Gönderen Konu: Türkiye Azerbaycan Savunma Sanayii İlişkileri  (Okunma sayısı 109238 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
Türkiye Azerbaycan Savunma Sanayii İlişkileri
« Yanıtla #60 : 29 Kasım 2010, 16:15:30 »
En korunaklı tank merkavalardır ayrıca insan taşıma kabiliyetleride var. nat geo ve discovey de dediler. defence news ve defence updateden adamlar vardı.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #61 : 29 Kasım 2010, 16:31:37 »
onlar diyebilir bu doguru oldugu anlamina gelmez ki?abramslar Irakta nekadar zayat ve ne kadar olu vermistir veya leo 2 ?onlarla karsilastirdigimiz zaman hersey ortaya cikiyor..saygilar
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #62 : 29 Kasım 2010, 20:07:47 »
Gelişmiş nükleer santralden ziyade dökme çelik değil o bilinmeli Türkiye zaten Altayla yapacak ama kolay bir iş değil İsrail'in deneyimi daha fazla ve dünyanın en korunaklı tanklarından merkava tankalrına sahipler.
slm ..İsrail son teknolojik gelişmeleri bünyesinde toplamış Merkava serisi tanklarından bir çoğunu bu tanksavar füzeleri ile imha edilerek kaybetti veya bu efsanevi tankları ciddi hasar görerek tahrip oldu. Sadece İsrail’in 12 Temmuz - 8 Eylül 2006 tarihlerinde Lübnan’a saldırıdığı ve hezimete uğrayarak püskürtüldüğü savaşta, 50 Merkava tankı vurularak tamamen imha oldu ya da saf dışı kaldı. Tankların yarıya yakınının zırhları delindi, diğerlerininse yürüyüş aksamı ya da benzeri kısımları tahrip olarak saf dışı kaldı. 23 Merkava mürettebatı ölürken, 100′ü kismen ağır olmak üzere yaralandı.                   http://www.savunmasanayi.net/israilin-turkiye-uzerinden-suriye-hava-saldirisi/israilin-turkiye-uzerinden-suriye-hava-saldirisi/                                                             

Merkavalar gerçekten korunaklı tanklardır, sadece zırh açısından değil personel gvenliği için acil tahliye kapısına falan sahipler. Yukarı da 50 tank vurulmuş 23 kişi ölmüş, aksamı saymaz isek yaklaşık 4 kişilik mürettebattan sadece 1 ölmüş ve her saldırı da ölümle sonuçlanmamış. Kornet-E ve Metis-M anti-tank füzeleri nispeten yeni sistemlerdir ve Kornetler 1200 mmlik RHA zırhı delebilirler ki intenette bu tip tank savar füzelerin vurduğu tankların videolarını gördüyseniz genelde zırhın içine girdikten sonra içeriyi cehenneme çevirirler. Leo 2'lere zaten laf yok Almanya gibi ağır sanayi ülkesi için de şaşılmayacak tanklar. Leo 2'ler hiç savaş görmemiş tanklardın asıl. Herhangi bir gerçek muharebede kendilerini kanıtlamamışlardır ama arkadaşın  bahsettiği belgeselde doğal olarak 1. sıradadır. Ne kadar savaş görmemiş olsalar da günümüzde testlerle aynı ortamlar yaratılıyor ve gayet iyi tanklar.

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #63 : 29 Kasım 2010, 20:41:00 »
Kim demiş Leopard2a6 lar savaş görmemiş diye bakınız :)
http://www.savunmasanayi.net/haftanin-fotografi-leopard-2-a6m-can/haftanin-fotografi-leopard-2-a6m-can/
Ayrıca:
Kanada Ordusu'na ait bu Leopard 2 A6M, anti-tank mayınlarına karşı dünyanın en yüksek korumalı ana muharebe tankıdır.
Özel ve kalın gövde altı zırhı sayesinde, Afganistan'da ISAF misyonu kapsamında görev yapan Kanada askerlerinin gözdesi bu tanktır ve cephe hattında muharebelere katılan Kanada askerlerini bir çok Taliban pususundan kurtarmıştır
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2010, 20:44:47 Gönderen: Ateş »

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #64 : 30 Kasım 2010, 11:34:45 »
Ben de 1 numaralı tankı demiştim sanki? Konuyu kaçırıyorsunuz yanlız modernzasyon projesinin ihalesini Azerbaycan'ın İsraile vermesini tartışıyoruz, projede Almanlarla ilgili bir şey yok.
...dünyanın en korunaklı tanklarından merkava tankalrına sahipler...
Merkava tankı en iyi tank da demedim.

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #65 : 30 Kasım 2010, 18:52:26 »
Ben de 1 numaralı tankı demiştim sanki?
Bilgi yanlışını düzelttim.Hiç savaş görmemiş demişsiniz.

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #66 : 30 Kasım 2010, 23:44:37 »
motoru önde , paletlerinin cartepilar paleti olduğu söylenen aykırı bir tank tasarımı merkava..spesifik bölgeler icin üretilmiş..gibi sanki..tasarımlarda dikkat etmemiz gereken ... tasarımı yapan ülkenin tankı kullanım şekli ... tankı destekleme unsurları..sonucta paletsiz tank tasarımlarıda var..aslında hep içimden gecen altayın paletsiz versiyonu olurmu sorusu..??

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #67 : 01 Aralık 2010, 00:06:09 »
aslında hep içimden gecen altayın paletsiz versiyonu olurmu soRusu..??
İnşallah tekerlekli olmaz.Tekerlekli tank isabet aldığı anda savaş dışı kalır.Paletli olması daha avantajlı.Ayrıca teker pantinaj çekebilir ama palet de böyle bir sorun yoktur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #68 : 01 Aralık 2010, 00:26:18 »
Tekerlekli AMT olmaz zaten. ALTAY da tüm AMTler gibi paletli olacak.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #69 : 01 Aralık 2010, 00:54:15 »
Tekerlekli AMT olmaz zaten. ALTAY da tüm AMTler gibi paletli olacak.

İtalyanların Centauro ZMA ları aklımda tank diye kalmış bi an tekerlekli tank olabileceğini düşündüm :)