bir türkiye kendi piyade tüfeğini üretemeyen bir türkiye kendi hava savunma füzesini üretemeyen türkiye kendi lazer silahını üretemeyen türkiye koralı olmayan bir türkiye istihbarat uydusu olmayan bir türkiye ve daha niceleri sayamayacağım bir sürü proje niye bukadar haksızlık yapılıyor anlamıyorum her şey çok güzel demiyorum ama eskiye göre her şey çok güzel bu kadar kısa zamanda bu kadar iş yapılması takdir edilmesi gerekiyor yaşı 25 in altında olanlar bu yazıları yazıyorsa anlarım ama 35 ve 40 yaş üstü olanlar eski durumu çok iyi biliyorlar. Bence bu kazanımlarımızı elin yunanlı sipikerleri anladı ama içimizdeki insanlar anlayamadı ben ona üzülüyorum. Bu hızla giderse biz daha çok şey yapacağız ama bu hız kesilirse türkiye ondan sonra çöküşe geçecektir

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 47
« Yanıtla #819 : 02 Ekim 2020, 10:16:50 »
2002 öncesi elektrik üretimi %80 doğalgazdan diyerek zaten daha girişte hata yaptığınız için diğer söyledikleriniz de bir anlamı kalmıyor. Türkiyenin elektrik üretiminde Akp öncesi dönemde doğalgaz hiçbir şekilde ağırlığı mevcut değildi. Türkiye Cumhuriyeti AKP iktidarına kadar elektrik üretimini öncelikle kendi kaynaklarından, birincil olarak hidroelektrik barajlarında sonrasındayerli kömür santrallerinden karşılamıştır. Doğalgaz gibi alabildiğine dışa bağımlı enerji kaynağı son yılların modasıdır.

Hele de PKK  savınız tam rezalet söylemeden geçemeyeceğim.

Son söz füze üreterek süper devlet olunsaydı İran şu an Avrupanın en süperi olurdu.
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2020, 10:17:24 Gönderen: DelKu »