Gönderen Konu: Türkiye Azerbaycan Savunma Sanayii İlişkileri  (Okunma sayısı 109282 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
Türkiye Azerbaycan Savunma Sanayii İlişkileri
« Yanıtla #120 : 05 Mayıs 2011, 23:43:14 »
Alıntı
Turkiye, Azerbaycan’a ortak insansız uçak üretmeyi teklif etti

Bizim teklif israil in teklifinden den önce mi sonrami yapildi, bildigim kadari ile Israil Azerbaycan'a Heron teklif etti bundan kisa zaman önce ("TRDEFENCE" sayfasinda okumustum ) yani bu teklifi Azerbaycan pazarini Israil'e kaptirmamak için bir hamle olarak degerlendirebilirmiyiz ?

Çevrimdışı ASQ-1918

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #121 : 11 Mayıs 2011, 18:50:11 »
Azerbaycan 105mm obus ve MODERN piyade tufegi projesine katildi.

http://az.apa.az/xeber_Azerbaycan_ve_Turkiye_arasinda__222192.html

« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2011, 19:11:37 Gönderen: ASQ-1918 »

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #122 : 11 Mayıs 2011, 19:13:30 »
Azerbaycan 105mm obus ve MODERN piyade tufegi (bu ne oluyor?) projesine katildi.

mke nin  ürettiği yeni  piyade  tüfeğine  ortak üretim teklifi verilmiş  orası  pek karışık değil  lakin  105 mm lik  topları ne için  istemişler?
azerbaycanın geniş kapsamlı bir tank modernizesi içerisinde olduğunu  biliyoruz  , belkide  israilin modernize etmeyeceği  tanklarına namlu yenilemesi yada kendi çaplarındabir modernize düşünmüşlerdir  veya 105 mm lik  obüs üretmek amaçlıda istenmiş  olabilir  , yazıda 120 mm lik mke toplarından  bahsedilmiş sanırım tanklar için  düşünüyorlar.
not :azerilerin  105 mm lik tankları varmı  bilmiyorum.

Çevrimdışı ASQ-1918

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #123 : 11 Mayıs 2011, 19:18:38 »
MKE tarafindan 105mm obus projesi yokmu? O proje sanirim.

Hayir, 120mm havandan bahsediliyor.
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2011, 19:42:06 Gönderen: ASQ-1918 »

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #124 : 13 Mayıs 2011, 12:36:56 »
MKE tarafindan 105mm obus projesi yokmu? O proje sanirim.

Hayir, 120mm havandan bahsediliyor.

beli eledir.
Azerbaycan 105mm obus ve MODERN piyade tufegi (bu ne oluyor?) projesine katildi.

mke nin  ürettiği yeni  piyade  tüfeğine  ortak üretim teklifi verilmiş  orası  pek karışık değil  lakin  105 mm lik  topları ne için  istemişler?
azerbaycanın geniş kapsamlı bir tank modernizesi içerisinde olduğunu  biliyoruz  , belkide  israilin modernize etmeyeceği  tanklarına namlu yenilemesi yada kendi çaplarındabir modernize düşünmüşlerdir  veya 105 mm lik  obüs üretmek amaçlıda istenmiş  olabilir  , yazıda 120 mm lik mke toplarından  bahsedilmiş sanırım tanklar için  düşünüyorlar.
not :azerilerin  105 mm lik tankları varmı  bilmiyorum.

Azerbaycanda kullanimda sadece t-72 ve ussu tanklar kalacak.t-64 ve t-55 ler tank gibi kullanilmayacak.govdeleri farkli platformlar halinde kullanilmaya devam edilecek.onun icin 105mm obus.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #125 : 13 Mayıs 2011, 14:57:11 »
güzel gelişme.inşallah diğer projelerdede ortak oluruz.

Çevrimdışı ASQ-1918

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #126 : 13 Mayıs 2011, 18:07:25 »
Bu arada yeni kamuflaj ozel kuvvetler birliginde kullaniliyor

Çevrimdışı goekhan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #127 : 13 Mayıs 2011, 21:34:41 »
ben bu azerilere hic guvenmiyorum turkiyeye vize uyguluyorlar ve cok nankorler islerine geldiginde turkiye kardes ulke oluyor tekirdagda bir fabrikada calisan azeriler vardi turkleri hic sevmiyorlardi kufur kadinlarina irenc sozler vs vs hic guvenemiyorum bu azerilere
kaderle oturup zarmi sallasak

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #128 : 13 Mayıs 2011, 21:40:46 »
ben bu azerilere hic guvenmiyorum turkiyeye vize uyguluyorlar ve cok nankorler islerine geldiginde turkiye kardes ulke oluyor tekirdagda bir fabrikada calisan azeriler vardi turkleri hic sevmiyorlardi kufur kadinlarina irenc sozler vs vs hic guvenemiyorum bu azerilere

DEFENCETURK.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE KURALLARI

7 - DefenceTurk sitesinde kesinlikle ırkçılığa izin verilmemektedir. Bunun dışında kişilerin dil, din, mezhep, cinsiyet, renk, köken gibi toplumsal konumları yönünden sınıflandırılması, spor fanatizmi, ahlaka aykırı, karalama, yalan, hakaret ve küfür, terör örgütleri vb oluşumlarla ilgili propaganda içeren iletilerin kullanılması kabul edilemez. Siyasi propagandaya kaymamak ve siyasi karalamalarda bulunmamak şartıyla belirli bir seviyeye kadar siyasi konularda tartışmaya izin verilmektedir.

Bu kurallar forum üyeleri ve foruma üye olmadan dışarıdan takip ederek faydalanan herkes için geçerlidir.  Forumdan direk veya dolaylı olarak yararlanan herkes bu kuralların kanunlar önünde geçerliliğini, aksi bir davranış sergilediğinde itiraz etmeden suçlu olduğunu  kabul ve taahhüt eder.

Lütfen forum kurallarına dikkat ediniz...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı goekhan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #129 : 13 Mayıs 2011, 21:44:58 »
ben irkla ilgili birsey soylemedim sadece azerilerin bize yaptigi muameleyi soyledim bize vize uyguladiklari bi gercek bende yurt disinda yasiyorum irkcilik nedir bilirim sadece sahsi fikrimi soyledim yanlis anlasildiysam ozur dilerim  :) saygilar
kaderle oturup zarmi sallasak