Gönderen Konu: Yerli Hava-Hava Füze Projesi  (Okunma sayısı 42834 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • -119
  • DefenceTurk.com
Ynt: Yerli Hava-Hava Füze Projesi
« Yanıtla #80 : 23 Eylül 2019, 01:27:34 »
Sallamış gerçek benim
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2019, 01:28:27 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -5
« Yanıtla #81 : 23 Eylül 2019, 03:18:18 »
Bu mühimmatı ilk ben fark ettim resmini çektim. Bazı arkadaşlar Aim9X diyorlar ama ben fuarda bunu gördüğümde bu mühimmat nedir diye sordum oradaki görevliye "daha lansmanı yapılmayan yeni bir mühimmat" dedi bana. Bu mühimmat Aim9X in maketi olarak oraya konmadı orası zaten SAGE standı olarak seçilmiş. Bu mühimmat SAGE nin yeni bir ürünü.

AIM 9x'e gercekten cok beniyor ama degil.

Cok ince detaylar incelendiginde farklar var, Aim 9x'in arka kanatlari kivrimli bu fuzenin kanatlari duz geliyor. Ama klon denilebilcek kadar de benziyor simdi.

Çevrimdışı serkan

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • -119
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #82 : 23 Eylül 2019, 12:05:35 »
Nutuk bir kere boyutları benzemiyor şekline varana kadar boyutu kabak gibi ortada. Oraya üçte bir küçük füzemi koyacaklar ne alaka herşey 1:1 iken bu ürün Aim9x in yarısından az daha büyük bir füze. Aim9X bildiğin Sidewinder yani bizim Gökdoğan kadar oda resimde görülüyor yeni füzeden ne kadar büyük Gökdoğan ortada boyutu Aim9x de Gökdoğan kadar aşağı yukarı ikiside aynı emsal füzeler çünkü. Bu füze daha küçük bir füze amacı ne bilmiyorum muhtemelen Sage daha önce olduğu gibi Baykar ın özel ihtiyaçlarına çözüm üretiyor gayretle. Yeni Male İha ya hava hava füzesi diyorlar açıklamalarda ne koyacaklar stinger olsa işe yaramaz Sidewinder olsa Gökdoğan olsa ağır gelir.
Ayrıca ben sordum ekmek kuran çarpsın adam tanıtımı henüz yapılmayan yeni bir füze dedi. Füzeyi görür görmez fırıdak oldum etrafında sormazmıyım hiç. Füzeden milleti haberdar etmek için takla atıyorum forumlarda kaç gündür Hakan Kılıç bile video sunda okşadı okşadı füzeye Gökdoğan dedi.
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2019, 12:08:15 Gönderen: serkan »
beğen