Gönderen Konu: Türkiye Azerbaycan Savunma Sanayii İlişkileri  (Okunma sayısı 109231 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Pardus-TR

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Türkiye Azerbaycan Savunma Sanayii İlişkileri
« Yanıtla #100 : 04 Nisan 2011, 11:51:59 »
Azerbaycan dediginiz ve cok sevdiginiz o ulkeye lutfen bir gidin ve gorun... Anlamaniz icin 1 ay yeterli, daha fazla degil.

Orasi ALIYEV'lerin Kralligidir.

Dunyanin baska hicbir tarafinda goremeyeceginiz duzeyde, akillara durgunluk verecek seviyede bir YASAL RUSVET vardir.

Parayi cok severler, ulkelerini degil. Bizden tabii silah satinalsinlar, satalim ve kendi sanayimizi gelistirelim, para kazanalim, daha iyilerini yapalim.

Azerbaycan hakkinda anlat, anlat bitmez... Turkiye icinde hayal edilen Kafkaslar yada Turki Cumhuriyetler ile gercekler arasinda cok fark var...Dogrudan goren biri olarak anlatiyorum.

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #101 : 04 Nisan 2011, 12:04:53 »
Gürcistan mesela, farklı mı? Arabayla azerbaycana gidene kadar 5 kere polis durduruyor. Görünce yabancı plakayı, aklına gelen tek şey "para" Düz yolda kırmızı ışıkta geçme cezası yazıyor. İptal etmek için de para istiyor. 10 dolar veriyorsun, beğenmiyor falan. Kafkasların durumu pek iç açıcı değil. Komistlikten çıkma sonuçta hepsi, ne beklenir ki.

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #102 : 04 Nisan 2011, 12:09:35 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=FBWu7DqcbBk&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=FBWu7DqcbBk&amp;feature=player_embedded</a>

biraz konudan uzaklasiliyor.ama Azerbaycanda durum bu.yani fazla dusunenin ve konusanin sonu hic iyi diyil.

Çevrimdışı ASQ-1918

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #103 : 04 Nisan 2011, 16:31:23 »
Burada bu asaglayan laflari gormek uzdu beni. Ayrica o "ben orada oldum" hikayesi kullanilmis. Azerbaycanda olan gelismeyi bugun Bakuye ayak bassaniz aninda gorursunuz.

Dogru rusvet buyuk bir sorun ama buna karsi buyuk bir kampanya var suan, sonuclarini gorecegiz.

Vugar, belirlenen yere degilde sehrin ortasinda miting yapmak isterlerse tabi karsilari alinir. Ben kimsenin taraftari degilim. Ki o mitinglere bak kac insan gidiyor. Sayilari bini gecmez.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2011, 16:36:52 Gönderen: ASQ-1918 »

Çevrimdışı darkevvilboy

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #104 : 04 Nisan 2011, 16:32:55 »
Konu yine dağılıyor arkadaşlar

Çevrimdışı darkevvilboy

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #105 : 04 Nisan 2011, 16:40:37 »
Bakü. Reşat Süleymanov-APA. Azerbaycan Türkiye'nin Havelsan şirketinin askeri gemilerde kurulan Savaş Yönetim sistemlerine ilgisini ifade etti ve şu anda bu konuda taraflar arasında görüşmeler yapılıyor. Bu konuda APA-ya Havelsan şirketinin Deniz Savaş Sistemleri Grubu Başkanı Serdar Müldür bilgi verdi.

Halihazırda Havel-ın yarattığı GENESIS sistemini, dahil "Milgem» korvetində kurulmuş anoloji sistemin Azerbaycan Askeri Deniz Kuvvetleri'ne teklif etti. Türkiye'nin "Milgem" denen korvetinin modern silahlarla teçhiz edildiğini belirten şirket rəsmisinin sözlerine göre, Hazar Denizi'nde kullanılan gemilerde bu sistemden istifade daha isabetli.

Somut hangi devletler tarafından sipariş edildiğini açıqlamasa da, S. Müldir konuştu ki, halihazırda Türkiye tərsanələrində Xəzərsahili ülkeler için yeni devriye katerləri inşa edilir: «O katerlərin üzerine 40 mm çaplı top, 12,7 mm çaplı silah, sonar sistemler ve radarlarda quraşdırılacaq. Biz yeni sistemimizi de işte o katerlərdə kurmayı düşünüyoruz. Bundan önce Havelsan Savaş Yönetim Sistemleri ile donatılmış iki kater Türkmenistan'a satıldı ».

