Gönderen Konu: İran ordusu ne kadar güçlü?  (Okunma sayısı 43015 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Rusya, İran'a 800 milyon dolar ödeyecek
« Yanıtla #80 : 08 Ekim 2010, 20:41:58 »
Hayrola, burası sizin tabirinizle sözde 'kurtarılmış', sözde 'özgür' bölge değilmiydi, ne banlanması (bir önceki mesaja yönelik), neyin kuralı basit bir beyan için, yapıcı eleştiriye karşı dahi alerjikmisiniz?

Sizin amatör fikirlerinize hitaben, karşı argümanlara da tahammülünüz olmak zorunda ve buna mecbursunuz.

Bu durum birazda Habertürk televizyonunun parolasına benzedi: "Gücü Özgürlüğünde".

Bizim tabirimizle burası kurtarılmış bölge falan değil. Defenceturk.com burası.

Yapıcı bir eleştiri burada görebilen var mı?

7 - DefenceTurk sitesinde kesinlikle ırkçılığa izin verilmemektedir. Bunun dışında kişilerin dil, din, mezhep, cinsiyet, renk, köken gibi toplumsal konumları yönünden sınıflandırılması, spor fanatizmi, ahlaka aykırı, karalama, yalan, hakaret ve küfür, terör örgütleri vb oluşumlarla ilgili propaganda içeren iletilerin kullanılması kabul edilemez.

10 - Daha önce ceza alarak forumdan süresiz olarak uzaklaştırılmış kişilerin farklı isimlerde yeniden foruma katıldıkları tespit edilirse, yönetimin alacağı karara göre tekrar uzaklaştırılabilirler. Bunun dışında yapılan yorumlarda alıngan davranan, konuları kişisel tartışmalara dönüştüren,  dolaylı da olsa aşağılayıcı yazılar yazan, forumda bulunma amacının genel huzuru bozmak olduğunu açıkça belli eden ve bu konuda başka sitelerde de sabıkası bulunan kişiler uyarılmadan uzaklaştırılabilirler.

Aynı kulvardaki pek çok siteden daha özgülükçü olduğumuz tartışmaya bile değmez. Özgürlük, tartışmada ortaya  sürecek argümanı kalmayınca hakaret etme lüksünü kimseye vermiyor. Kimsenin böyle bir saçmalığa tahammül etme mecburiyeti yok. Her sitenin olduğu gibi bizim de kurallarımız genel işleyişi sağlamak içindir. Kuralları kabul eden, onların belirlediği çerçevede burada serbestçe yazar. Kabul etmeyeni zorla tutan zaten yok. Kurallar gayet açık ve net iken bu konuda başka uyarıda bulunmaya da gerek yok. Konu burada kapanmıştır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Rusya, İran'a 800 milyon dolar ödeyecek
« Yanıtla #81 : 31 Ekim 2010, 21:44:08 »
belki iran cinden temin etti coktan.. rusyada benden alınmadı parasınıda geri ödedim imajı ile bu işten sıyrılmaya calısıyor ..rusyada sonucta farkında irana teslim edeceği s 300 yada 400 ler yüzünden burnun dibinde Polonya'da füze savunma sistemleri istemiyor ...en akla yatkını İran bir hava savunma sistemi temin edecekse oda cinden almaya calışacağıdır ....o sistem nekadar yeterli olur ?? sonucta Türkiyede cinin alternetifiyle ilgileniyor...İsrailin iranı şimdiye kadar vuramama nedeni kanımca hava savunma siteminden dahacok iranın elinde bulunduğu var sayılan saldırı füzeleri..ve zamanlaması...kimse israil ucaklarına hava sahasını acmaz ..Irak dışında ...oda hesaplanamayacak sonuclar doğurabilir...bu gunlerde irana karsı beraber hareket ediyor imajını veren arap yonetimleri İran biraz baskın cıkarsa aniden israile cullanabilirler...batıdan bağımsız hareket edebilen yeterli petrol ve gaz rezevleri olan nufusu kalabalık irana bence ne israilin kırmızı cizgisi söker nede ABD nin..tabi Türkiye ile iyi ilişkileri devam ettirdiği sürece...

