Gönderen Konu: ATD-X Shinshin: Japonya Stealth Uçağı Programı  (Okunma sayısı 33548 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
Japonya'nın F-3 Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #30 : 27 Ekim 2010, 13:35:36 »
silah sanayisinden en fazla para kazanan ülkelerin başında japonlar gelir
savunma alanında kullanılacak elektronik  parçaların (dirençler , çipler , minik devreler v.b.) çok dirençli olması istenilir , sonuç itibariyle yüksek hızlarda harekete yada sert darbelere maruz kalacaktır  buda bütün ülkelerin silah sanayilerini japon üretimi elektronik mağzemeye yönlendirir.avrupa asya ve amerikalı bütün silahlarda yada silah sistemlerinde japon üretimi parçalar bulmak mümkündür , yani japonlar silah üretiminde önemli bir yere sahiptir! kendi silahlarını sahip oldukları teknoloji sayesinde daha ucuza imal ederler   belki silah satmazlar ama silah pazarında çok önemli yerdedirler   

Yanlış anlamayın, yalan söylüyorsunuz demiyorum ama bir örnek verebilir misiniz acaba? 'Şu ülke, şu silahında, şu japon parçasını kullanıyor' diye.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #31 : 27 Ekim 2010, 16:06:51 »
Ama bu saydıklarınız silah sanayine değil, daha çok elektronik sanayine giriyor gibi. Silah sanayi olarak kabul edebilmemiz için örneğin Yunanistan'ın Franzsız yapımı mirage uçakları, Mısır'ın ABD yapımı Abrams tankları, Çin'in Rus yapımı S300 hava savunma sistemi vs benzeri bir durum olması gerekir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #32 : 27 Ekim 2010, 16:53:01 »
evet haklısınız  bu silah sanayi olarak söylenemez doğrusu elektironik sanayiidir  ama dolaylı yoldanda olsa  silah üretiminde kullanılmak üreze birçok silah fabrikasıyla anlaşmalı olarak elektronik ürünleri üretiyor ve bu işten oldukca yüklü miktarda para kazanıyor bunu söylemek istemiştim ve bir silahın en önemli kısmı yine elektronik kısmıdır diye düşünüyorum  sonuçta bizde radar üretiyoruz bizde füze üretiyoruz  bizde helikopter üretiyoruz ama bu silahların hepsinde dışarıdan (büyük oranda japonya)  getirdiğimiz elektronik parçaları kullanıyoruz  zaten mantıklısıda budur  sonuçta onların teknolojisi bunu daha ucuza üretebiliyor  satış yaparken ise  silah sanayi için ürettiği ürünü normal bir ev eşyası için ürettiği gibi uçuza vermiyordur.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #33 : 27 Ekim 2010, 19:05:31 »
evet haklısınız  bu silah sanayi olarak söylenemez doğrusu elektironik sanayiidir  ama dolaylı yoldanda olsa  silah üretiminde kullanılmak üreze birçok silah fabrikasıyla anlaşmalı olarak elektronik ürünleri üretiyor ve bu işten oldukca yüklü miktarda para kazanıyor bunu söylemek istemiştim ve bir silahın en önemli kısmı yine elektronik kısmıdır diye düşünüyorum  sonuçta bizde radar üretiyoruz bizde füze üretiyoruz  bizde helikopter üretiyoruz ama bu silahların hepsinde dışarıdan (büyük oranda japonya)  getirdiğimiz elektronik parçaları kullanıyoruz  zaten mantıklısıda budur  sonuçta onların teknolojisi bunu daha ucuza üretebiliyor  satış yaparken ise  silah sanayi için ürettiği ürünü normal bir ev eşyası için ürettiği gibi uçuza vermiyordur.

Ben bu yaşıma kadar, hiç bir şekilde, dolaylı ya da direk olarak, hiç bir askeri antlaşmalarda, askeri alışverişlerde Japonya ismini duymadım. Elektronik üründe olsa, sizden bu iddianızı, tek bir askeri antlaşma ile de olsa, ispatlamanızı istemek artık hakkımdır diye düşünüyorum, çünkü iddianızda ısrar ediyorsunuz.