Havelsan-ın ürettiği Savaş Yönetim Sistemi'nin Eski Sovyet yapımı gemilere entegrasyonu da mümkündür.

«Bizim için geminin tipi önemli değildir. Bazi silah ve sensörlerin yerleşmesi, teknik bilgileri », - diye S. Müldir vurguladı.

Şirket yetkilisi Azerbaycan yandan Havelsan yapımı elektronik radarlarda ilginin olduğunu, ayrıca yakında AFOS denen Artilleriya gözlemcisi Simulyatorunun Azerbaycan Savunma Bakanlığı'na iletildiğini de kaydetti.

http://az.apa.az/xeber_Azerbaycan_Turkiyenin_HAVELSAN_shirketinin__217465.html
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2011, 09:06:52 Gönderen: RekarnO »

Çevrimdışı darkevvilboy

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #106 : 04 Nisan 2011, 16:41:24 »
Bakü. Reşat Süleymanov-APA. Türkiye'nin Aselsan şirketinin bir türev firması olan Mikes ürettiği "Parazit» GSM/3G/UMTS karıştırıcı sisteminin Azerbaycan ve Kazakistan'a satışı yönünde çalışmalar yapıyor. APA-nın haberine göre, artık şirket ASELSAN ile birlikte yeni ürünün bu ülkelerde tanıtılması ve satışı ile ilgili bir takım adımlar attı.

Kullanıcı tarafından programlanabilir bilen bu tesisatın Salon ve VİP koruma (James Bond tipi el çantasında yerleştirilmiş) iki versiyonu var. «Parazit» 50 metre yarıçapa sinyalleri qarışdırmaqla, uzaktan komandalı bombaların partladılmasının önler.

Karıştırıcı sistemle ilgili Azerbaycan temsilci kadrolarına hem İDEX-2011 fuarında, hem de Bakü'de ASELSAN `nin Bakü'deki firması tarafından sunumlar yapıldı.

http://az.apa.az/xeber_Turkiyenin_MIKES_firmasi_ «Parazit» __217565.html

KONU BAŞLIĞI DEĞİŞTİRİLDİ. BAŞLIKLARA DİKKAT EDELİM LÜTFEN !
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2011, 09:03:13 Gönderen: RekarnO »

Çevrimdışı ASQ-1918

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #107 : 04 Nisan 2011, 17:02:51 »
herneyse...
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2011, 17:40:07 Gönderen: ASQ-1918 »

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #108 : 04 Nisan 2011, 17:57:54 »
Burada bu asaglayan laflari gormek uzdu beni. Ayrica o "ben orada oldum" hikayesi kullanilmis. Azerbaycanda olan gelismeyi bugun Bakuye ayak bassaniz aninda gorursunuz.

Dogru Rusvet buyuk bir sorun ama buna karsi buyuk bir kampanya var suan, sonuclarini gorecegiz.

Vugar, belirlenen yere degilde sehrin ortasinda miting yapmak isterlerse tabi karsilari alinir. Ben kimsenin taraftari degilim. Ki o mitinglere bak kac insan gidiyor. Sayilari bini gecmez.
cenab ASQ-1918 bilirsen fransizlar niye dunyaya agaliq edenlerdendir biz ise kole olanlardan?cunki bizim tariximizde hec vaxt onlarin tarixinde olan 10 lerce cevrilisden hec biride olmayibdri.onlar evvelce oz iclerinde azad olublar sonra diger milletleri ram edibler.biz ise hele hec ozumuz azad ola bilmirik.sen meni sehf basa dusme ancaq vetenin problemlerini gormemezlikden gelib ort bas ederek veten xainlerinin deyirmanina su tokmek menim isim .diger milletlerin bize hormet etmeyi ucun evvelce ozumuz bir birimize ve xalqimiza hormet etmeliyik.dikdatura ancaq barbar milletlerde olur ve ya diktatura milleti barbarlasdirir.seherin ortasinda bir neferin oz fikrine demesi miting .bu kadrda oldugu kimi.azad fikri seslendirmekdir.bu vehsi sisteme gore dunyada hec kes bize hormet lemir.
mevzudan uzaklasdigim icin kusura bakmayin.

Çevrimdışı ASQ-1918

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #109 : 04 Nisan 2011, 18:54:04 »
Qardasim senin dediyindirse onda chix ozun haqqini teleb ele. Hardadilar? Dediyim kimi min insan hec yigismadi.

Burada bezileri ozunden yeke danisir. Ozdeki demedim problem yoxdu...

« Son Düzenleme: 04 Nisan 2011, 19:05:03 Gönderen: ASQ-1918 »