Gönderen Konu: Türkiye Azerbaycan Savunma Sanayii İlişkileri  (Okunma sayısı 110029 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KingWarrior

• KingWarrior
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
Azerbaycan, Türkiye iki savunma işbirliği fırsatları yarattı
« Yanıtla #160 : 29 Temmuz 2011, 19:03:01 »
Peki o zaman şöyle sorayım; teknoloji transferi edelim diyen kim?
Siz benim demek istedigimi anlamadiniz bazi arkadaslar diyor ya milgemi verelim anka´yi verelim onu verelim bunu verelim bundan bahsediyorum ben neden verelim diyorum bende satis olabilir ama teknoloji transferi olmamali bence cunku bunlar gercekten kritik teknolojiler.

Onlarda verelim derken parayla satalım demek istiyorlar zaten. Onlara teknolojilerini verelim de onlar da üretsinler demiyorlar. Sadece bir iç denizle sınırı olan Azerbaycan Milgemin teknolojisine sahip olsa ne olur? Ve ya Anka'nın? Kendisi mi üretecek?

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #161 : 29 Temmuz 2011, 19:10:19 »
Tm hocam Azerbaycan neyse ama biz cokmu teknolojik bir ulkeyizki ona buna teknoloji vermeyi dusunuyoruz yok milgemi versek ne olur hocam bu gemilerden dunyada kac ulke yapiyor ve radara yakalanmicak ozellikte bu gibi bilgiler altin degerinde yillarin emegi yatiyor o gemide bence saklanmalidir ancak sizin dusuncenizede saygiliyim.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı KingWarrior

• KingWarrior
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #162 : 29 Temmuz 2011, 19:14:31 »
Tm hocam Azerbaycan neyse ama biz cokmu teknolojik bir ulkeyizki ona buna teknoloji vermeyi dusunuyoruz yok milgemi versek ne olur hocam bu gemilerden dunyada kac ulke yapiyor ve radara yakalanmicak ozellikte bu gibi bilgiler altin degerinde yillarin emegi yatiyor o gemide bence saklanmalidir ancak sizin dusuncenizede saygiliyim.
,

Yahu "kimse teknoloji transferi yapalım demiyor" diyorum, halen teknoloji vermeyi düşünüyoruz diyorsun. Okuduğunu anlamıyor musun arkadaşım?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #163 : 06 Ekim 2011, 11:42:55 »
Türkiye kardeş ülke Azerbaycan'la askeri işbirliğini gittikçe geliştiriyor

Türkiye'nin Azerbaycan ve Türki Cumhuriyetlere askeri açılımı sürüyor. Azerbaycan Haber Ajansının (APA) savunma muhabiri Reşad Süleymanoğlu'nın bildirdiğine göre, iki ülke arasında dev anlaşmalar yapıldı.

Buna göre, iki ülke birlikte helikopterle havadan taşınabilen 105 mm top üretecek.

Ayrıca, Roketsan Azerbaycan'a 244 milyon dolarlık füze satacak.

OTOKAR ise bu ülkeye 23 milyon dolarlık Kobra zırhlı araç satacak.

Bu arada Dearsan adlı gemi firması da Türkmenistan'dan 120 milyon dolarlık sipariş aldı.

www.gazeteci.tv

http://www.gazeteci.tv/azerbaycanla-dev-askeri-isbirligi-129668h.htm
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Türkiye Azerbaycan Savunma Sanayii İlişkileri
« Yanıtla #164 : 17 Mart 2013, 10:10:52 »
Azeri kardeşlerimiz yeni bir keskin nişancı silahı tanıttılar.Adına "Yalquzaq" demişler.Sanırım bizim JNG 90 üzerinden bir işbirliği var zira çok andırıyor.

Özellikleri:
Cartridge: 7.62x51mm
Effective range: 1000 m
Feed system: 10-round magazine
Weight: 7.1 kg

http://i47.tinypic.com/28comer.jpg

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #165 : 27 Aralık 2014, 02:21:52 »
Fırtına isi ne oldu. MTU motor olayında kıllık yapıyordu. Baska motorla cözülecekti bi haber varmı acaba. Gerci Atak ihracatıda söz konusuydu bunlardan bi son haber yokmu...

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #166 : 08 Ocak 2015, 07:45:25 »
Fırtına satışı şimdilik yattı,motor konusu çözülemedi ve çabucakta çözülecek gibi değil.T129 olacaksa bile daha zaman var.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #167 : 08 Ocak 2015, 11:57:03 »
Bu Fırtına isinde baska motor bulundu. Cözüldü deniyordu bulunan motormu ise yaramadı. Yoksa onlarda mı Almanlar gibi yan cizdi. Bulunamadımı yoksa motor.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #168 : 12 Ocak 2015, 07:54:35 »
Motor Ukrayna'dan alınacak diye konuşulmuştu,ancak entegrasyon ve verimli çalışma optimizasyonları epeyce zaman alır.Şimdilik bu konudaki gelişmelerin tamamlandığına dair bir haber gelmediğine göre halen beklemede yada iptal olmuştur proje.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #169 : 12 Ocak 2015, 16:18:36 »
Bu motor üstünde calısılıyormu. Yoksa sizinde yukarıda yazdıgınız gibi komple kapatıldımı. Ukrayna motoru isi