Gönderen Konu: Jaguar/Kasırga/Bora Füzeleri  (Okunma sayısı 212970 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
Ynt: Jaguar/Kasırga/Bora Füzeleri
« Yanıtla #430 : 20 Mart 2024, 22:53:38 »
Ukrayna da İskender füzeleri artık iyice savaşın taktik silahına dönüştü. Biz balistik füzeleri hep biraz demode olmuş yerlerini seyir füzelerine bırakmış daha ziyade kitle imha silahı olanlar için anlamı olan stratejik silah gibi gördük ama bu savaşta  balistik füzeler her hedefe atılan çok kahredici taktik silahlara dönüştü. BORA gibi projeler ne kadar değerliymiş gördük dahada üstüne düşmek isabet güdüm konularına çalışmak lazım. Birde bu balistik füzeler için patriod ayarında silahları bir an önce halletmemiz lazım. 100 km gibi bir menzilde balistik füze önleme son derece yeterlidir S400 gibi iddialara hiç gerek yok Patriod tam ayarında bir silah onu örnek almak lazım

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
Ynt: Jaguar/Kasırga/Bora Füzeleri
« Yanıtla #431 : 20 Mart 2024, 23:22:45 »
Ukrayna da İskender füzeleri artık iyice savaşın taktik silahına dönüştü. Biz balistik füzeleri hep biraz demode olmuş yerlerini seyir füzelerine bırakmış daha ziyade kitle imha silahı olanlar için anlamı olan stratejik silah gibi gördük ama bu savaşta  balistik füzeler her hedefe atılan çok kahredici taktik silahlara dönüştü. BORA gibi projeler ne kadar değerliymiş gördük dahada üstüne düşmek isabet güdüm konularına çalışmak lazım. Birde bu balistik füzeler için patriod ayarında silahları bir an önce halletmemiz lazım. 100 km gibi bir menzilde balistik füze önleme son derece yeterlidir S400 gibi iddialara hiç gerek yok Patriod tam ayarında bir silah onu örnek almak lazım

HIMARS da çok etkili, cephede denenmiş füzedür sonuçta. Hele HİMARS'ın ATACMS füzesi 300km menzili olan İskender gibi evin çatısındakı soba borusuna kadar nokta atışı yapabilen etkili silah.

Önemli olan sayısı, 50-100 adet ateş ettikten sonra avucunu yalarsan olmaz. Patriot bile kurtarmaz, Kiev'de konuşlu Patriotlar Kinjalı vuramadılar 7-8 füze atış yapmasına rağmen, youtube var ÇNRA atışı gibi delircesine füzelerini harcıyor 1 adet balistik füzesini vurmak için.
Savunmak her zaman savaşı kazandırmaz, karşı atak yapacaksın veya saldıracaksın. Atıyorum İran tepeme 3000 balistik füzesini yağdırsın ben vururum dersen zaten ölmüşün demektir. Sen de vuracaksın, nereden ateş ediyorsa oraları havadan bombalayacaksın, Bora veya SOM ile  vuracaksın.  Patriot ile kororum kendimi dersen yerin altına gömülmüş binlerce İran balistik füzelerini vurarak bitiremezsin, elindeki Patriot füzesi tükenir, hele 1 adetini vurmak için rn az 5 adet füze atarsın.

ABD 2-3 ay önce ATACMS'ların yerini alacak yeni PrSM(Precision Strike Missile) füzelerinin ilk partisini teslim aldılar. Resmi olarak menzili 499km(tabi yersen), Rus istihbaratına göre 700-800km menzili varmış.