Gönderen Konu: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi  (Okunma sayısı 334096 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sailordream

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
Ynt: LPD (Doklu çıkarma Gemisi) Projesi
« Yanıtla #450 : 13 Mart 2019, 19:03:46 »
TCG Anadolu silahlandırılamaz mı? Dikey fırlatma sistemi, Çafrad, hava savunma füzeleri, korkut-d vb sistemler entegre edilemez mi? Bu sistemler abd uçak gemilerinde bulunuyor. Neden TCG Anadolu'da da bulunmasın ya da neden düşünmüyoruz?

O zaman Sovyetlerin Kiev sınıfı gibi her işi yapmaya çalışan ama hicbir işi tam yapamayan bir gemi olur.
Öyle ki gemiyi satın alan hintliler bütün o ekstra silahları söküp gemiyi sadece uçak taşır hale getirdiler. Bu gemilerde en kıymetli şey gorev alanı yani ekstra füze taşımak yerine daha fazla ucak helikopter veya amfibi unsuru operasyonel olarak taşıma daha faydalıdır. Ama 8li bir VLS ile ESSM block2 atabilme yeteneği olsa öz savunması ciddi olarak artabilir ama yine yer meselesi büyük dert olur. Japonlar uçuş güvertesinden fedakarlık edip belkide F-35uçurma ozelliginden vazgeçip ucus güvertesinin kenarina koydular.
Bu gemiler asla yanlız dolaşmaz yanlarında 2 hava savunma ve 2 antidenizalti firkateyn yada destroyeri ile alan savunması yaparlar.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #451 : 14 Mart 2019, 09:25:32 »
Ski-Jump rampası net bir şekilde gözüküyor.

DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #452 : 14 Mart 2019, 09:47:29 »
TCG Anadolu silahlandırılamaz mı? Dikey fırlatma sistemi, Çafrad, hava savunma füzeleri, korkut-d vb sistemler entegre edilemez mi? Bu sistemler abd uçak gemilerinde bulunuyor. Neden TCG Anadolu'da da bulunmasın ya da neden düşünmüyoruz?

O zaman Sovyetlerin Kiev sınıfı gibi her işi yapmaya çalışan ama hicbir işi tam yapamayan bir gemi olur.
Öyle ki gemiyi satın alan hintliler bütün o ekstra silahları söküp gemiyi sadece uçak taşır hale getirdiler. Bu gemilerde en kıymetli şey gorev alanı yani ekstra füze taşımak yerine daha fazla ucak helikopter veya amfibi unsuru operasyonel olarak taşıma daha faydalıdır. Ama 8li bir VLS ile ESSM block2 atabilme yeteneği olsa öz savunması ciddi olarak artabilir ama yine yer meselesi büyük dert olur. Japonlar uçuş güvertesinden fedakarlık edip belkide F-35uçurma ozelliginden vazgeçip ucus güvertesinin kenarina koydular.
Bu gemiler asla yanlız dolaşmaz yanlarında 2 hava savunma ve 2 antidenizalti firkateyn yada destroyeri ile alan savunması yaparlar.

Ben yazarken F35 işi olmayacak yani uçak koyamayacağımızdan yola çıktım. Birçok silah sisteminden bahsettim fakat hepsi aynı anda yer alsın diye kalıp bir düşüncem yok. Sadece seyir füzesi atma kabiliyetide olabilir.
« Son Düzenleme: 14 Mart 2019, 09:52:25 Gönderen: muyesseroglu »
Ertuğrul Müyesseroğlu
Dijital Pazarlama Danışmanı & Eğitmen
ertugrulmuyesseroglu.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #453 : 14 Mart 2019, 13:36:30 »
F35B olmaz ise klasik uçak gemisi yaparız daha beteri olur
beğen

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #454 : 14 Mart 2019, 15:07:42 »
F-16 ve F-4 ler ile devam edemezsin F-35 alamazsan.

F-16 ve diğer kullandığın ürünlerin ömür yenileme parçalarını sana Amerika FMS yolu ile gönderiyor.F-35 teslimatının durdurulmasının yanı sıra F-16 ve diğer Abd MŞLİ ürünlerin yedek parça-ömür uzatım konularınıda kapsıyor.

F-16 larını F-4 lerini ve Blackhawk gibi sayısız askeri havacılık teknolojilerini ancak 1 sene uçurabilirsin yedek parçasız.

Uçururuz hocam  ikisinide uçururuz gerekirse el altından, karaborsadan bulur gene uçururuz. Kusura bakmayın ama Türkiye sizin düşündüğünüz gibi aciz ve gözden çıkarılabilir bir ülke değil.

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #455 : 14 Mart 2019, 15:42:38 »

Gerçekten İspanyollar heybetli modern bir tasarım yapmış.
Ertuğrul Müyesseroğlu
ertugrulmuyesseroglu.com

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #456 : 14 Mart 2019, 18:30:55 »

Biz bu Anadolu'yu yüzdürmeden TF-2000'in tasarımı sabitleyemezsek eğer; Bizimkiler yapılmışı var uğraşmaya ne gerek var deyip İspanyolların Alvaro dö Bazan sınıfına dönerler gibime geliyor ama umarım TF-2000 yerli dizayn olarak yüzer... Sonuçta buda dünya arenasında senin projelendirme yeteneğini vücuda giydirebildiğinin sunumu...
« Son Düzenleme: 14 Mart 2019, 18:35:35 Gönderen: Alp »

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #457 : 15 Mart 2019, 17:41:05 »

Biz bu Anadolu'yu yüzdürmeden TF-2000'in tasarımı sabitleyemezsek eğer; Bizimkiler yapılmışı var uğraşmaya ne gerek var deyip İspanyolların Alvaro dö Bazan sınıfına dönerler gibime geliyor ama umarım TF-2000 yerli dizayn olarak yüzer... Sonuçta buda dünya arenasında senin projelendirme yeteneğini vücuda giydirebildiğinin sunumu...

Ben bu konuda tasarımın problem olacağını ya da olduğunu düşünmüyorum. Muhtemelen bizi geciktiren kullanılacak sistemlerin millileştirilmesi, ödenek, öncelik sıralaması gibi nedenler.. Bizimkiler kendi yapabileceklerini inandıkları teknolojilerde artık satınalma yapmak istemiyor.
Ertuğrul Müyesseroğlu
ertugrulmuyesseroglu.com

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #458 : 15 Mart 2019, 18:45:41 »

Ben bu konuda tasarımın problem olacağını ya da olduğunu düşünmüyorum. Muhtemelen bizi geciktiren kullanılacak sistemlerin millileştirilmesi, ödenek, öncelik sıralaması gibi nedenler.. Bizimkiler kendi yapabileceklerini inandıkları teknolojilerde artık satınalma yapmak istemiyor.

İşte bu, her hangi bir nedenle projeyi yerli dizayn olarak vücuda getirememiz güzel olmaz diyorum zaten, çizemeyiz projelendiremeyiz demiyorum ki. O zamana kadar projeyi fizibıl bir şekilde sabitleyememişsek bizim karar vericiler, cayar veya yöndeğiştirebilir demek istiyorum birazda... Prototipinin kabulü yapılmış ALTAY hala seri üretimde değil mesela... Bu sadece üretemeyeceğimiz anlamına gelmiyorki; üretememizin bin bir türlü nedeni var anlamına geliyor...
« Son Düzenleme: 15 Mart 2019, 18:50:21 Gönderen: Alp »

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #459 : 25 Mart 2019, 12:43:05 »
Bu gemiden hafif bir tasarım değişikliği ile kuznetsov tarzı birşey çıkar mı ?
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.