Gönderen Konu: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi  (Okunma sayısı 172626 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
Ynt: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi
« Yanıtla #650 : 17 Eylül 2019, 10:34:50 »
O kadar şey yazıyoruz çiziyoruz. Sonra donuyor dolaşıyor iş gene F-35 ABD izni olmadan kullanamayız noktasına geliyor. Yahu bu Israil acaba neden bu kadar bizim F-35 almamanız için lobi yapıyor. Yunan forumları S400 tercih ettik diye sevinç çığlıkları atıyor. ABD F-35 satıp 30 yıl boyunca 25 milyar dolar kazanacağı parayı elinin tersiyle itiyor. Anlam veremiyorum. Yani sizin dediğiniz şey ile gerçek hayatta ki yansıması o kadar zıt ki anlatamam.

Gerçek hayatta f-16 larına abd kongresi izin vermeden hava hava füzesi satın alamıyorsun. Hadi diyelim füzeyi yaptın entegre etmek için yine abd kongresinden izin alman gerekiyor. Bunu bugün f16 içi yaşıyorsun. Gerçek hayat gazete manşetlerinden çok daha öte birşey..
Kongre izin ver.eden alamıyorsun ama şuanda 250 adet Aim-120C7 füzesini bize sattılar. Çok daha fazlası Aim-120B füzesi mevcut. Elimizde 500'den fazla BVR mevcut. Sattığı uçak sayısınca ona paralel fuzesini de veriyor zaten. Tabiki de yerli olması ekstra imkânlar getirir konumuz o değil. Ama o yerli ne zaman olacak 20 yıl sonra ise tabiki de ben şuanda ihtiyaçlarımı en etkin ürün ile karşılamak zorundayım. Ve şuanda hiç bir sistem bana F-35'in vereceği kabiliyetleri vermiyor.

Her görüşe saygım var. Sadece ben senin gibi düşünmüyorum. Özellikle f35'in ağ tabanlı olup her yönüyle takip edilebildiğini düşündüğümüzde f16'dan çok daha bağımlı bir uçağa sahip olacağız. Bunun da faydadan çok zarar getireceğini düşünüyorum.
Ertuğrul Müyesseroğlu
Dijital Pazarlama Danışmanı & Eğitmen
ertugrulmuyesseroglu.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #651 : 17 Eylül 2019, 10:42:28 »
Açıkcası ben israil ve abd'nin Türkiye'nin F-35 kabiliyetine sahip olacağından ve uçağı sabote edemeyeceklerinden değil, F-35'in S-400 karşısında zaaflarını öğrenip afişe edebileceğinden patırtının koptuğunu düşünüyorum.
SAVAŞ VAR DENİLDİĞİNDE BİZ;

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #652 : 17 Eylül 2019, 12:23:43 »
Açıkcası ben israil ve abd'nin Türkiye'nin F-35 kabiliyetine sahip olacağından ve uçağı sabote edemeyeceklerinden değil, F-35'in S-400 karşısında zaaflarını öğrenip afişe edebileceğinden patırtının koptuğunu düşünüyorum.

Gayet mantıklı
Ertuğrul Müyesseroğlu
ertugrulmuyesseroglu.com

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #653 : 28 Eylül 2019, 14:46:55 »
TCG Anadolu'dan yeni görsel uzun zamandır gelmiyor. Ulaşıp paylaşabilecek olan var mı?
Ertuğrul Müyesseroğlu
ertugrulmuyesseroglu.com