saygılar

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
İran Savuma Bakanı Ahmed Vahidi, Mehr Haber Ajansı’na önemli açıklamalarda bulunarak İran’ın yerli üretim uyduları ve S-300 füzeleri hakkında bilgi verdi.
21 Kasım’da konuşan Savunma Bakanı, “Şu an yeni uydularımızı üretmekteyiz ve yakın gelecekte uzaya gönderlmiş olacaklar” dedi ancak uyduların fırlatılış tarihi hakkında kesin bilgi vermedi. Moskova’nın Birleşmiş Milletler’in yaptırımı ile kendilerine S-300 füzesi satmaktan vazgeçmeleri üzerine kendi S-300 füzelerini tasarladıklarını belirten Vahidi, “S-300 füzelerini artık kendi çabalarımızla yapacağız, şu an tasarım aşamasındayız” diyerek yolun henüz başında olduklarını belirtti. 18 Kasım’da İran’ın İngilizce yayın yapan Press TV, İran’ın S-200 füzelerinin gelişmiş bir sürümünün başarıyla test edildiğini ve bu füzelerin Rus S-300′leri ile eşdeğer kabiliyet ve kapasitede olduğunu açıklamıştı.

İran 2010 yılı Ağustos ayı sonunda fırlatmayı umduğu ikinci yerli üretim uyduları Rasad 1′in fırlatılışını 2011 yılı Mart ayına ertelemişti. 2009 yılı Şubat ayında fırlatılan ilk yerli uydu Omid ise şu an semalarda.

http://www.savunmasanayi.net/irandan-s-300-ve-uydu-aciklamasi/irandan-s-300-ve-uydu-aciklamasi/
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 14:21:28 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Allahım Çinden beter olacaklar çakma konusunda bu gidişle :).

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
Syn.EfsaneAsker bırakın yapsınlar s-300 leride biraz semalarda yanarak süzülen amerikan f-15'i seyredelim. :D

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Iran su anda koseye itilmis durumda.o yuzden akline ne esiyorsa onuda yapiyor.yeterki halkinin gozunu boyasin ve rakiplerini
korkutsun.eyer becere biliyorsa.bu sistemler talebin 30-40% odese bile.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ya bunlar büyük ihtimal bir motor teknolojisine sahip onu her füzeye takıyorlar :D. Ben yapmalarına de pek karşı değilim ama s-300 lerden daha kabiliyetli demeleri düşündürüyor.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Allahım Çinden beter olacaklar çakma konusunda bu gidişle :).

İran devletinin bu saatten sonra özgün yapmak gibi bir kaygısı olacağı yok.Çin gibi olmaya dünden razıdırlar,yeterki yapabilsinlerde çakma olsun.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Belli razılar zaten ve yapıyorlar. Ben Çin'i kötü görmüyorum sonuçta İran gibi eski füzelerden, uçaklardan, motorlardan bozma bir şey yapmıyorlar. Belki ucuza getirdikleri bazı şeyler vardır ama iş gücü gerçekten ucuz günlük 5-10 dolar verilen işçinin yapmayacağı şey yok orada. İran'ı biraz da para sarfiyatı açısından kızıyorum, tamam ambargoları var ama teknoloji transveri olmasa da şu işlerde kafalarını kullanıp ar-ge çalışmalarınında üstesinden gelebilirler. Sonuçta yaptıkları uçaklar ve füzeler bir savaşta ülkeyi korumaktan çok barış durumunda bölünmesini engelliyor, biraz da bu mantıkla hareket ediyorlar galiba.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Eeeee, birileri bir zamanlar S-300'leri kopyaladığını  ileri sürüyorlardı? Ne oldu şimdi?
Nerede o uzman arkadaşlar acaba? ::)

http://www.defenceturk.com/index.php?topic=1870.30
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com