Eğer, satan Japonya-alan Fransa, satan japonya-alan Etiyopya, satan Japonya-alan Uganda, satan japonya-alan filancı ülke ve ürünün ismi şu, şunda kullanılacak diye bir örnek verin, sizden özür diyeceğim.

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #34 : 27 Ekim 2010, 22:46:35 »
Orko herkes icin anlasilir hale getirmis zaten mevzuyu..

II. Dunya Savasi'na kadar Japonya'ya hakim kultur "Gunes Imparator" kulturu... Bunu anlamak gerek.. Ilah imparator.. "Kamikaze" adini cok soyleriz ama, "Kamikaze", yani kutsal ruzgarin, yani Japonlar'i 30.000 kisilik Mogol donanmasindan ve aslinda mutlak bir isgalden koruyan firtinanin dahi bu kulturde yorumlanisini bilmeyiz.. "Kutsal imparatorlugu dusmanlarindan koruyan kutsal ruzgar" mitinin arkasinda yatan kod aslinda bu adamlari II. D.S.'na getirdi.. Cok hoyrat bir dusmani gorduler, iki bombayi yediler, Amerikan ordusu da bunlarin uzerinden gecti, rahat ettiler.. Onunla hesaplasma kolay bir sey degil.. 

..hele ki Hirohito sanki hic bir sey yokmus gibi hayatina devam ederken..

Japonya, silah yapiminda kullanilabilecegini dusundugu hic bir urunu satmaz.. Prensiben.. Misal CNC tezgah ureticilerinde bu cok barizdir.. Harci alem tezgahlarin uzerinde ozellikleri olan, silah uretmekte kullanilabilecek tezgahi sana satmaz.. Satarsa da ne is icin kullanacagindan emin olmak ister.. Bu adamlarin kendi sorgulamalari.. Bir is yapma etigi.. Tam anlami ile "kollektif bilinc".. Bunu delen var midir?..

..Japon is yapma anlayisini bilen icin, inanmasi pek zor.. Olur mu?.. Belki..

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #35 : 28 Ekim 2010, 09:15:44 »
Ben bu yaşıma kadar, hiç bir şekilde, dolaylı ya da direk olarak, hiç bir askeri antlaşmalarda, askeri alışverişlerde Japonya ismini duymadım. Elektronik üründe olsa, sizden bu iddianızı, tek bir askeri antlaşma ile de olsa, ispatlamanızı istemek artık hakkımdır diye düşünüyorum, çünkü iddianızda ısrar ediyorsunuz.
Eğer, satan Japonya-alan Fransa, satan japonya-alan Etiyopya, satan Japonya-alan Uganda, satan japonya-alan filancı ülke ve ürünün ismi şu, şunda kullanılacak diye bir örnek verin, sizden özür diyeceğim.
bu tür bir alaşma bulamadım  japonyayla yapılan değil hiçbir ülkeyle böyle elektronik alımı anlaşması bulamadım , mantık olarak demekki silahlarda elektronik hiçbir malzeme kullanılmıyor yada kullanılıyorsa  bütün elektronik parçaları ülkeler kendisi üretip silahlarına takıyorlar
kaynak istemişin kaynak yok  daha doğrusu bu alanda hiçbir anlaşma bulamadım   yani türkiyede elektronik anlamda gelişmiş bir üretim varmışta biz bilmiyormuşuz  , yani bizim aselsan roketsan tai  kendi ihtiyaçları olan elektronik parçaları ülke içerisinden alıyorlarmışta bizim haberimiz yokmuş
araştırma amaçlı  elektronik mühendisi arkadaşlarıma sordum  onlar ise bana butür bir anlaşmadan haberleri olmadıklarını ama kullandıkları elektronik parçaların çoğunluğunun japon üretimi olduğunu söylediler  ve türkiyede bu tür küçük parçaların üretiminin olmadığını ve hazır alımın daha masrafsız olduğunu söylediler ama hiçbirisi silah sanayinde çalışmıyor  yani silah sanayinde çalışan bir mühendis bulabilirsem  daha doğru bilgilere ulaşacağımı sanıyorum  eğer öğrenirsem sanada iletirim  aksi bir bilgiye sahipsen öğrenmek isterim 

