Gönderen Konu: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi  (Okunma sayısı 333899 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
Ynt: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi
« Yanıtla #780 : 11 Temmuz 2020, 18:54:23 »
Hocam lhd işi biraz yattı gibi. Yani uçak yok bişey yok helikopter desek daha atak helikopterinin deniz versiyonu yok. Tek iha koyarız oda ne kadar etkilidir bilemem. Onun için bir an önce anlaşma yapıp hem A modeli hem B modelini almalıyız.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #781 : 11 Temmuz 2020, 18:59:30 »
Bolca Gökbey koyup yanına Naval T-129 ile birlikte mükemmel uçar birlik harekatı yapılır.

Bu Anadolu'da bir tek ABD malı bile kullanılmamalı.
Kullanırsak ABD , bizim bu gemiyi yaptığımız için kursağımızdan getirir.

Çevrimdışı KRAL14

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #782 : 11 Temmuz 2020, 19:02:37 »
Hava savunma gemimiz de yok.SM1 ve ESSM bu gemiyi korumak için yeterli midir? Bu gemi yerine İstif lere odaklanılsaydı daha iyi olurdu.İlla kuvvet aktarımı isteniyorsa bayraktar sınıfından 2 tane daha yapılsaydı.
Yanı şuan bana öyle geliyor ki bu gemi bizim için biraz üst seviye.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #783 : 11 Temmuz 2020, 19:11:07 »
Hocam bu gemi yapılmaktansa fiyat tam olarak bilmiyorum ama 2-4 adet TF-4500 yapardık yada i sınıfını geliştirip sayısını artırırdık.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #784 : 11 Temmuz 2020, 19:24:28 »
Hava savunma gemimiz de yok.SM1 ve ESSM bu gemiyi korumak için yeterli midir? Bu gemi yerine İstif lere odaklanılsaydı daha iyi olurdu.İlla kuvvet aktarımı isteniyorsa bayraktar sınıfından 2 tane daha yapılsaydı.
Yanı şuan bana öyle geliyor ki bu gemi bizim için biraz üst seviye.
Sn kral14,
Bir defa yapıldı. Suya indi. Yakında devreye alınacak. Olmaması gerektiği İ sınıfının daha acil olduğu burada uzun uzun tartışıldı.
1. Elde 8-10 adet Super-Cobra var. Bunlar denize uyumlu.
2. Seahawk istemişiz reddedilmiş diye okudum bir yer de.
3. Üretmekte olduğumuz blackhawk helikopterlerinden bir kaçını denize uyumlu hale getirmemiz şart.
4. Atak 129 yada yeni T-629’u denize uyumlu olarak üretmemiz lazım acilen.
5. TCG Anadolu üzerinde öz savunma olarak , 2 adet PHALANX CWIS, 5 adet ASELSAN 25mm STOP, 1 adet RAM olacak. (Bence 1 adette ESSM bataryası olsa iyi olurdu.) bunlar 10km ye kadar mükemmel koruma sağlar. ESSM olursa bu koruma şemsiyesi 50+ km ye çıkar ve hipersonik tehlikeyi de içine alır.
6. Üzerindeki helikopterlerin silahları da belli bir koruma sağlayacaktır.
7. İ sınıfı bitince daha kapsamlı koruması olacak; o bitinceye kadar da Gabya lar koruma sağlayacaktırlar.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #785 : 11 Temmuz 2020, 19:26:26 »
Hocam bu gemi yapılmaktansa fiyat tam olarak bilmiyorum ama 2-4 adet TF-4500 yapardık yada i sınıfını geliştirip sayısını artırırdık.
En son Sn Demir’in söylediğine göre yaklaşık 600 milyon Euro ya çıkacakmış tersane çıkışı.
Tam teçhizatlı 1 milyar doları geçer.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2020, 19:27:19 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı KRAL14

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #786 : 11 Temmuz 2020, 19:33:31 »
Teşekkürler cevaplar için.Forumda yeniyim.O yüzden zaten dile getirilmiş şeylerden tekrar bahsedersem kusuruma bakmayın.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #787 : 11 Temmuz 2020, 19:45:53 »
Hocam cidden o paraya ben şahsen yeni gemiler yemin etmeyi düşünürdüm donanma bu kadar eski iken.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #788 : 11 Temmuz 2020, 20:40:56 »
Hocam cidden o paraya ben şahsen yeni gemiler yemin etmeyi düşünürdüm donanma bu kadar eski iken.
Donanmaya faydası olması önemli değil gemilerin. Hangi gemi hangi tersaneden en iyi rantı getirecek, en çok politik ses getirecek o önemli!!

Çevrimdışı tamers57

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
    • Han Tel Sandalye
« Yanıtla #789 : 13 Temmuz 2020, 21:45:29 »
Donanmaya faydası olması önemli değil gemilerin. Hangi gemi hangi tersaneden en iyi rantı getirecek, en çok politik ses getirecek o önemli!!

Hocam lütfen yorum yaparken insaflı yapın. Ranttan bahsediyorsunuz. Donanmanın acil ihtiyaçları hiç gelmiyor mu aklınıza. Gemi inşa üretim kapasitesi belli memleketin. Libya gözümüzün içinde. Suriye de senelerdir seyreden durumda mı umurunuzda değil? Doğu Akdeniz'de ki durum ortada. Rusya adeta donanmasını yeni baştan inşa etmek için yarışırken sizin ranttan bahsetmeniz, konuya vakıf Deniz Kuvvetleri, ilgili bakanlıkları rant peşinde diye suçlarcasına konuşmanızdan daha abuk subuk bir cümle olamaz. Emin olun eski dediğiniz sistemleri görmesi gereken yerlerde görüyor. Yorum yaparken daha dikkatli ve mantıklı yorum yapmaya dikkat edelim.

Lütfen!!!!