Gönderen Konu: SU-57 (T-50) PAK-FA  (Okunma sayısı 95756 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: SU-57 (T-50) PAK-FA
« Yanıtla #230 : 27 Ağustos 2019, 22:42:01 »
Fotograflar şahane

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #231 : 01 Eylül 2019, 14:46:57 »
Maks2019
Su-57 ve arka planda TC Cumhurbaşkanlığı uçağı...

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #232 : 01 Eylül 2019, 14:48:00 »

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #233 : 01 Eylül 2019, 14:49:20 »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #234 : 01 Eylül 2019, 16:24:36 »
Ruslar Su57 yi dizayn ederken stealth özellikten ziyade, hız ve manevra kabiliyeti üzerine odaklanmışlar.
Şurası bir gerçek ki bir uçağın RCS değerini nekadar düşük tutarsanız tutun arkasındaki motorun ürettiği yüksek ısıyı kamufle etmeniz neredeyse imkansızdır. Rusların elindeki Infra Red sensörlerde f22 leri 100km + öteden görebildikleri düşünülüyor. Yüksek hız ve irtifada uçan jetler dış ısı -40, -50 dereceyken , sürtünme ile uçağın dış yüzey ısısının yükselmesi , uçakların IR sensörlerinde rahat görünmesine yol açar.
Dolayısıyla IRST teknolojisinde oldukça ileri olan Rusların stealth üzerine fazla odaklanmamaları anlaşılabilir.
SU57 ve 195km menzilli R77KM gibi Active radar ve IR homing sensörlü bir füze. F35 in buna verebileceği cevap ne olabilir? Kaçar , ve F22 leri çağırır.
Böyle bir uçak, eğer kaynak kod erişimi açılırsa, aslında bizim için mükemmel bir f35 alternatifi hatta , üstü uçak olur.
Ancak bu uçakla gelen o kadar negatif şey var ki. Politik götürüsü, masrafı, bakım ve eğitim zorlukları, motorunun henüz çok yeni oluşu, parça tedariki, kendi silahlarımızın entegrasyonu vs vs vs vs.....

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #235 : 01 Eylül 2019, 18:09:38 »
ram boyaylan görünmezlik saglanir

Su-57 ucagi-F 22 ayarinda cift motor  hava hava -hava yer üstünlügü

her iki ucak icin Su-57 görünmezlik  f-22 ayni cift motor ucak icin

rus ucagi f22 karsi su-57 ucuz 

hiz ve manevra kabiliyeti her iki ucakta ayni 

(Kokpit, bir aracın sürücüsünün bulunduğu bölüme denir. Bu bölümün temel işlevleri; sürücüye, aracı kullanırken iyi bir görüş açısı sağlamak ve tüm kontrol mekanizmalarını onun için ulaşabilir kılmaktır. Uçaklarda da aynı prensiple tasarlanır)

Eger Su-57 kokpit bölümünü biz yaparsak  süper ucagimiz olur

istedigimiz silah sisitemini adariz

ucak motorlari yuvarlaktir   degisen bir sey yoktur  resime bakarsan

sadece F 22 ucaginin motor kismi biraz kapatinmis gibi
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2019, 18:37:41 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #236 : 02 Eylül 2019, 00:49:07 »

Kim ne derse desin bu uçak harika görünüyor.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #237 : 02 Eylül 2019, 09:45:50 »

Kim ne derse desin bu uçak harika görünüyor.

Sayın Skywolf,

Dün Maks'19 daydım; bu Su-57 kanat yapısı gereği biraz enli ne bileyim sanki kesiti daraltmak için enine yaymışlar gibi duruyor ya fotoğraflarda... Makine Su-35 ile yan yana duruyor böyle sanki 0.7si kadar bir narinlik / incelik var, nasıl söyleyeyim fotoğraflarda göründüğü kadar büyük değil ve bir o kadarda estetik... Gerçekten güzel yapmışlar ... Ha şuradan şu çıkmasın Rus teknolojisi saplantısı yok bende, fennin sahibine şapka çıkarıyorum... Makinenin güzel olması; altyapı, işletme vs vs'nin alışılagelmiş sisteme ve kurumuna bir dünya zorluk ortaya çıkaracağı gerçeğini değiştirmiyor tabiki... Ama Makine oldukça güzel...

Not: Foto yükleme işini hatırlayabilirsem, bir de zaman ayarlayabilirsem en kısa sürede bayağı bir foto yükleyeceğim MAKS-19 adı altında...

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #238 : 02 Eylül 2019, 10:45:40 »
Bir iki fotoğraf yükleyeyim dedim... Yine  beceremedim... Nereden yükleyebilirim?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #239 : 02 Eylül 2019, 11:04:15 »
Ruslar Su57 yi dizayn ederken stealth özellikten ziyade, hız ve manevra kabiliyeti üzerine odaklanmışlar.
Şurası bir gerçek ki bir uçağın RCS değerini nekadar düşük tutarsanız tutun arkasındaki motorun ürettiği yüksek ısıyı kamufle etmeniz neredeyse imkansızdır. Rusların elindeki Infra Red sensörlerde f22 leri 100km + öteden görebildikleri düşünülüyor. Yüksek hız ve irtifada uçan jetler dış ısı -40, -50 dereceyken , sürtünme ile uçağın dış yüzey ısısının yükselmesi , uçakların IR sensörlerinde rahat görünmesine yol açar.
Dolayısıyla IRST teknolojisinde oldukça ileri olan Rusların stealth üzerine fazla odaklanmamaları anlaşılabilir.
SU57 ve 195km menzilli R77KM gibi Active radar ve IR homing sensörlü bir füze. F35 in buna verebileceği cevap ne olabilir? Kaçar , ve F22 leri çağırır.
Böyle bir uçak, eğer kaynak kod erişimi açılırsa, aslında bizim için mükemmel bir f35 alternatifi hatta , üstü uçak olur.
Ancak bu uçakla gelen o kadar negatif şey var ki. Politik götürüsü, masrafı, bakım ve eğitim zorlukları, motorunun henüz çok yeni oluşu, parça tedariki, kendi silahlarımızın entegrasyonu vs vs vs vs.....

OLS-50M'in 120 km+ menzillere sahip ancak bunu hava şartları vs. çok etkiliyor. Tam olarak güvenilirliği şaibeli bir konsept.
Savaş Var Denildiğinde Biz;