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #36 : 28 Ekim 2010, 10:13:56 »
bu tür bir alaşma bulamadım  japonyayla yapılan değil hiçbir ülkeyle böyle elektronik alımı anlaşması bulamadım , mantık olarak demekki silahlarda elektronik hiçbir malzeme kullanılmıyor yada kullanılıyorsa  bütün elektronik parçaları ülkeler kendisi üretip silahlarına takıyorlar
kaynak istemişin kaynak yok  daha doğrusu bu alanda hiçbir anlaşma bulamadım   yani türkiyede elektronik anlamda gelişmiş bir üretim varmışta biz bilmiyormuşuz  , yani bizim aselsan roketsan tai  kendi ihtiyaçları olan elektronik parçaları ülke içerisinden alıyorlarmışta bizim haberimiz yokmuş
araştırma amaçlı  elektronik mühendisi arkadaşlarıma sordum  onlar ise bana butür bir anlaşmadan haberleri olmadıklarını ama kullandıkları elektronik parçaların çoğunluğunun japon üretimi olduğunu söylediler  ve türkiyede bu tür küçük parçaların üretiminin olmadığını ve hazır alımın daha masrafsız olduğunu söylediler ama hiçbirisi silah sanayinde çalışmıyor  yani silah sanayinde çalışan bir mühendis bulabilirsem  daha doğru bilgilere ulaşacağımı sanıyorum  eğer öğrenirsem sanada iletirim  aksi bir bilgiye sahipsen öğrenmek isterim 

Hayır aksi bir bilgiye sahip değilim, sadece bugüne kadar böyle bir alışverişi duymadığımı söylemiştim, bunun sebebini de zaten diğer arkadaşlarımız, çok güzel ve ayrıntılı bir şekilde anlatarak beni aydınlattılar.

Artık dünyanın en ileri teknolojisine sahip olup, küresel askeri pazarda yer almamanın sebebini biliyorum  ;)

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #37 : 31 Ekim 2010, 17:48:30 »
japonya neden silah yapıp satsınki ihtiyacı yok savunması ABD tarafından ordaki üstlerde karşılandı senelerce .. bu sayede askeri harcamaları kıstıktan sonra ekonomilerini patlattılar 2 ci dünya savaşı sonrası ..

Düşünün iki adet atom bombası patlamış tepenizde savaşı kayıp etmişsiniz galiplere ödemeniz gereken paralar var ...fabrikalarınız bombalanmış üretimde kullanıcagınız tüm ham maddeler erimiş,üretim sıfırlanmış.....savaş boyunca üretim yapan ABD şirketlerinde ise makinalar yorulmuş makina parkları eskimiş....
marshal yardımı imdatlarına koşmuş yepyeni gıpgıcır fabrikalarla ordu donatmak zorunda olmayan japonya 1940 lardan sonra yaptığı kaliteli üretimler ile pazarı kapmışşşş..borcunu ödemiş

neden silah üretsin??

Aynısı almanyadada mevcut olabilirdi ama berlinin ikiye ayrılması ,rus tehlikesi,sonrassında gelen birleşme alman silah sanayini besledi..japonya ise savunmasını ABD ve Kore'nin üstüne yıktı aradan cıktı şimdilikk..yarın öbürgün cin daha fazla büyürse ozaman belki silah satmaya başlarlar...

saygılar

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #38 : 31 Ekim 2010, 17:57:49 »
Askeri amaçlı kullanılan elektronik yok ama oyun konsolu oyun kamera televizyon bir çok konuda ilerdeler oyun piyasaları çok fazla askeriyede oyun neye yarar demeyin ama şuan oyun piyasası film piyasanın 3-4 katı hatta 6-7 katı bir oyuna 23 milyon dolar harcanıyorsa anlayın demek istediğimi.:)

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: ATD-X Shinshin: Japonya Stealth Uçağı Programı
« Yanıtla #39 : 09 Ocak 2015, 22:38:26 »
Gelistirirlerse cok baba bir ucak olacak. Arka dikmeleri YF23 gibi biraz daha yatirip ucagi buyutseler. Gövde ici fazla Mühimmat ve Daha fazla menzil icin buyutulur yoksa. bu halide iyi hizli vurkaclar icin müthis. Düsündügüm gibi Menzil ve biraz daha mühimmat icin buyutulse Canavar olacak...